به گزارش مشرق ،مخالفان کشتار اسب ها، بعد از اینکه همه تلاش های انجام شده برای ممنوعیت کشتار اسب ها را بی سرانجام دیدند ؛قانون کاهش سرمایه مورد نیاز برای بازرسی را تحت فشار گذاشتند.

کنگره لغو ممنوعیت قانون کشتار اسب ها در 18 نوامبر سال جاری را که به امضای باراک اوباما رسیده بود به حالت تعلیق درآورد.

اگرچه اختصاص هرگونه پول و سرمایه جدید به بازرسی گوشت اسب ها کاهش یافته است اما،مخالفان ادعا می کنند که دولت می توانست از طریق درآمدی که از مالیات به دست می آورد .میزان بودجه را از 3میلیون به 5 میلیون دلار برساند.

یکی از ادارات مهم آمریکا به تازگی نیز گفته است که هیچ کشتارگاهی برای قصابی اسب ها در آمریکا نیست که بخواهد اسب ها را قصابی کند.

آخرین کشتارگاه اسب ها در آمریکا در سال 2007 بسته شد که در آن زمان مدافعان حقوق حیوانات به اعتراض عمومی نسبت به ادامه فعالیت این کشتارگاه ها هشدار داده بودند.همچنین رئیس جامعه انسانی ایالات متحده آمریکا نیز هشدار داد که اگر این مکان ها دوباره در اوکلاهاما راه اندازی شوند به زودی اعتراضات عمومی،بحث و جدل های،اقدام های قانونی و در کل یک محیط معترضانه را شاهد خواهند بود.آن زمان است که مخالفت های محلی ظهور خواهد کرد و جنجال های فوق العاده ای برچا خواهد شد.
در طرف دیگر ماجرا، موافقان کشتار می گویند که ممنوعیت کشتار اسب ها پیامد های ناخواسته ای را به دنبال داشته است مثل افزایش رها کردن و غفلت از اسب ها به طوری که این حیوان ساعت ها به دنبال یافتن غذای مناسب خود بوده است.آنها معتقدند که کشتارگاه های اسب می توانست به مدت 30 تا 90 روز در سال باز باشد و در این مدت تعداد 280هزار اسب را برای مصارف انسانی قربانی کنند و قسمتی از گوشت اسب ها نیز به کشورهای اروپایی و اسیایی مثل فرانسه و ژاپن ارسال شود.
همچنین یکی از مقامات دولتی آمریکا نیز گفته است که دامداران اسب های پیر یا از کارافتاده خود را به کشتارگاه های اسب بفروشند اما دامشان را با کشتی روانه مکزیک یا کانادا نکنند زیرا که در آنجا دامشان را به نصف قیمت می خرند!این مقام آمریکایی گفت که قانون آزادی کشتار اسب ها مفاهیم احساساتی و رمانتیک را در بخش کشاورزی آمریکا به کلی ویران کرد.


اگرچه خوردن گوشت اسب از سال 1940 در آمریکا مرسوم است اما این عمل با انچه که محبوبیت حیوانات خانگی و نمادهای غرب یاد می شود،در تضاد است.


قانون گذاران در کالیفرنیا کشتار اسب ها را برای مصارف انسانی ممنوع اعلام کرده اند و همچنین بیش از ده ها ایالت آمریکا قوانین سختی را برای فروش گوشت اسب تنظیم کرده اند