فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  15
لایک لایک:  3
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: چطوری برای همستر خود قفس دلخواه بسازیم؟

 1. #1
  کاربر میهن پت black fish آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  673
  میانگین پست در روز
  0.10
  نوشته ها
  188

  چطوری برای همستر خود قفس دلخواه بسازیم؟

  چطوری برای همستر خود قفس دلخواه بسازیم؟
  من فکر میکنم قفس های معمولی برای حیوانات خیلی کوچک هستند و برای اینکه بیشتر خوشحال بشن به فضای بزرگتر نیاز دارن. البته شما میتونین یکی از بهترین مکان ها را برای حیوان خونگی کوچکتان داشته باشید. پس تصمیم بگیرید که یک محل سرگرم کننده و امن برای همستر خود بسازید. در این آموزش، من به شما نشان میدهم که چطور میتوانید قفس دلخواه خود را برای همسترتان بسازید (یا برای بقیه حیوانات خود، اگر بخواهید).

  در اینجا لیستی از ابزاری که مورد استفاده است لیست شده:

  (ببخشید دوستان میدونم همه ابزارهای اینجا توو هر خونه ای نیست. اما میتونین از ابزارهای جایگزین برای این کار استفاده کنین. یا اگه نمیتونین میتونین بدین نجاری همه اندازه ها رو براتون برش بزنه تا راحت ادامه بدین)

  · اره
  · دریل
  · چکش
  · پیچ گوشتی
  · ماشین دوخت
  و در این قسمت لیستی از وسایل ساخت:

  • میخ
  • پیچ
  • سوزن ماشین دوخت
  • یک متر مربع مشمع کف اتاق یا همان موکت (30.5*30.5 cm) جنس این لایه باید طوری باشد که از لایه کف که چوبی است در برابر ادرار محافظت کند. اینکار باعث میشه که تمیز کردنش خیلی راحتر از چوب باشه (منظور نویسنده اینه که میتونین موکت قبلیو میتونین بندازین بیرون و یک موکت تازه پهن کنین)
  • 2 قطعه چوب MDF با چگالی فیبری معمولی (80*60 cm). شما میتوانید از انواع دیگر چوب برای این کار استفاده کنید، اما من از این چوب به دلیل هزینه پایینی که نسبت به چوب های طبیعی دارد و همینطور مقاومت آن استفاده میکنم.
  • 3 عدد پایه چوبی که از یک پایه به طول 2 متر 50 سانتیمتر و به قطر(3*3 cm) به اندازه های مساوی بریده شده باشند. برای این قسمت من از چوب کاج استفاده می کنم. اما اگر این نوع چوب در دسترس شما نیست حتما مطمئن شوید که نوع چوبی که خرید می کنید سمی نباشد برای همستر.
  • 3 عدد پایه چوبی که از یک پایه به طول 2 متر و به قطر (3*1 cm) به اندازه های مساوی بریده شده و از جنس چوب کاج
  • 2 عدد تقویت کننده برای گوشه ها از چوبی به طول 2 متر 50 سانتیمتر به قطر (2.5*2.5 cm) به اندازه های مساوی بریده شده و از جنس چوب کاج
  • 2 عدد تقویت کننده برای گوشه ها از چوبی به طول 2 متر به قطر (2*2 cm) به اندازه های مساوی بریده شده و از جنس چوب راش. و برای محافظت از پایه های چوبی در برابر هر آسیبی. در واقع، حتما همستر شما سعی میکند چوبهای کاج را بخورد بنابراین بهتره از چوبهای محکمتری برای پایه های گوشه ای استفاده کنید، چوب راش (چوبی که سمی نباشد)
  • 5m*50cm (50 سانتی متر* 5 متر) توری شبکه ای از جنس استیل. دقت کنید که این طوری حتما استیل باشد، رنگ نداشته باشد، لبه های تیز نداشته باشد، و به اندازه کافی بسته باشد که همستر شما نتواند از داخل قفس بیرون برود اما بتواند ازش بالا برود. (هر شبکه به اندازه 1*1 cm باشد)

  خب حالا همه ابزار و وسایل آماده است.


  مرحله1 کار کرد با چوب

  ادامه وسایل مورد نیاز
  اساس این قفس یک تخته است که از جنس MDF است و باید توسط اره به قسمت های دیگر یه شرح زیر تقسیم بشود:
  · 2 تخته در ابعاد 54*30 cm
  · 4 تخته در ابعاد 32*3 cm
  · 2 تخته در ابعاد 54*10cm
  (اگر نمیدانید اینهمه ابزار کجا به دردتان می خورد، در مرحله کاملا متوجه می شوید).
  اگر برای هر قسمت از قفس که تخته چوبی دارد نیاز به موکت داشتید آن را به اندازه مورد نیاز برش بزنید.
  همچنین در این آموزش شما به پایه های چوبی(از جنس باطوم یا یک چوب محکم که بتوان به عنوان پایه استفاده کرد) به قطر 3*3cm نیاز دارید که باید توسط اره برش داده شوند، به شرح زیر:
  · 4 پایه 50cm
  · 4 پایه 47cm
  · 2 پایه 47cm و
  · 2 پایه 54cm.
  و همینطور برش های پایه به قطر 3*1 به شرح زیر است:
  · 2 پایه 80cm
  · 2 پایه 60cm
  این دو پایه قرار است که یک سد مرتب برای جلوگیری از ریخته شدن خرده چوب ها از داخل قفس به بیرون بسازند.
  برش تقویت کننده گوشه ها از جنس چوب کاج که به طول 2متر و 50 سانتیمتر و به قطر 2.5*2.5cm است به شرح زیر:
  · 4 تقویت کننده به اندازه 47cm
  · 2 تقویت کننده به اندازه 50cm
  · 2 تقویت کننده به اندازه 60cm.
  این برش ها در آخر اضافه می شوند انتهای قفس که در دسترس هستند.
  و برش تقویت کننده گوشه ها که از جنس چوب راش و به طول 2 متر و قطر 2*2cm به شرح زیر:
  · 6 تقویت کننده به اندازه 30cm و
  · 6 تقویت کننده به اندازه 15cm
  این برش ها هم از پایه های چوبی داخل قفس محافظت می کنند.

  مرحله2 ساختار ساختمان
  حالا با در دست داشتن همه وسایل میتواند ساختمان همستر خود را مونتاژ کنید.

  اول به تخته از جنس MDF در ابعاد (80*60cm) دارید همان طور که در شکل بالا دیده میشود من از مدل های سه بعدی استفاده کرده ام تا بتوان مرحله به مرحله برای ساخت قفس پیش رفت.
  برای چسباندن پایه چوبی باطومی 50 سانتیمتری، اول با دریل گوشه های تخته را از محل مناسب سوراخ کنید. اینکار باعث میشود راحت تر بتوانید پایه ها را به تخته پیچ کنید، یعنی فقط پایه را روی تخته گذشته و با یگ پیچ گوشتی خیلی راحت پیچ را در پایه بپیچانید. در پایان کار باید مدل تان به شکل زیر تبدیل بشود.


  برای نگه داشتن پایه های چوبی باطومی 47cm باید اول 26cm از پایه های کناری فاصله گرفت (دقت کنید که بهتر است برای هر پایه مطالبق شکل از هر دو طرف این اندازه گیری صورت بگیرد). بعد از پیدا کردن محل مناسب روی تخته و علامت گذاری آن مانند مرحله قبل اول محل آن را با دریل سوارخ کرده و چوب را در محل گذاشته و از پشت تخته آن را پیچ کنید. شکل مدل باید به صورت زیر باشد.
  برای پایان این مرحله، شما نیاز به انجام یک کار دیگر دارید: قرار دادن فریم بالایی. برای این کار ابتدا برای هر طرف باید دو سوراخ بر روی چوب های باطومی که در گوشه ها قرار دارد ایجاد کنید.
  (این سوراخ ها تقریبا 1.5cm پایین تر از بالای هر ستون قرار میگیرند) حالا چوب باطومی 74cm به جایی که تعلق دارد، و چوب باطومی 54cm را در جایی که باید قرار داده و آنها راه پیچ کنید. برای اطمینان از کارتان آن را با شکل زیر مقایسه کنید.

  خب این مرحله تمام شد حالا قسمت های درونی باید ساخته شود.


  مرحله 3 قرار دادن طبقه ها.
  اول باید توضیح بدم که چطور این طبقه ها را برای قفس بسازید.
  برای این مرحله، ما به 4 تخته 32*3cm و 2 تخته 54*10cm که بریده بودیم نیاز داریم. به اندازه 15cm بالاتر از تخته کف اولین که در ابعاد 32*3cm است را از داخل بر روی پایه ها با پیچ متصل می کنیم. این کار را برای هر دو طرف چپ و راست انجام دهید یه طوری که چوب ها به صورت پله قرار بگیرند. و آخرین چوبی که نصب میکنید فاصله آن از تخته کف 30cm است.
  در مرحله بعد، دوتخته چوب به ابعاد 54*10cm را باید در هر طرف از قفس نصب کنید. در این مرحله هم او روی پایه ها سوراخ توسط دریل سوراخ ایجاد کرده تا راحت تر پیچ شوند.
  حالا قفس شما باید شبیه شکل بالا شود. ( دقت کنید اندازه ها و محل قرار گیری هر قطعه در تصوی قابل مشاهده است).
  نمای دیگر قفس بعد از نصب چوب ها.
  در این مرحله فقط برای رفتن به مرحله دیگر فقط بک کار باقی می ماند: قرار دادن تخته های چوبیه 54*0cm در جایی که به آن تعلق دارند تا بتوانیم قفس را به دو طبقه تبدیل کنیم. مانند شکل زیر

  نمایی از مدل نیمه ساخته
  مرحله 4 نصب توری استیل
  تمام آموزش ساخت قسمت های داخلی انجام شد، حالا بریم سراغ ساخت قسمت بیرونی است. در این مرحله شما به ماشین دوخت، مقداری سوزن دوخت و همچنین توری استیل نیاز دارید.
  توری را روی هر دو طرف قرار داده، قبل از دوخت زدن مطمئن شوید که به اندازه کافی محکم شده است، و مواظب باشید و فراموش نکنید که دوخت ها از داخل نباشند و تکه های اضافه توری استیل داخل قفس نباشد زیرا بعدا باعث آسیب به همسترتان می شود.
  و آخرین مرحله....

  مرحله 5 چطور گوشه ها را تقویت کنیم؟  این مرحله، مرحله آخر قبل از پایان کار است، بنابراین مطمئن شوید که همه کارهای مراحل قبل را به پایان رسانده باشید.
  برای تقویت گوشه های داخلی قفس، از تقویت کننده های چوب راش استفاده می کنیم.
  6 تقویت کننده را از 15 سانتیمتر زیر طبقه اول میخکوب کنید.( این تقویت کننده ها برای جلو گیری از خورده شدن پایه ها اصلی توسط همستر است برای همین چوبهای راش که محکمتر هستند را از داخل قفس روی هر پایه به میخ محکم می کنیم که از لایه زیری محافظت بشود مطابق شکل نهایی که در پایان دیده می شود)
  برای انجام این کار دو تقویت کننده را بردارید و روی پایه های چوبی کناری قرار دهید و سپس میخ را روی آن بکوبید. این کار را برای همه گوشه ها قفس مطابق شکل انجام دهید. به این ترتیب همه قسمت های چوبی به طور کامل محافظت میشوند.
  این کار را برای قرار دادن تقویت کننده های 30cm و قرار دادن آنها در گوشه توسط میخ انجام دهید.
  برای قسمت بالای قفس هم راش های 80cm رل طبق آموزش داده شده در جای خود متصل کنید. (به وضوح معلوم است که هر تقویت کننده باید در کجا قرار بگیرد پس دقت کنید که اشتباه نکنید)
  برای پایان کار بهتر است تعدادی مانع برای سرگرمی هسمتر خود بسازید و در محل قرار دهید. و همینطور مقدار براده چوب(خاک اره). یک نرده بان چوبی یا یک خانه و هر چیزی که فکر میکنید برای همستر لازم دارید.
  خب حالا همستر خود را در قفس رها کرده ویک نفس عمیق بکشید. چون کارتان به پایان رسیده....

  مرحله 6 قفس جدید آماده...
  چکش، دریل، میخ و پیچ هیچ کدام دیگر لازم نیست. اکنون، کار شما این است که مقداری وسیله مورد نیاز برای تبدیل یک قفس به یک محل شگفت انیز تهیه کنید...
  برای این کار همانطور که گفته شد نیاز به خاک آره دارید اما دقت کنید که این خاک کاملا تمیز باشد و به غبار یه هر چیز دیگری آلوده نباشد، آنها را در کف قفس پخش کنید. شما حتی به جای خاک اره می توانید از خاک های مخصوص این کار استفاده کنید این خاک کاملا طبیعی است (معدنی) و همینطور برای همستر بسیار جذاب.
  می توانید از لوله به عنوان تونل، نرده بان، و همینطور یک خانه استفاده کنید. فراموش نکنید که داخل قفس محلی برای آب و مقداری غذا تهیه کنید.
 2. #2
  کاربر میهن پت black fish آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  673
  میانگین پست در روز
  0.10
  نوشته ها
  188
  ببخشید به دلیل کپی و پیست ها مکرر متن ها در بعضی قسمت ها جا به جا شده برای همین فایل DOC که با ورد 2003 هم قابل نمایش هست در لینک زیر برای دانلود قرار میدم:p

  فایل word

 3. #3
  ZeyNab آواتار ها
  محل سکونت
  ابادان-شوشتر
  حیوان خانگی
  همستر
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  47
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  مرسی خیلی خیلی جالب بود
  اما همسترای من چوب رو میجون واسه همین نمیشه قفسشون چوبی باشه
  در بیکرانه زندگی دوچیز افسونم میکند: آبی اسمانی که میبینم و میدانم که نیست و خدایی که نمیبینم و میدانم که هست
  "دکتر شریعتی"


 4. #4
  کاربر میهن پت black fish آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  673
  میانگین پست در روز
  0.10
  نوشته ها
  188
  نقل قول نوشته اصلی توسط ZeyNab نمایش پست ها
  مرسی خیلی خیلی جالب بود
  اما همسترای من چوب رو میجون واسه همین نمیشه قفسشون چوبی باشه
  \

  بله شما درست میگین. همه همستر ها چوب میخورن ولی اگه متن آموزشی کامل مطالعه کنین برای جلو گیری از این کار در قسمت ها داخلی که قابل دسترس هست برای همستر از یک لایه محافظ که چوب سخت تری مثل چوب راش هست استفاده شده. که چوب ها آسیب نبینن.
  موفق باشین

 5. #5
  کاربر جدید
  نام و نام خانوادگی
  امین نادر
  تاریخ عضویت
  Oct 2015
  شماره عضویت
  13493
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  1
  سلام ببخشید توی آموزش نه عکسا باز می شود نه ورد دانلود می شود چی کار کنم ؟

 6. #6
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  May 2016
  شماره عضویت
  14430
  میانگین پست در روز
  0.01
  نوشته ها
  1
  سخته.. من که نتوانم...

 7. #7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تغذیه طوطی برزیلی , کوتوله برزیلی
  توسط Shooman در انجمن راهنمای تغذیه طوطی کوتوله برزیلی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 8th April 2012, 01:43 PM
 2. 150 هزار قطعه ماهی زینتی از استان مرکزی صادر شد
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th January 2012, 06:11 PM
 3. کشف استخوان یک غول تنبل ۱۰٫۰۰۰ ساله در برزیل
  توسط Melika در انجمن اخبارعمومی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 8th November 2011, 11:29 AM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th June 2011, 12:21 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید