زیباترین حیوانات وحشی در حال انقراض +تصاویر


دیده بان حقوق حیوانات ایران : به گزارش برنا به نقل از ساین اسمشینگ لیست، در حیات وحش گونه*های نادری از حیوانات زیبا یافت می*شود که شماری از آنها در حال انقراض هستند که از جمله می*توان به پلنگ برفی و یا مارخورها اشاره کرد.
پلنگ برفی

پلنگ برفی یک گربه وحشی بزرگ است که در کوهستان*های آسیای مرکزی زندگی می*کند. جمعیت این پلنگ*ها مابین ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار عدد برآورد می*شود.

فلامینگوفلامینگوها گروهی از پرندگان آبی از خانواده Phoenicopteridae هستند که در کل چهار گونه دارند. ۲ گونه در آمریکا و دو گونه در سایر قاره*ها زندگی می*کنند.

پانداگمان می*رود که تنها یک هزار و ۵۹۰ عدد از این پانداهای بزرگ در حیات وحش وجود داشته باشد.

خرس قطبیخرس قطبی درون محوطه قطبی در اطراف اقیانوس منجمد شمالی زندگی می*کند. از ۱۹ گونه شناخته شده خرس*های قطبی، هشت گونه در حال نابودی، سه گونه ثابت و یک گونه در حال افزایش جمعیت هستند. از هفت گونه دیگر اطلاعات کافی در دست نیست.

آروواناآرووانا از ماهی*های استخوان*داراز خانواده Osteoglossidae هستند که در آب*های شیرین زندگی می*کنند.

مارخورمارخور، بزرگ*ترین عضو خانواده بزهاست که در شمال شرقی افغانستان، شمال هند و شمال و مرکز پاکستان زندگی می*کند. شمار آن*ها کم*تر از ۲ هزار و ۵۰۰ عدد است و روند رو به کاهش آن*ها هنوزهم ادامه دارد.


پلنگ پنترپلنگ پنتر عضو خانواده گربه سانان و کوچک*ترین گربه از چهار گونه موجود است. سه گونه دیگر شامل ببر، شیر و جاگوار است.

روباه سرخروباه سرخ یک عضو کوچک اندام از خانواده سگ سانان است که در شمال آمریکا و اوراسیا و همچنین شمال آفریقا زندگی می*کند.

پنگوئن ماژلانپنگوئن ماژلان یک پنگوئن آمریکایی است که در سواحل آرژانتین و شیلی زندگی می*کنند. گروهی نیز به برزیل مهاجرت کرده*اند.


گرگ هیمالیانگرگ هیمالیان از خانواده سگ سانان، یکی از گونه*های در حال انقراض است. شمار این گونه حدود ۳۵۰ عدد است.

منقار شاخی نارکونداممنقار شاخی نارکوندام که از خانواده Bucerotidae است در جزایر نارکوندام هند زندگی می*کند.