آلبوم های جدید حامی، مانی رهنما، امیر کریمی و قاسم افشار با ترانه هایی از بابک صحرایی منتشر می شوند
آگاهی خواننده برایم مهم است

موسیقی ما - لی‌لا رضایی: بابک صحرایی در گفتگو با موسیقی ما از انتشار تازه‌ترین ترانه‌هایش در قالب تعدادی از آلبوم‌های پاپ خبر داد. اولین آلبومی که با ترانه‌های او طی هفته‌های آینده روانه بازار خواهد شد، آلبوم جدید مانی رهنما است. چهار ترانه از این آلبوم که «من و تو» نام دارد سروده بابک صحرایی است. ترانه‌هایی به نام‌های خونه، نگاهت می‌کنم، فردا که شد و ساده نیست که بعد از ماه محرم به انتشار خواهند رسید.

دیگر آلبومی که بابک صحرایی در آن حضور پررنگی دارد آلبوم جدید حامی است. آلبومی شامل یازده قطعه است که ترانه‌های نه قطعه از این مجموعه سروده بابک صحرایی است. آلبوم جدید حامی که به احتمال زیاد «تماشایی» نام خواهد داشت آخرین مراحل میکس و مستر خود را می‌گذراند و حدودا اواسط زمستان نود منتشر خواهد شد. آلبوم جدید امیر کریمی دیگر آلبومی است که این ترانه‌سرای مطرح در کنار سرودن تمام ترانه‌هایش مدیریت هنری این مجموعه را نیز برعهده داشته. آلبوم جدید امیر کریمی طبق گفته‌های این ترانه‌‌سرااز فضایی مدرن و امروزی برخوردار است و با آنچه که تا امروز از امیر کریمی شنیده شده تفاوت‌های بسیاری دارد.

دیگر آلبومی که تا یک ماه دیگر با ترانه‌هایی از وی به انتشار خواهد رسید آلبوم جدید قاسم افشار به نام «سکوت خیس» است. آلبوم قاسم افشار چند ماهی می‌شود که در نوبت انتشار قراردارد. آلبومی که گفته می‌شود جزو آلبوم‌های خوب این خواننده پیشکسوت است و چهار ترانه اش به نام‌های ناقوس گریه، بارون رویا، چشم به راه و انتقام توسط بابک صحرایی سروده شده‌اند.

بابک صحرایی درباره حضور پررنگش در آلبوم‌های جدید حامی، مانی رهنما، امیر کریمی و قاسم افشار به خبرنگار سایت موسیقی ما می‌گوید: «در کنار صدای خوب یک خواننده، آگاهی و تعهد آن خواننده در مورد نحوه حضورش در عرصه موسیقی برایم اهمیت بسیاری دارد. این مساله همیشه مهم‌ترین اولویتم در همکاری با یک خواننده بوده و به همین خاطر است که در طی سال‌های اخیر مجبور شده‌ام تعداد بسیاری از پیشنهادهای همکاری از سوی دوستان خواننده را رد کنم. چرا که معتقدم یک هنرمند در قبال جامعه‌اش مسوول است و اجازه ندارد با سهل‌انگاری یا ناآگاهی به فرهنگ جامعه آسیب برساند.»

بابک صحرایی هم چنین سه آلبوم از سه خواننده جدید را آماده انتشار دارد. آلبوم‌هایی که تمام ترانه‌هایشان سروده او بوده و در کنارش مدیریت هنری این آلبوم‌ها را نیز بر عهده داشته. او درباره این بخش از فعالیت‌های اخیرش اظهار داشت: « محمد راد، تیام طوریان و امید طاوسی خواننده‌های تازه نفسی هستند که به موفقیتشان در عرصه موسیقی امید بسیاری دارم. سعی کرده‌ایم نگاه مناسبی به ساختار هنری آلبوم و سلیقه امروز مخاطب در حیطه‌های ترانه و موسیقی داشته باشم» طبق گفته این ترانه‌سرا ناصر چشم‌آذر و تورج شعبانخانی که از بزرگان موسیقی پاپ در طی چهل سال اخیر بوده‌اند نیز حضور پررنگی در این آلبوم‌ها دارند که در کنار تعدادی از آهنگسازهای مطرح حال حاضر آهنگسازی و تنظیم قطعات این آلبوم‌ها را بر عهده داشته‌اند. بابک صحرایی همچنین سردبیری ماهنامه هنری «هفت‌نگاه» که نگاه ویژه‌ای به موسیقی دارد را نیز عهده‌دار است.منبع : اختصاصی سایت موسیقی ما