فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  5
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: پيش‌بيني زلزله توسط وزغ‌ها

 1. #1
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  khabare jadid پيش‌بيني زلزله توسط وزغ‌ها

  جام جم آنلاين: یكی از مشكلات بزرگ بشر با زلزله غیر از خرابی‌های ویران‌كننده‌اش این است كه به‌رغم تلاش‌های گسترده و قابل توجه بشر برای مقابله با آن، پیش‌بینی زلزله تقریبا غیرممكن است.


  در صورتي كه با پیش‌بینی زلزله می‌توان جان هزاران انسان را از مرگ حتمی ‌نجات داد.
  با وجود اين‌كه صدها سال است داستان‌ها و حكایات متعددی در مورد توانایی برخی حیوانات در مورد پیش‌بینی زلزله شنیده‌ایم، اما هنوز علم مدرن اصرار بر مطالعات زمین‌شناسی، صخره‌ها، گسل‌ها و دیگر موارد زمین‌شناسی دارد.
  البته ممكن است با توجه به یافته‌های راشل گرانت از دانشگاه آزاد بریتانیا كه شواهدی مبنی بر قدرت پیش‌بینی زلزله توسط وزغ‌ها چند روز قبل از وقوع را كشف كرده، این رویه تغییر كند و نگاه‌ها از مبحث زمین‌شناسی به سمت زیست‌شناسی تغییر یابد.
  تلاش‌ها و مطالعات تیمی‌ گرانت همراه سه نفر از محققان ناسا نشان می‌دهد كه این پیش‌بینی و ترك سریع محل زندگی ممكن است به خاطر تغییرات شیمیایی صورت گرفته در آب بركه محل زندگی وزغ‌ها باشد.
  سال 2009، تنها چند روز پیش از وقوع زلزله‌ای ویرانگر، گرانت مطالعاتی روی وزغ‌های بركه‌ای در نزدیكی آكوئيلا در ایتالیا انجام مي‌داد. در روزهای قبل از وقوع زلزله، گرانت مشاهده كرد كه وزغ‌ها در حال ترك بركه هستند.
  رفته‌رفته تعداد وزغ‌ها از چند صد عدد به صفر رسید و بعد ناگهان زمين لرزيد. گرانت مشاهداتش از این واقعه را در مجله تحقیقات محیطی و سلامت عمومی ‌به چاپ رساند.
  این موضوع توجه فریدمان فروید، یكی از محققان ناسا را به خود جلب كرد. او مطالعاتی در رابطه با این‌كه هنگام به وجود آمدن زلزله چه اتفاقی برای سنگ‌ها و صخره‌هایی كه تحت فشار زیاد هستند می‌افتد انجام داده بود.
  فروید پس از مطالعه مقاله گرانت طی تماسی با او به تحقیق روی علل ترك بركه توسط وزغ‌ها و نقشی كه ممكن بود سنگ‌های زیرزمینی تحت فشار در آنجا داشته باشند، مشغول شدند.
  طی مطالعات آزمایشگاهی به این نتيجه رسیدند كه وقتی سنگ‌های زیرزمینی در نتیجه فرآیندهای ژئولوژیكی (زمین‌شناسی) تحت فشار قرار می‌گیرند ذرات بارداری آزاد می‌كنند.
  این ذرات باردار بسرعت می‌توانند خود را به سطح زمین رسانده و آب بركه و مواد بیولوژیكی درون آن را تحت تاثیر قرار دهند.
  در مورد بركه لاكوئیلا به نظر می‌رسد این ذرات پس از رسیدن به سطح آب و انجام واكنش‌های شیمیایی باعث تولید پراكسیدهیدروژن شده و وزغ‌ها را نسبت به این تغییر در محیط زندگیشان حساس ‌كرده باشند.
  همچنین ممكن است واكنش یون‌ها با مواد آلی درون بركه باعث تولید تركیباتی تحریك‌كننده در آب بركه شود كه علاوه بر سمی‌ بودن، باعث برانگیختن خشم وزغ‌ها می‌شود.
  برای اثبات این تئوری لازم است تا محققان زمان و مكان وقوع زلزله‌اي را تشخیص داده و قبل از وقوع آن تجهیزات پیشرفته آزمایشی خود را در محل نصب كنند كه این موضوع همان‌طور كه مي‌دانيد تقريبا غيرممكن است.
  شاید در حال حاضر بهترین كار این باشد كه گوش به زنگ انتشار اخبار مربوط به ترك ناگهاني تالاب توسط وزغ‌ها باشيم.
  دانشمندان فكر مي‌كنند ساكنان محلي اطراف تالاب‌ها بهترين رصدگران اين واقعه هستند و با آموزش صحيح آنها مي‌توان گام بزرگي در حل هميشگي مشكل پيش‌بيني زلزله برداشت.

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 2. #2
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  آخی گناهیها میذارن فرار میکنن...
  بسیبشس

 3. #3
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  khabare jadid پیش‌بینی زلزله توسط وزغ‌ها


  دیده بان حقوق حیوانات: یکی از مشکلات بزرگ بشر با زلزله غیر از خرابی‌های ویران‌کننده‌اش این است که به‌رغم تلاش‌های گسترده و قابل توجه بشر برای مقابله با آن، پیش‌بینی زلزله تقریبا غیرممکن است.
  به گزارش جام جم در صورتی که با پیش‌بینی زلزله می‌توان جان هزاران انسان را از مرگ حتمی ‌نجات داد.با وجود این‌که صدها سال است داستان‌ها و حکایات متعددی در مورد توانایی برخی حیوانات در مورد پیش‌بینی زلزله شنیده‌ایم، اما هنوز علم مدرن اصرار بر مطالعات زمین‌شناسی، صخره‌ها، گسل‌ها و دیگر موارد زمین‌شناسی دارد.البته ممکن است با توجه به یافته‌های راشل گرانت از دانشگاه آزاد بریتانیا که شواهدی مبنی بر قدرت پیش‌بینی زلزله توسط وزغ‌ها چند روز قبل از وقوع را کشف کرده، این رویه تغییر کند و نگاه‌ها از مبحث زمین‌شناسی به سمت زیست‌شناسی تغییر یابد.تلاش‌ها و مطالعات تیمی‌ گرانت همراه سه نفر از محققان ناسا نشان می‌دهد که این پیش‌بینی و ترک سریع محل زندگی ممکن است به خاطر تغییرات شیمیایی صورت گرفته در آب برکه محل زندگی وزغ‌ها باشد.سال ۲۰۰۹، تنها چند روز پیش از وقوع زلزله‌ای ویرانگر، گرانت مطالعاتی روی وزغ‌های برکه‌ای در نزدیکی آکوئیلا در ایتالیا انجام می‌داد. در روزهای قبل از وقوع زلزله، گرانت مشاهده کرد که وزغ‌ها در حال ترک برکه هستند.رفته‌رفته تعداد وزغ‌ها از چند صد عدد به صفر رسید و بعد ناگهان زمین لرزید. گرانت مشاهداتش از این واقعه را در مجله تحقیقات محیطی و سلامت عمومی ‌به چاپ رساند.این موضوع توجه فریدمان فروید، یکی از محققان ناسا را به خود جلب کرد. او مطالعاتی در رابطه با این‌که هنگام به وجود آمدن زلزله چه اتفاقی برای سنگ‌ها و صخره‌هایی که تحت فشار زیاد هستند می‌افتد انجام داده بود.فروید پس از مطالعه مقاله گرانت طی تماسی با او به تحقیق روی علل ترک برکه توسط وزغ‌ها و نقشی که ممکن بود سنگ‌های زیرزمینی تحت فشار در آنجا داشته باشند، مشغول شدند.طی مطالعات آزمایشگاهی به این نتیجه رسیدند که وقتی سنگ‌های زیرزمینی در نتیجه فرآیندهای ژئولوژیکی (زمین‌شناسی) تحت فشار قرار می‌گیرند ذرات بارداری آزاد می‌کنند.این ذرات باردار بسرعت می‌توانند خود را به سطح زمین رسانده و آب برکه و مواد بیولوژیکی درون آن را تحت تاثیر قرار دهند.در مورد برکه لاکوئیلا به نظر می‌رسد این ذرات پس از رسیدن به سطح آب و انجام واکنش‌های شیمیایی باعث تولید پراکسیدهیدروژن شده و وزغ‌ها را نسبت به این تغییر در محیط زندگیشان حساس ‌کرده باشند.همچنین ممکن است واکنش یون‌ها با مواد آلی درون برکه باعث تولید ترکیباتی تحریک‌کننده در آب برکه شود که علاوه بر سمی‌ بودن، باعث برانگیختن خشم وزغ‌ها می‌شود.برای اثبات این تئوری لازم است تا محققان زمان و مکان وقوع زلزله‌ای را تشخیص داده و قبل از وقوع آن تجهیزات پیشرفته آزمایشی خود را در محل نصب کنند که این موضوع همان‌طور که می‌دانید تقریبا غیرممکن است.شاید در حال حاضر بهترین کار این باشد که گوش به زنگ انتشار اخبار مربوط به ترک ناگهانی تالاب توسط وزغ‌ها باشیم.دانشمندان فکر می‌کنند ساکنان محلی اطراف تالاب‌ها بهترین رصدگران این واقعه هستند و با آموزش صحیح آنها می‌توان گام بزرگی در حل همیشگی مشکل پیش‌بینی زلزله برداشت.

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. اين هم پيشي بچه هاي من :)
  توسط پرنیان کسری در انجمن معرفی گربه های خانگی اعضاء
  پاسخ: 23
  آخرين نوشته: 10th August 2012, 12:49 PM
 2. هفتمين بچه‌شير هم در تهران پيدا شد
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 25th December 2011, 09:52 AM
 3. گل پيروميا
  توسط Qmars در انجمن نگهداری و تکثیر گیاهان زینتی
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 16th August 2011, 10:38 PM
 4. پيشي هاي ناز وشيطون
  توسط Qmars در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 9th August 2011, 06:44 PM
 5. باز کردن قفل خودروها با پيامک
  توسط mihalism در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 8th August 2011, 03:05 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید