صفحه 3 از 42 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 413
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    مبارک باشه آبزیانتون
    میگم عکس پست اول با عکسهایی که گذاشتی با هم نمیخونه ، عکسهایی که گذاشتی مال خود شماست یا برا نمونه گذاشتی که اینها رو داری
    تا وقتی هم از سیستم به طورکامل عکس نزارید به همراه سامپ و ... و مشخصات فنی رو نزاری نمیشه نظر داد
    اون لینکی که آقا فربد درباره همسانسازی گذاشتن رو انجام بدید تا ببینیم و اگه ایراد داشت بگیم
    خب باز سلام
    اینم عکس از خوده تانک و کل مشخصات که فرمودین، ممنون می شم راهنمایی کنین.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام

دلیل اینکه شنها رو شیب دادی من متوجه نشدم
    کل نخودیها رو از سامپ دربیار جز اینکه باعث بالا رفتن فسفات و نیترات بشه هیچ فایده ای نداره ، در عوض پدهای خونه اول رو زیاد کن و یا از فیلتر ساکس استفاده کن اینم لینکش http://www.parsipet.ir/thread30825.html
    وقتی نخودیها رو دربیاری متوجه یه جرمی لابلاش میشی ، چنین مکانی بهترین جا برای تکثیر عوامل بیماری و با گیر کردن مواد مغزی ، باعث بالا رفتن نیترات و فسفات میشه

لایوراکها هم یه مقدار اضافه کنی به فیلتراسیون بیولوژکی کمک میکنه و آکواریوم با ثباتی خواهی داشت

از موج ساز هم باید استفاده کنی ، یه آکواریوم ریف بسته به نوع ریفهاش 20 برابر باید گردش آب داشته باشه و حتی تانکهای sps تا 40 برابر گردش آب دارن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام

دلیل اینکه شنها رو شیب دادی من متوجه نشدم
    کل نخودیها رو از سامپ دربیار جز اینکه باعث بالا رفتن فسفات و نیترات بشه هیچ فایده ای نداره ، در عوض پدهای خونه اول رو زیاد کن و یا از فیلتر ساکس استفاده کن اینم لینکش http://www.parsipet.ir/thread30825.html
    وقتی نخودیها رو دربیاری متوجه یه جرمی لابلاش میشی ، چنین مکانی بهترین جا برای تکثیر عوامل بیماری و با گیر کردن مواد مغزی ، باعث بالا رفتن نیترات و فسفات میشه

لایوراکها هم یه مقدار اضافه کنی به فیلتراسیون بیولوژکی کمک میکنه و آکواریوم با ثباتی خواهی داشت

از موج ساز هم باید استفاده کنی ، یه آکواریوم ریف بسته به نوع ریفهاش 20 برابر باید گردش آب داشته باشه و حتی تانکهای sps تا 40 برابر گردش آب دارن

ممنون از توضیحاتتون
    علت شیب شنها فقط دکور دادن بود، مورد دیگه ای نداره
    الان دو لایه پد ماهیران گذاشتم
    بعد نخودیها رو در بیارم دیگه چیزی برای جایگزینیشون ندارم مگه دوباره Xport-Bio بخرم که بسته ای 80 تومنه، بخوام همه خونه خونه اسکیمر رو پر کنم نمی شه
    نخودیها رو قبل از ریختن شستم کامل البته با آب شهر، الان همونطور که گفتم 2 بسته Bio گذاشتم و 8 تا دونه فیلترهای جذبی JBL، نخودی ها رو بردارم محفه اسکیمر کامل خالی می شه، مشکل نداره؟
    بعد مگه کاره نخودیها باکتری سازی نیست؟ چرا فسافت و نیترات و ... رو بالا ببره؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون
    علت شیب شنها فقط دکور دادن بود، مورد دیگه ای نداره
    الان دو لایه پد ماهیران گذاشتم
    بعد نخودیها رو در بیارم دیگه چیزی برای جایگزینیشون ندارم مگه دوباره Xport-Bio بخرم که بسته ای 80 تومنه، بخوام همه خونه خونه اسکیمر رو پر کنم نمی شه
    نخودیها رو قبل از ریختن شستم کامل البته با آب شهر، الان همونطور که گفتم 2 بسته Bio گذاشتم و 8 تا دونه فیلترهای جذبی JBL، نخودی ها رو بردارم محفه اسکیمر کامل خالی می شه، مشکل نداره؟
    بعد مگه کاره نخودیها باکتری سازی نیست؟ چرا فسافت و نیترات و ... رو بالا ببره؟

نخودی فقط تو ایران استفاده میشه و فضای مناسب برای باکتری سازی رو هم نداره ، باکتریها داخل شن و لایوراکها تشکیل میشن و شما چون لایوراک کم داری دو بسته مدیای خوب مثل میکرمک جی بی ال و یا ماتریکس سیچم بگبر بزار تو سامپ ، نصف نخودیها رو دربیار و نصف بعدیش رو 4-5 روز بعد

کلا استفاده از مدیای زیاد کار اشتیاهیه اگه مدیا نداشته باشیم و مواد معلق توسط سیستم فیلتراسیون جذب و قبل تبدیل شدن به آمونیاک از سیستم خارج میشن ولی وقتی این همه نخودی تو سامپه ذرات معلق مثل باقی مونده غذا میان لای نخودیها گیر میکنن و وارد سیکل ازت میشن

پست 63 تایپیک من رو نگاه کن من از هیچ مدیایی استفاده نکردم ولی حدود 70 کیلو لایوراک دارم تو تانکم

http://www.parsipet.ir/thread17663-7.html

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595

نخودی فقط تو ایران استفاده میشه و فضای مناسب برای باکتری سازی رو هم نداره ، باکتریها داخل شن و لایوراکها تشکیل میشن و شما چون لایوراک کم داری دو بسته مدیای خوب مثل میکرمک جی بی ال و یا ماتریکس سیچم بگبر بزار تو سامپ ، نصف نخودیها رو دربیار و نصف بعدیش رو 4-5 روز بعد

کلا استفاده از مدیای زیاد کار اشتیاهیه اگه مدیا نداشته باشیم و مواد معلق توسط سیستم فیلتراسیون جذب و قبل تبدیل شدن به آمونیاک از سیستم خارج میشن ولی وقتی این همه نخودی تو سامپه ذرات معلق مثل باقی مونده غذا میان لای نخودیها گیر میکنن و وارد سیکل ازت میشن

پست 63 تایپیک من رو نگاه کن من از هیچ مدیایی استفاده نکردم ولی حدود 70 کیلو لایوراک دارم تو تانکم

http://www.parsipet.ir/thread17663-7.html
    خب من عکسهای آکواریوم شما رو دیدم، خیلی تمیز بود، خوشم اومد اما یه موردی
    خروجی آب روی لایه فیلتر می ره که اگه یه ساکس بسازم و ببندم سر لوله خروجی، دیگه تکمیل می شه، و اینکه غذا که میریزم کم میریزم که یا همون جا روی سطح تموم شه و فقط چندتایی برسه کف برای لابسرتم و بقیه کف خوارها
    نخودیها رو خالی می کنم اما به نظر شما خوبه جاشون سیپورکس بریزم؟
    لایو راک هم باید برم تصفیه شده بخرم، البته دارم از پرپل واتر استفاده می کنم ولی نمی دونم تانکم هنوز جا داره یا نه برای سنگ؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    خب من عکسهای آکواریوم شما رو دیدم، خیلی تمیز بود، خوشم اومد اما یه موردی
    خروجی آب روی لایه فیلتر می ره که اگه یه ساکس بسازم و ببندم سر لوله خروجی، دیگه تکمیل می شه، و اینکه غذا که میریزم کم میریزم که یا همون جا روی سطح تموم شه و فقط چندتایی برسه کف برای لابسرتم و بقیه کف خوارها
    نخودیها رو خالی می کنم اما به نظر شما خوبه جاشون سیپورکس بریزم؟
    لایو راک هم باید برم تصفیه شده بخرم، البته دارم از پرپل واتر استفاده می کنم ولی نمی دونم تانکم هنوز جا داره یا نه برای سنگ؟؟؟
    شما لایوراک کم داری و نمیتونی از هیچ مدیایی استفاده نکنی
    این نوع دکور لایوراک کمی رو تو تانک جا میده و اجبارا باید از مدیا استفاده کنی
    الان که ماهی داری بهتره به لایوراک ها دست نزنی
    تایپیک آکواریوم امیر خان به اسم hector رو نگاه کن ، چینش لایوراک ها به همین روشه ولی مرتب تر

send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    شما لایوراک کم داری و نمیتونی از هیچ مدیایی استفاده نکنی
    این نوع دکور لایوراک کمی رو تو تانک جا میده و اجبارا باید از مدیا استفاده کنی
    الان که ماهی داری بهتره به لایوراک ها دست نزنی
    تایپیک آکواریوم امیر خان به اسم hector رو نگاه کن ، چینش لایوراک ها به همین روشه ولی مرتب تر

send by tapatalk
    آکواریوم هکتور خیلی قشنگ بود، الان می تونم چینش رو عوض کنم اما فکر نمی کنی به آک شوک وارد کنه؟ الان همه ماهیها و نرم تنها برا خودشون یه ماُمن دارن و قایم می شن، می شه یکی دوتا رو جابجا کرد اما همه اش رو نه
    اینکار رو می کنم:
    اول فیلتر تصفیه، بعد بایوبالها، بعد po4 بعد کمی سیپورکس، تا برسه به محفظه اسکیمر، اونجا هم کفش رو با کمی سیپورکس و یه لایه نخوری بعد Xport-Bio بعد 8 تا فیلتر جذب و بعد باز Bio و سیپورکس...
    نظرتون چیه؟
    راستی امشب کمی خزه قهوه ای دیدم توی تانک، کمی روی شیشه و کمی روی ماسه همون منطقه، علت این خزه ها چیه؟؟؟ فکر نمی کنم از آب باشه، چون ریفها خیلی خوبن و نورم رو هم گفتم چیه، حرفه ای هستش...
    ویرایش توسط Drax777 : 8th November 2014 در ساعت 01:00 AM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    آکواریوم هکتور خیلی قشنگ بود، الان می تونم چینش رو عوض کنم اما فکر نمی کنی به آک شوک وارد کنه؟ الان همه ماهیها و نرم تنها برا خودشون یه ماُمن دارن و قایم می شن، می شه یکی دوتا رو جابجا کرد اما همه اش رو نه
    اینکار رو می کنم:
    اول فیلتر تصفیه، بعد بایوبالها، بعد po4 بعد کمی سیپورکس، تا برسه به محفظه اسکیمر، اونجا هم کفش رو با کمی سیپورکس و یه لایه نخوری بعد Xport-Bio بعد 8 تا فیلتر جذب و بعد باز Bio و سیپورکس...
    نظرتون چیه؟
    راستی امشب کمی خزه قهوه ای دیدم توی تانک، کمی روی شیشه و کمی روی ماسه همون منطقه، علت این خزه ها چیه؟؟؟ فکر نمی کنم از آب باشه، چون ریفها خیلی خوبن و نورم رو هم گفتم چیه، حرفه ای هستش...
    تو پست قبلی هم گفتم الان دیگه نمیتونی دست به لایوراک ها بزنی
    کلا کم کم نخودی رو دربیار و بیوبال هم نیازی نداری ، سیپورکس رو تو دو تا کیسه های طوری بریز و هر بار نصف نخودیها رو دربیار و بجاش سیپورکس بزار

send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام
    باشه
    اما اون خزه ها رو چی کار کنم؟
    اونا چرا دراومدن؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    باشه
    اما اون خزه ها رو چی کار کنم؟
    اونا چرا دراومدن؟؟؟؟
    سلام
    دیاتوم روی شیشه و شنها طبیعیه و شیشه رو با مگنت تمییز کن و شنها رو به آرومی به هم بزنید از بین میرن
    در مورد ال ای دی ها ساخت کدوم کارخونست که میگی حرفه ایه ؟

send by tapatalk

صفحه 3 از 42 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)