فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  10
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: غضروف: از دامداری صنعتی تا امنیت غذایی

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  new5 غضروف: از دامداری صنعتی تا امنیت غذایی  "ریچارد ملویل هال
  " موسیقیدان معروف که با نام "موبی" در دنیای موسیقی شناخته شده است. او بخاطر موسیقی اش که در راس چارت بهترین موزیکها است. بعلاوه "موبی" بخاطر عقاید اجتماعی اش، شهرت دارد.

  "موبی" با همکاری "میون پارک" کتاب "غضروف" را نوشتند. این کتاب درباره دامداریهای صنعتی و امنیت غذائی، اثرات پرورش حیوانات و تاثیر آن روی محیط زیست است.

  در این کتاب توضیح داده شده است که مصرف محصولات حیوانی چه تاثیری روی بدن انسان دارد. در این کتاب نشان داده شده است که رژیم گیاهخواری یا وگان بسیار بهتر، موثرتر و مفیدتر است.
  "غضروف : از دامداریهای صنعتی تا امنیت غذائی، (تفکر دوباره درباره گوشتی که می خوریم)" در ماه مارس 2010 منتشر شد. ناشران کتاب "موبی و میون پارک" برای انتشار آن به سفر رفتند ودر آنجا مورد حمایت طرفداران محیط زیست و طرفداران حیوانات قرار گرفتند.
  "موبی" و "میون پارک" بدنبال چه اهدافی با انتشار کتاب "غضروف" هستند؟
  موبی: تنها راه داشتن یک زندگی خوب دفاع از اهدافی است که به آنها اعتقاد دارید و حمایت از استعدادهایی است که توان انجام آنها را دارید وسعی در ساختن دنیا به مکانی بهتر است. موبی در سن ۹ سالگی به ساخت موسیقی پرداخت و موسیقی کلاسیک را شروع کرد. او با انتشار آلبوم موسیقی پیشرو خود بنام "برو" شهرت خود را به دست آورد.

  پس از آن، او در بیش از۳ هزار کنسرت برنامه اجرا کرد و بیش از۲۰ میلیون آلبوم جهانی فروخت و ۸ تک موزیک برتر با بیشترین استقبال کننده را به خود اختصاص داد.همچنین در زمینه افکت (اجرا) کاندیدای چندین جایزه "گرمی" شد. او بخاطر فیلم هائی مانند "هیت" و جیمز باند:"فردا هرگز نخواهد مرد" و همکاریهای مشترک فوق العاده اش با افرادی از جمله موسیقیدانهای افسانه ای مانند لئو رید، دیوید بووی و بونو، امتیازات زیادی را کسب کرده است. همچنین فعالیت های اجتماعی موبی، دفاع از رفاه حیوانات بطور یکسانی روی موسیقی اش تاثیر داشته است.
  "موبی" به سازمان هایی مانند انستیتوی موسیقی و موسسه "نرولاژیک فانکشن" زمان و مبالغ هنگفتی را اختصاص داده است. در حقیقت تمام عواید ناشی از فروش کتاب "غضروف" به نفع سازمانهای رفاه حیوانات اختصاص یافت. در مراسم امضای کتاب "غضروف" بسیاری از شرکت کنندگان به همکاران دیگر موبی معرفی شدند. "میون پارک" که بعنوان همکار در ویرایش کتاب در کنار موبی معرفی شد.
  "میون پارک" مدیر اجرائی "مشارکت جهانی حیوانات" است که یک موسسه غیر انتفاعی بین المللی است که با تلاشهای مشترک چندین سازمان، خود را وقف بهبود زندگی حیوانات در دامداریها می کند. "میون پارک" عضو هیئت "فارم فوروارد" است و در هیئت مدیره وب سایت "دروازه ای به سوی رفاه حیوانات دامداریها" خدمت می کند که پرتال اینترنتی است که توسط سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل ایجاد شده است.

  "میون پارک" قبل از ملحق شدن به مشارکت جهانی حیوانات بعنوان نائب رئیس موسسات رفاه حیوانات دامداریها در جامعه انسانی ایالات متحده و جامعه انسانی جهانی خدمت می کرد.

  میون پارک
  : موبی با من تماس گرفت تا با هم در رابطه با کاهش رنج حیواناتی که برای غذا پرورش داده می شوند کار کنیم و در نهایت همفکری ما منجر به خلق کتاب "غضروف" شد.
  ما بعنوان مدافع نه فقط برای مسائل زیست محیطی بلکه برای دیگر مسائل عدالت اجتماعی ظاهر شدیم. برای ما مسئله فقط ترویج وگانیسم نیست، بلکه کاهش رنجاست.این مسئله بسیار مهمی است. این کتاب کلیه اطلاعات لازم را به شما می دهد، اطلاعاتی درباره اینکه چقدر آسان می توانیم رنج موجودات دیگر را کاهش دهیم.
  موبی: من برای گیاهخوار شدن دلیل ساده ای داشتمو آن علاقه به حیوانات بود. به نظر من دوست داشتن حیوانات و خوردن آنها با هم متناقض است. همین معیار من باعث شد من گیاهخوار شوم و سپس من وگان شدم.  مقدمه کتاب "غضروف:
  از دامداریها تا امنیت غذائی،(تفکر دوباره گوشتی که میخوریم.)"
  من وگان و طرفدار حیوانات هستم. دستورکار من درباره حیوانات و رفاه آنها ساده است: پایان دادن به رنج حیوانات. وقتی خیلی جوان بودم و اولین بار در مورد این قانون مهم شنیدم که می گفت: "با دیگران طوری رفتار کنید که می خواهید آنها با شما رفتار کنند." دستورکار من ظهور نوین خود را داشت. بعدها توانستم این قانون مهم را تعمیم دهم و یک شعار منطقی و عمیق یافتم تا وگان بودن و دفاع از حفظ حیوانات را توجیه کنم: "مرگ غیر قابل اجتناب است، اما رنج اجتناب پذیر است."
  همانطور که من می خواهم از رنج غیرضروری در زندگیم دوری کنم، می توانم تصور کنم که همه موجودات نیز می خواهند از آن دوری گزینند. در نتیجه باید تمام تلاشمان را بکنیم تا از رنج جلوگیری کنیم.


  چگونه بکار گرفتن این قانون مهم می تواند قلب انسان را باز کند و عشق و احترام انسان را به همه موجودات افزایش دهد؟


  موبی:
  یکی از دلایلی که من وگان شدم قانون مهمی است که شما با آن آشنایی دارید که میگوید، "با دیگران آنطور رفتار کنید که می خواهید آنها با شما رفتار کنند."
  "آسان است که در مورد دوستان و خانواده این طرز تفکر را داشته باشیم."

  و بعد در مورد همه انسانها آن را بکار ببندید و اینطور بگوئید که "خب، این انسانها همه دو چشم دارند همه آنها یک سیستم عصبی مرکزی دارند پس واضح است اگر من نمی خواهم رنج بکشم، دیگران نیز نمی خواهد رنج بکشند."
  سپس این تفکر را در مورد حیوانات، ماهی ها، پرندگان به کار می گیرید و ادامه می دهید.
  برای من هیچ مشکلی نیست که در ترویج یک چرخه ی شفقت تا هرجائی و هر چقدر که بتوانم کار کنم. من می توانم فقط نظر خودم را بگویم اما بهترین روش برای ناشاد بودن، عصبی و افسرده بودن این است که خودخواه باشیم و تمرکزمان فقط روی خودمان باشد.
  و بهترین راهبرای افزایش شادی خودتان و دیگران، توجه به رفاه دیگر مردم و حیوانات است. این بزرگترین بخش ایده وگانیسم من است.
  دلیل بعضی از مردم سلامت کامل است. دلیل بعضی دیگر اخلاقی است، چون آنها دلسوز حیوانات هستند. دلیل بعضی دیگر از مردم جنگل زدائی است، آلودگی آب و آلودگی هوا است، تغییرات اقلیمیاست و غیره. هزاران دلیل مختلف وجود دارد که چرا شما باید گیاهخواری یا وگان بودن را انتخاب کنید.
  در مورد من، همه این دلایل و همچنین دلایل معنوی، علت وگان بودن من است. من این ایده را نمی پسندم که وقتی نباید آزاری برسانم این کار را انجام دهم. یکی از اهداف من در زندگی این است که میزان رنج روی سیاره را کاهش دهم. من به این کتاب افتخار می کنم. آن یک منبع عالی است و کتاب "رژیم غذائی برای آمریکای نو" نوشته جان رابینز را به یاد من می اندازد. زمانی که من تازه وگان شده بودم آن کتاب را خواندم، آن کتاب باعث شد بفهمم که هر چقدر هم که ماست دوست دارم، هر چقدر هم که محصولات حیوانی دوست داشته باشم رنج حیوانات آنقدرمهم است که بتوانم وگان (گیاهخوار کامل) باشم.

  من آرزو می کنم این کتاب به نوعی همان کاری را برای مردم بکند که کتاب"رژیم غذائی برای آمریکای نو" برای من کرد. فکر می کنم این یک کتاب جالب توجه است و امیدوارم مردم آنرا بخرند و آن را به دیگران نیز هدیه بدهند چون دارای نیروی بالقوه ای است که در واقع طرز تفکر مردم را نسبت به محصولات غذائی با روشی بسیار حقیقی و غیر آموزشی تغییر می دهد. این هدف من است.


  برای اطلاعات بیشتر درباره موبی و"غضروف" از سایت های زیر دیدن کنید:  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 2. #2
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  new6


  "غضروف" یک کتاب بسیار واقعی است. زیرا در این کتاب از ۱۵ متخصص مختلف در رشته های مربوطه آنها استفاده شده است که هر کدام از آنها فصلهای مختلف این کتاب را نوشته اند. در واقع در این کتاب به نوعی فقط حقایق ارائه شده است تا همه مردم این فرصت را داشته باشند که با آگاهی تصمیم بگیرند.

  این 15 بخش و نویسندگانشان شامل: "محیط زیست" از "لورن بوش"، کارگران" از "کریستین چاوز" و "جولی چاوز رودریگیز"، بیماریهای "زونوتیک" از دکتر "میکائیل گریگر"، "سلامت کودکان" از "سارا کوبرسکی" و "تام اوهاگان"، ،"گرسنگی جهانی" از "فرانسیس مور لاپه" و "آنا لاپه"،"مالیات پردازان" از "جان مک کی"، "تغییرات آب و هوایی" از "دانیالی نیرینبرگ" و "مریدیت نیلز"، "حیوانات" از "وینی پاسیلی"، "جوامع" از "پل" و "فیلیس ویلیس".


  "بریندان برازیر" ، قهرمان کانادایی که در مافوق ماراتون، دو مرتبه قهرمان شد و حریف مسابقات سه گانه مرد آهنین است و کاملا گیاهخوار می باشد. اولین فصل در زمینه سلامت غضروف" را نوشته است.  "برازیر" : وقتی از من خواستند که آیا می توانم همکاری کنم و درباره سلامت بنویسم؟ من با خود فکر کردم که "این یک فرصت عالی است و من دوست دارم پیامی را پخش کنم که به آن ایمان دارم و این واقعا می تواند به افراد و حیوانات بسیاری کمک کند. به علاوه به محیط زیست نیز کمک کند. بنابراین، من افتخار می کنم که قسمتی از آن باشم."
  در سر آغاز این فصل حقایقی درباره گوشت، تخم مرغ و لبنیات هستند، همینطور که توسط دانشگاه معتبر "هاروارد" در آمریکا تحقیق شده است.
  به عنوان مثال؛ آیا می دانستید که %۹۰ گوشت مرغها که در خرده فروشیها آزمایش شده با "ایی.کولی" و "کمپیلوباکتر" حاصل از مواد مدفوع آلوده می شوند؟ این آمار، مرغها را شایعترین علت مسمومیت غذایی می داند و سالانه بر میلیونها نفر تاثیر می گذارد. فقط یک بار آلودگی با "کمپیلوباکتر" می تواند در کل یک دوره زندگی "سندرم رودۀ تحریک پذیر" ایجاد کند.  آیا می دانستید که علت عمدۀ صرع، ناشی از پارازیتهای مغزی بنام "تنیا سولیوم" است که کرم کدویی است که در خوک پیدا می شود. این بررسیها همچنین کشف کردند که تنها یک عفونت با "سالمونلا"، که در تخم مرغ و دیگر محصولات گوشتی آلوده پیدا می شود، می تواند فرد را با التهاب مزمن مفاصل و دردناک برای بقیه عمرشان تنها بگذارد. آیا می دانستید که انسان می تواند از خوردن ماهی پرورشی که با گوشت گاو آلوده تغذیه شده باشد به بیماری جنون گاوی دچار شود که این بیماری می تواند کشنده باشد؟ در حقیقت، این پاتوژنها نمی توانند پخته شوند، حتی در حرارتهای بقدر کافی بالا که سرب را ذوب می کند.

  واقعیت های سوبسید های صنعت دامداری

  لابی گوشت، لابی دامداری صنعتی از این کتاب خیلی خوشحال نیست. بنابراین آنها جملاتی منتشر می کنند که چیزی شبیه این می گوید، "اوه، برای ستارگان راک ثروتمند، وگان بودن آسان است. اما در مورد بقیه ما که استطاعت آنرا نداریم چی؟"  "موبی" : من اینطور به این حرف پاسخ دادم ؛ "خب، سوبسیدها را بردارید و آنوقت نیم کیلو گوشت گاو بدون سوبسید با میانگین چیزی حدود 25 دلار، هزینه دارد ؟ یک وعده غذا برای ۴ نفر در مک دونالد، اگر شما همه سوبسیدها را بردارید، حدود ۷۵ دلار خواهد بود."

  برداشتن سوبسیدها از محصولات لبنی، از محصولات گوشت گاو، از محصولات دخانیات، چرا که نه؟ منظورم این است، اگر ما درباره پایین آوردن پولی که ما به مالیاتهای فدرالی می پردازیم صحبت می کنیم. چرا سوبسیدها را قطع نکنیم؟ غذای وگان ذاتا کم هزینه تر از غذای حیوانی است.

  سوبسیدهای غذا، هزینه غذا را می شکند. برای من آسان است تا درباره وگانیزم صحبت کنیم زیرا این شیوۀ سالمتری برای زندگی مردم است. و اگر شما سوبسیدهای غذا را بردارید یک شیوِۀ کم هزینه برای زندگی مردم است. من نمی دانم اگر مردم درباره پایین آوردن هزینه مالیاتی شان و بکارگیری اقتصاد بازارهای آزاد صحبت می کنند، محصولات حیوانی برای شروع بسیار خوب خواهد بود. بدون اینکه مردم خیلی اطلاع داشته باشند، میلیاردها میلیارد از دلارهای مالیاتی برای سوبسید دامداریهای حیوانات صرف می شود.  گزارش ۲۰۰۸ از "اتحادیه دانشمندان نگران" کشف کرد که سالانه 16.1 میلیارد دلار جهت سوبسید توزیع و استفاده از کود در مزارع صرف می شود. 1.5 – ۳ میلیارد دلار از مالیات ها جهت استفاده بیش از حد آنتی بیوتیکهای حیوانات دامداری و تاثیرات بر بهداشت عمومی به هدر می رود. در کل، بیش از ۳۰٫۱ میلیارد دلار از مالیاتها برای تعمیر نشت تالابهای کود حیوانات و پرداخت سقوط ارزش مایملک استفاده شده است.
  در نتیجه، هزینه غذاهای فست فود غیر بهداشتی نسبت به میوه ها و سبزیجات ارگانیک غنی مغذی، بطور چشمگیری کمتر است.

  من بخشی از کودکیم را در شهر داخلی بزرگ شدم و ما خیلی فقیر بودیم. بنابراین من دقیقا می دانم که این شبیه چیست. ما به غذای تازه دسترسی نداشتیم. بنابراین فقط باید به مک دونالد یا گینگ برگر می رفتیم. مک دونالد و"این اند اوت برگر" و"برگر کینگ"، دلیل اینکه آنها می توانند برای غذایشان چیزی هزینه نکنند، به این دلیل است که توسط مالیات دهندگان، سوبسید خیلی سنگینی دریافت می کنند.
  شما دلارهای مالیاتی را بردارید یا این سوبسیدها را مجددا توزیع کنید تا سوبسیدها برای ترویج کشاورزی سالم ارگانیک صرف شود و صرف ترویج غذاهایی شود که در واقع مردم را نمی کشد. یک خانواده چهار نفره، زنی که شیفت کاریش را تمام کرده و می خواهد به بچه هاش غذا بدهد. آیا او به مک دونالد خواهد رفت اگر هزینه یک وعده غذای بچه هایش ۷۵ دلار باشد؟ نه، او به جای دیگری خواهد رفت.
  بنابراین، ارائه سوبسیدها به دامپروری واقعا ناهنجار است. اینکار به حیوانات آسیب می رساند، به محیط زیست آسیب می رساند، به جوامع آسیب می رساند، به مصرف کنندگان آسیب می رساند. اگر شما به بیماری های قرن بیست و قرن بیست و یک نگاه کنید – بیماری قلبی، سرطان، چاقی، دیابت - این بیماری ها همه مربوط به رژیم غذایی هستند که توسط دلارهای مالیاتی مان سوبسید می گیرند. بنابراین به سوبسیدها پایان دهیم و تمرکز از صنایعی که غذای غیربهداشتی تولید می کنند به صنایعی که غذای سالم تولید می کند، تغییر داده شود.  ما یک صفحه تهیه کردیم که در آن نشان داده شده است که "تعداد حیواناتی که در سال در ایالات متحده کشته می شوند " ۱۱۴۲۹۸۳۱۴۰۰ حیوان است.
  این تعداد در یکسال است و واقعاً رقم بزرگی است!

  این یعنی تعداد حیواناتی که در روز کشته می شوند" ۳۱۳۱۴۰۰۰ .
  بعد شمار حیواناتی که در دقیقه در ایالات متحده کشته می شوند: ۲۱۷۵۰ در دقیقه است
  !
  شرایط کثیف و خطرناک در دامداریهای صنعتی


  از هر چهار کارگر دامداری یک کارگر از مشکلات ناشی از گازهای سمی از جمله سولفور ئیدروژن، متان و امونیاک رنج می برد. گرد و غبار و میکروبهای مضر که با کود حیوانی تجزیه شده می تواند موجب فضایی با اکسیژن کم شود که قابل انفجار است. برای داشتن فاضلاب سمی تولید شده توسط حیوانات، دامداریهای صنعتی، چالهای کود حیوانی درست می کنند.

  "موسسۀ ملی امنیت شغلی و بهداشتی" (ان.ای.او.اس.اچ)، درباره این تالابهای کود حیوانی خیلی نگران هستند که در تعداد زیادی از دامداریهای صنعتی وجود دارد. این موسسه نشریه ای دارند که در آن "پیشگیری از مرگ چالهای کود حیوانی" را نشان می دهد.
  "دیده بان حقوق بشر" تعیین کرده است که کار کردن در یک کارخانه کشتارگاه، خطرناکترین شغل کارخانه ای در کشور است.
  در بخش جوامع کتاب "غضروف"، سقوط ارزش املاک اطراف دامداریهای صنعتی را به تفضیل شرح داده شده است. دامداریهای خوکها در ایالت "ایوا" آمریکا تا۴۰% ارزش خانه هایی که در نیم مایلیش واقع شده است را تنزل داده است؛ خانه هایی در ۱ مایلی۳۰% ارزش ملکیشان ربوده شده بود.

  تغییرات آب و هوایی و تولید گوشت
  گزارشی از"سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد" (فائو) تاکید می کند که تولید دام علت اصلی تغییرات آب و هوایی، مسبب حداقل یک پنجم همه آلاینده های گاز گلخانه ای است.

  تحلیل گر قانونی سی.ان.ان.. سی.بی.اس.، حقوقدان
  "لیزا بلوم" نیز در مراسم کتاب"غضروف" معرفی شد و نظراتش را در زمینه ارتباط مستقیم بین پرورش گوشت و تخریب زیست محیطی ارائه کرد. لیزا بلوم : من در طول زندگی ام گیاهخوار بودم و حالا وگان هستم. هیچ جای سوال و شک نیست که علت شماره یک تغییرات آب و هوایی تولید دام است. در حقیقت، بیشتر از همه ماشینها، کارخانه های، قطارها و قایقها !
  تغییرات آب و هوایی بزرگترین تهدید برای فرزندانمان است و بزرگترین تهدید برای بشر در تاریخ جهان خواهد بود. بنابراین همه ما یک حکم اخلاقی داریم تا هر چه می توانیم برای توقف آن انجام دهیم و سریعترین راه برای تاثیرگذاری شروع بیدرنگ یک رژیم وگان (کاملا گیاهی) است. که هم خوشمزه است و هم برای سلامت تان خوب است بنابراین برنده– برنده است.

  برای اطلاعات بیشتر درباره موبی و "غضروف" از سایت های زیر دیدن کنید:

  www.moby.com

  http://gristle-book.com/
  http://www.phce.org/1389-05-02-03-26-30/721--2.html  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 3. #3
  کاربر اخراج شده
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  شماره عضویت
  232
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  بهترین راه برای افزایش شادی خودتان و دیگران، توجه به رفاه دیگر مردم و حیوانات است. این بزرگترین بخشایده وگانیسم من است.

  من دقیقا همیشه به این جمله اعتقاد داشتم . ولی اصلا نمیدونستم این بزرگترین بخش ایده وگانیسمه . برا خودم کشف کرده بودم که تنها راه شادی واقعی اینه .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. سایت هچرینگ لاک پشت های دریایی
  توسط Pars در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th October 2011, 02:16 PM
 2. ساعتی که گوشت می خورد/ تصویری
  توسط Pars در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 19th September 2011, 10:11 AM
 3. ساعتی که در عقربه ها فقط عدد 9 دارد
  توسط AR@SH در انجمن متفرقه
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 18th August 2011, 12:42 AM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd May 2011, 03:08 PM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd May 2011, 08:40 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید