فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  19
لایک لایک:  2
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: آزمایش روی حیوانات، یک روش کهنه، منسوخ و غیرانسانی

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  Post آزمایش روی حیوانات، یک روش کهنه، منسوخ و غیرانسانی

  انجام آزمایش روی حیوانات زنده و انسان ها دارای دیرینه تاریخی می باشد. حدود ۲۰۰۰ سال پیش روی برده ها و مجرم ها ازمایش انجام می دادند. در عصر حاضر هم با وجود مشکلات اموزشی و اخلاقی و با وجود روشهای پیشرفته و انسانی، هنوز هم بطور گسترده در کلاسهای عملی بسیاری از رشته ها از حیوانات زنده برای اموزش و آزمایش استفاده می شود.  برمبنای آمار تقریبی، همه روزه بین 150-100 میلیون حیوان از موش گرفته تا خرگوش، سگ و گربه، خوک و بز و انواع میمون*ها به طرق دردناک، شکنجه*آور، غیرانسانی و غیر ضروری تحت آزمایشات مختلف پزشکی، شیمیایی، بیوشیمیایی و بیولوژیکی قرار می*گیرند.

  تاریخچه آزمایش بر روی حیوانات
  دکتر رامک روشنایی

  روشهای آزمایشهای تجربی در قرن ۱۷ توسط گالیله و بیکن کشف شدند. تا قبل از قرن ۱۷ کالبد شکافی حیوان زنده بطور محدود انجام می گرفت. قرن ۱۷ شروع پیشرفتهای علمی در زمینه طب و فیزیک و شیمی بود. بیکن اصرار زیادی روی استفاده از حیوان زنده در تحقیقات داشت. در آن زمان در انگلیس و فرانسه این کار بسیار مرسوم شد. آنها اعتقاد داشتند که حیوان درد را درک نمی کند؛ دکارت، فیلسوف فرانسوی، حیوانات را به ماشینی تشبیه کرد که فریاد آنها چیزی بیش از صدای تیک تیک ساعت معنا نداشت.


  در قرن ۱۹ با انقلاب صنعتی که رخ داد انجام آزمایشها شدت گرفت. محققان بطور تمام وقت در آزمایشگاه های مخصوص حیوانات به کار گرفته شدند. دو فیزیولوژیست فرانسوی به نامهای ماگندی و کلود برنارد روشهای جدید علمی با استفاده از حیوان را ابداع و متداول کردند.


  پیمان نامه هلسینکی که به دنبال افشای جنایات هولناک آلمانها در آزمایش بر روی انسان، در سال ۱۹۶۴ میلادی به تصویب رسیده و هرگونه آزمایش بر روی گونه بشر را بدون انجام آزمایشات اولیه بر روی حیوانات، در بعد بین‏المللی قدغن اعلام کرده است .


  در حالی که صنعت داروسازی بسرعت به پیش می رفت و از آزمایش بر روی حیوانات بمنظور افزایش درآمد بهره می برد، فاجعه ی تالیدومید پیش آمد. تالیدومید، دارویی که برای کاهش آثار ناخوشی بامدادی (یا تهوع صبحگاهی در زنان باردار) تجویز می شد، باعث تولد بیش از ده هزار نوزاد ناقص شد. این ماجرا کنگره ی آمریکا را بر آن داشت تا هرآنچه در توانش بود برای بازگرداندن اعتماد مردم به صنایع داروسازی انجام دهد. قرار بر آن شد که این اطمینان از راه تصویب قانونی برای الزامی شدن آزمایشات حیوانی به جامعه داده شود.


  غافل از اینکه تالیدومید پیش از عرضه به بازار بر روی حیوانات آزمایش شده بود و در آنها باعث نقص های مادرزادی نشده بود و حتی پس از این قانون و وقتی دانشمندان پی بردند که دنبال چه تاثیری بگردند، نقص مادرزادی ناشی از تالیدومید بندرت در حیوانات مشاهده شد.

  در میان پانزده نژاد موش، ده نژاد موش صحرایی، یازده نژاد خرگوش، دو نژاد سگ، سه نژاد همستر و هشت گونه نخستی (پریمات) و همچنین گونه های متفاوتی مانند گربه، آرمادیو، خوکچه هندی، خوکسانان و راسوهایی که تالیدومید برای روی آنها آزمایش شد، دشدیسگی تنها گهگاه دیده شد.


  هیچگاه به این موضوع اهمیت داده نشد که مدارک نیرومند و فراوانی وجود داشت که آشکارا نشان می داد مواد شیمیایی در گونه های متفاوت، بسیار متفاوت عمل می کنند.

  بوسیله ی تصویب قانونی که به موجب آن باید بی خطر بودن و موثر بودن همه ی داروها قبل از عرضه به بازار در آزمایشهای حیوانی به اثبات برسد، دولت آمریکا مفرّی ساخت برای پنهان شدن شرکت های داروسازی و همه ی صنایعی که در مورد سلامت محصولاتشان از نظر پزشکی تردید وجود دارد.

  از آن زمان، هرگاه شکایتی طرح می شود، شرکت های داروسازی ادعا می کنند که طبق متن قانون رفتار کرده اند.


  بدون شک، منافع هنگفت تجاری که صنایع از وجود این شکاف قانونی بدست می آورند، نقش بزرگی در ایجاد نوعی قداست و مصونیت از انتقاد و تغییر برای آزمایشات ناکارامد حیوانی بازی کرده است.


  بسیاری از این آزمایشات هیچگونه نقشی در بهبود سلامتی انسان*ها نداشته اکثراً به دلایل متفاوت بهره*گیری*های مادی و شغلی صورت گرفته و در موارد بسیار زیاد در سلامتی انسان نقش مخرب نیز ایفا می*کنند.
  چرا باید آزمایشات پزشکی برروی حیوانات قطع گردد؟
  "دکتر زرین آذر"  1- این آزمایشات غیراخلاقی و ظالمانه بوده با درد، شکنجه، آزار و اسارت و نهایتاً مرگ در وحشت و تنهایی موجوداتی بی*دفاع همراه است.

  بطور کلی عموم مردم در مورد شرایط زندگی و نگهداری حیوانات آزمایشگاهی و چگونگی انجام آزمایشات برروی آنها در بی*اطلاعی مطلق نگه*داشته می*شوند. آنها تحت این تصور هستند که این حیوانات در شرایط انسانی و راحت نگهداری شده در هنگام آزمایشات مورد بی*حسی و یا بی*هوشی کامل قرار گرفته و درد نمی*کشند.


  محل نگهداری و چگونگی انجام آزمایش برروی این موجودات از چشم مردم مخفی نگه*داشته شده و معمولا از اجازه ورود و بازدید عموم تحت عناوین مختلف از جمله «حفظ امنیت»، «خطر انتقال میکروب*های بیماری*زا» و امثالهم جلوگیری به عمل می*آید.
  بطور مثال، بسیاری از مردم نمی*دانند که ایجاد زخم و بریدگی با چاقو یا در مقابل گلوله و خمپاره قرار دادن، بریدن یا شکستن دست و پا، قطع کردن یا له کردن و بریدن دیگر اعضای بدن، شوک*های مکرر الکتریکی در طول روز، تکه برداری، شکستن جمجمه، وصل کردن الکترودهای جریان برق به مغز نخاع و مخچه، تزریق مواد سمی، ایجاد تشنج، درد، حملات صرعی، خونریزی*های داخلی، اسهال، استفراغ و بسیار عوارض دیگر بوسیله داروهای مختلف، اعمال گازهای اشک*آور، گازهای سمی و مواد سرطان*زا بر چشم و گوش در مورد میمون*ها، خوراندن الکل و سایر مواد سمی غوطه*ورکردن یا غرق کردن در آب، پرتاب وزنه*های سنگین روی جوندگان برای قطع نخاع و ایجاد فلجی، و هزاران هزار فجایع مشابه اساس آزمایشات برروی حیوانات را تشکیل می*دهد.  شکی نیست که اگر مردم از ماهیت این آزمایشات با خبر بودند برای ممنوعیت آنها با ما هم صدا می*شدند.


  2- به دلیل تفاوتهای فاحش فیزیولوژیک، بیولوژیک، پسیکولوژیک، ژنتیک، آناتومیک و محیط زیستی بین انسان و دیگر حیوانات، نتایج آزمایش برروی حیوانات غیرقابل اعتماد است. تجربه نشان داده که تکیه بر نتایج بدست آمده از آزمایش برروی حیوانات نه تنها کمکی به بهبود وضع سلامت انسان*ها نکرده بلکه در بسیاری موارد نتایج غلط، انحرافی و خطرناک برای بشر به بار آورده است.


  3- شرایط ساختگی محیط آزمایشگاهی و ایجاد بیماری مصنوعیِ در حیوانات برای مطالعه آن هر چند هم که سعی در شبیه*سازی آن به محیط زندگی انسانها و پروسه بیماری در آنها گردد بازهم مصنوعی و غیرقابل اعتماد است.
  بیماری*های مختلف در میان گونه*ها و انواع مختلف متفاوت بوده داراری اتیولوژی، تاریخ طبیعی، علایم بالینی و پروسه متفاوت بوده به درمان نیز پاسخی متفاوت می*دهند.


  حال آنکه مشاهده و تحقیق پروسه ایجاد و پیشرفت یا بهبود بیماری*ها در جوامع انسانی و تحقیقات اپیدمیولوژیکی برروی جوامع، گروه*ها و قومیت*های متفاوت نتایج قابل اتکایی در مورد علل بوجود آورنده بیماری*ها و گروه*ها و دسته*هایی که در ریسک کمتر یا بیشتر قرار دارند بدست خواهد داد.


  این تنها راه قابل اعتماد برای آزمایش برروی بیماری*های انسان*هاست.حیوانات همچنین با زبان انسان تکلم نکرده قادر نیستند تأثیرات داروهای مختلف و مواد شیمیایی، بهبود یا عدم بهبود خود را با ما در میان بگذارند.

  این خود سرچشمه بسیاری از اشتباهات و نتیجه*گیری*های نادرست و بی*اطلاعی از بسیاری عوارض بدنی می*گردد. که سپس می*تواند در انسان*ها عواقب غیر قابل جبرانی ببار آورد.
  4- بسیاری از آزمایشات تکراری، بی*معنا و بیهوده بوده به دلایلی غیر از دلایل شناخت و درمان بیماری* و یا به اصطلاح کمک به انسان*ها انجام می*شوند.
  این دلایل عدیده بوده و از میان آنها می*توان گرفتن کمک*های مالی از دولت، از کمپانی*های دارویی یا تکنولوژیکی و از مراکز تحقیقاتی یا دانشگاهی که از این نوع آزمایش*ها پشتیبانی می*نمایند، انتشار نتایج آزمایشی، صرفنظر از موضوعیت داشتن یا قابل استفاده بودن آن برای انسان، برای کسب پرستیژ، حفظ و نگهداری مشاغل و کرسی*های دانشگاهی، نفوذ شبکه*های پرورش یا اسارت حیوانات به منظور فروش آنان به آزمایشگاه*ها و مراکز تحقیقاتی و بهره*گیری*های غول آسای مالی و پذیرش و مقاومت روش*های جدید و آسان بدون روشهای جا افتاده و تکراری و... را نام برد.  5- انسان مرکز ثقل جهان نیست.

  بنظر می*رسد که بخصوص در چند صد سال اخیر با غلبه علم و تکنولوژی بر تفکر و زندگی، بشر خود را مرکز جهان و کائنات تصور کرده بدین باور رسیده که از عقل و هوشی برتر نسبت به تمامی موجودات دیگر برخوردار است و براین مبنا به خود اجازه داده که با «موجودات پست*تر از خود» هرگونه که خواست رفتار کند.
  امروزه به درستی ثابت شده که انسان نه تنها مرکز کائنات نبوده بلکه از نظر هوش و درک و احساس در همین کره خاکی نیز تک و بی*همتا نیست.
  تحقیقات، مطالعات، تجربیات و مشاهدات فراوان افرادی که از نزدیک در ارتباط با حیوانات بوده و حتی در میان آنان زندگی کرده*اند نشان می*دهد که مغز این حیوانات از نظر عملکرد اگر بالاتر از مغز انسان نباشد هم ردیف آن است.

  به عنوان مثال ثابت شده که دولفین*ها دارای شخصیت، فرهنگ و جامعه بوده هر دولفینی قائل به فردیت شخص خود و تمیز خود از دیگران است. این مسئله مختص به دولفین*ها نبوده و می*دانیم که بطور کلی حیوانات دارای هوش، ادراک و احساس بوده از اجتماع و قوانین اجتماعی خاص خود برخوردارند.  6- ما انسان*ها تنها موجودات روی زمین نیستیم. کره زمین خانه همه است.

  همه موجودات دیگر مانند ما انسان*ها حق حیات دارند. هر موجودی در این جهان صرفنظر از شکل و رنگ و اندازه نه فقط دارای حق حیات بوده بکله در تداوم چرخه حیات و اکوسیستم نقش مهمی بازی می*کنند.


  کره زمین در کل خود یک ارگانیسم زنده، یک بدن است و هر یک از ما موجودات چه نبات، چه حیوان و چه کانی مانند سلولی از این بدن، همانگونه که هر سلولی در وجود ما جایگاه و عمل خاص خود را داشته بدون آن، اعمال حیاتی بدن دچار اختلال گشته و سرانجام به مرگ ارگانیسم می*انجامد به همان شکل هر موجودی در چرخه اکوسیستم جایگاه خاص خود را داشته نقش خاصی را در هموستازی، بالانس و بقای کره زمین و موجودات دیگر برعهده دارد.


  درک این نکته باعث تکریم و احترام به حیات در هر شکل آن، تواضع و فروتنی به جای اینکه خود را صاحب هرگونه حقی بدانیم، می*گردد.

  7- همه ما به هم وابسته*ایم و توسط شبکه*ای به نام حیات با یکدیگر در ارتباطیم.


  حیات ما بسته به حیات دیگر موجودات طبیعت است. هوایی که ما نفس می*کشیم همان هوایی است که سگ و گاو و خرگوش و دیگر حیوانات تنفس می*کنند آب و خاک نیز همان است. آنچه آنها بیرون می*ریزند ما مصرف می*کنیم و آنچه ما بیرون می*ریزیم به مصرف آنها می*رسد.  برخلاف تصور داروین که کل حیات و همه موجودات را در رقابت، جنگ و سبعّیت مداوم با یکدیگر می*دانست، کل چرخه حیات در همکاری و همیاری با هم است که موجودیت می*یابد.

  همه ما برای ادامه حیات به هم وابسته*ایم. ما به هوا و گیاهان و حیوانات و خورشید و آب وابسته*ایم دیگر حیوانات هم به ما و به یکدیگر وابسته*اند. سبعّیت ما تکرار و تداوم سبعّیت در جهان است و مهربانی ما تداوم مهربانی در جهان.


  همه ما به هم وابسته*ایم و درد و شکنجه هر موجودی درد و شکنجه ما، درد و شکنجه دیگر موجودات و درد و شکنجه زمین و حیات است.
  8- حیوانات دارای حس و ادراک هستند، درد می*کشند، ترس و وحشت را می*شناسند و بجای بسر بردن در تنهایی در قفس*های سرد آزمایشگاهی در خوف شکنجه*گاه باید در محیط طبیعی خود در طبیعت زندگی کنند.
  حیوانات مهربانی را می*شناسند و در مقابل محبت عکس*العمل مهربانانه و سپاسگزارانه نشان داده با انسان اُخت شده اعتماد نشان می*دهند. هر انسانی که به شکلی در رابطه با حیوانات قرار می*گیرد بدرستی بر این نکات صحه خواهد گذاشت.  9- شفقت و مهربانی به حیوانات قلب های ما و جهان ما را مهربان تر و نرم خوتر می*کند.
  چه کسی است که نخواهد در جهانی سرشار از عدالت، در صلح و مهربانی، به دور از جنگ و کشتار و در کنار خانه و خانواده خود در سلامت و شادمانی زندگی کند. دیگر موجودات نیز همین گونه محیط زیست و زندگی را دوست دارند و خواهان آنند. خشونت، خشونت می*آفریند. سبعّیت جنگ و ترس و ویرانی را دامن می*زند. آزار و سبعّیت نسبت به حیوانات سکوت و تحمل در برابر آن آموزش خشونت و سبعّیت به جامعه و به کودکان ماست.
  10- درصد بسیار بزرگی از بیماری*هایی که امروزه بشر بدان مبتلاست در اثر تغذیه نادرست و ناسالم و محیط زیست و تفکر بیماری*زا بوجود آمده است. درصد بزرگتری از بیماری*ها نیاز به دارو و درمان نداشته با استراحت و طی شدن پروسه بیماری، توسط بدن بهبود پیدا می*کنند.

  بطور مثال در مورد شناخت و درمان بیماری*های دیابت، فشار خون، چاقی، بالا بودن کلسترول، بیماری*های قلبی، کبدی، روده*ای و بسیاری بیماری*های دیگر که ارتباط مستقیم با طرز تغذیه و نوع زندگی دارند به جای آزمایشات بیهوده با هزینه*های سرسام آور و کشتار و شکنجه روزانه میلیون*ها حیوان، باید به تعلیم و آموزش روش*های درست تغذیه پرداخت.


  برنامه*های آموزشی تغذیه و روش زندگی سالم باید پزشکان و دست*اندرکاران را نیز به اندازه بیماران در برگیرد زیرا متأسفانه کارشناسان امور سلامت نیز خود به جز درصد کوچکی، از این دست آموزش*ها بی*بهره نگاه داشته شده*اند.
  11- امروزه علم و تکنولوژی، گزینه های فراوانی به جای استفاده از حیوانات در امور آزمایشگاهی و آموزشی فراهم آورده است.
  این روشها نه تنها انسانی*تر و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه*تر می*باشند بلکه به دلیل شباهت بسیار نزدیکتر به مدل*های انسانی و شرایط واقعی بیماری*ها و هم چنین پاسخ بدن به درمان*های مختلف قابل اتکاء*تر و حقیقی*تر هستند.  با تشکر از گروه "ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات" و دکتر زرین آذر و دکتر رامک روشنایی و همه کسانی که در گردآوری و تهیه این مقالات نقش داشته اند.

  برای آشنایی با گروه "ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات" و فعالیت هایشان می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

  "ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات" ( Iranian Anti Vivisection Assocciation : IAVA )


  (گروه مقالات به خاطر برخی عکس های دلخراش و ناراحت کننده در این مقاله از بازدید کنندگان عذر خواهی می کند.)
  phce.org

 2. #2
  کاربر جدید mariana آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  32
  میانگین پست در روز
  0.01
  نوشته ها
  10
  وقتی این مقاله ها رو میخونم و این عکسها رو می بینم فکر میکنم اگر انسان هستیم چرا باید در مقابل این همه ظلم به این بیگناها سکوت کنیم من که هر امضایی برای محکوم کردن این اعمال بیشرمانه بخوان امضا میکنم و تا آخر عمر انزجار خودم رو نسبت به این علم جنایتکارانه ادامه میدم بخدا کسانی که به این کار ادامه میدن و به دنبال راه بهتری برای شناخت و درمان بیماریها نمیگردن مستحق مجازات هستن هرچند برای این اهمال در دادگاه عدل الهی محاکمه میشن ولی کاش زودتر جلوی این بیرحمی ها گرفته بشه
  حامی حیوانات بی سرپرست خیابانی میمانم تا زمانی که زنده هستم

 3. #3

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خیلی ناراحت کننده بود ، الهی بمیرم ببین چه بلایی سر این بدبخت آوردن گناه اینا چیه که حیوون آفریده شدن

 4. #4
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
   آزمایش روی حیوانات
  وقتی از آزمایش روی حیوانات صحبت می​شود، بسیاری از مردم چند پزشک را مجسّم می​کنند که برای نجات بشریت به چند موش بی​احساس و بی​درد آمپولی تزریق می​کنند. این تجسّم فرسنگها با واقعیت فاصله دارد. هنگامی که از آزمایش روی حیوانات صحبت می​کنیم، سخن ما به چتد موش (آن هم از نوع بی​حس و بی​درد!!!) مربوط نمی​شود. وقتی از آزمایش روی حیوانات صحبت می​کنیم، از صدها میلیون حیوان بی​گناه صحبت می​کنیم که هر ساله در بدترین شرایط به دنیا می​آیند یا شکار می​شوند، به بدترین نحو آزار و شکنجه می​شوند و به بدترین مرگ​ها می​میرند:

  • موش ​هایی که در جعبه​های پلاستیکی روی هم انباشته می​شوند تا به آنها سم خورانده شود یا دست و پاهایشان قطع شود یا سلول​های سرطانی به آنها تزریق ​شود.
  • سگ ​ها و گربه​هایی که با آب جوش سوزانده می​شوند یا دست و پایشان با یک پتک له می​​شود یا قطع نخاع می​شوند یا با عمل جراحی مبتلا به دیابت، چاقی و غیره می​شوند.
  • شامپانزه​هایی که ویروس ایدز به آنها تزریق می​شود و سال​ها در قفس​های بتونی سر خود را به دیوارها و میله​ها می​کوبند.
  • بچه میمون​هایی که در روز تولد کور می​شوند یا پلک​هایشان به هم دوخته می​شود تا در مورد کوری تحقیق شود.
  • میمون ​های بارداری که به صورت آنها ماسک​های نیکوتین وصل می​شود و تمام شبانه​روز دود نیکوتین به ریه​های آنها دمیده می​شود تا اثرات نیکوتین بر آنها یا کودکان آنها بررسی شود!
  • میمون ​هایی که توسط تولید کنندگان دخانیات مرتب بامواد سمّی مسموم می​شوند تا به قول خودشان سیگارهای جدید که در آنها از مواد افزودنی استفاده می​شود، خطرناک​تر از سیگارهای قبلی نباشند!!!
  • خرگوش ​هایی که روزها و هفته​ها چشم​هایشان با گیره باز نگه داشته می​شود تا مرتب مواد شیمیایی ریمل​، مواد شوینده و صابون در چشم​هایشان ریخته شود یا مواد شیمیایی شامپوها، کرم​ها، مواد شوینده و غیره روی پوست آنها آزمایش شود و هفته​ها از عفونت شدید و زخم​های چشم و پوست رنج می​برند تا بالاخره کشته شوند.
  • حیواناتی که در هر ثانیه در موسسات آموزشی، دبیرستان​ها یا دانشگاه​ها تنها برای آموزش زنده​شکافی می​شوند در حالی که ده​ها وسیلۀ آموزشی کارآمدتر و انسانی​تر وجود دارد.

  وقتی از آزمایش روی حیوانات صحبت می​کنیم، از صنعتی صحبت می​کنیم که درآمد سالانۀ آن در بسیاری از کشورها به میلیاردها دلار می​رسد و توسط لابی​های قدرتمندی حمایت می​شود که شاید آخرین دغدغۀ فکریشان "خدمت به بشریت" باشد. وقتی از آزمایش روی حیوانات صحبت می​کنیم، از دروغ بزرگی صحبت می​کنیم که چندین قرن است گوش مردم را چنان پر کرده است که بسیاری گمان می​کنند اگر روی حیوانات آزمایش نشود علم پزشکی از حرکت باز خواهد ایستاد. دروغی که سال​های سال بدترین جنایات را با نام "علم" توجیه​پذیر جلوه داده است.

  آزمایش روی حیوانات در چه زمینه​هایی کاربرد دارد؟
  آزمایش روی حیوانات برای آموزش در دانشگاه​ها و مراکز آموزشی، تحقیق در مورد تاثیر و عوارض جانبی داروها، تشخیص بیماری​ها، ارزیابی روش​های درمانی، تعیین میزان سمّی بودن مواد شیمیایی در صنایع مختلف مانند بیوشیمی، داروسازی، تغذیه، تولید محصولات آرایشی-بهداشتی، تهیه و آزمایش واکسن​ها... کاربرد دارد. در سال​های اخیر، تحقیقات پایه​ای در دانشگاه​ها و تحقیقات پزشکی رتبۀ اول و دوم استفاده از آزمایشات را به خود اختصاص داده​اند. در سال ۲۰۰۴، ۳۳ درصد آزمایشات برای اهداف آموزشی در دانشگاه​ها و موسسات آموزشی دیگر، ۲۲ درصد برای تحقیقات پزشکی (پزشکی انسانی و دامپزشکی) و ۷ درصد برای تعیین عوارض مواد شیمیایی انجام شدند.
  منبع:حقوق حیوانات


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


 5. #5
  کاربر میهن پت tezwik آواتار ها
  محل سکونت
  تهران/گاندی
  علایق
  هنر(نقاشی، عکاسی،موسیقی، تئاتر)، حیوانات
  تخصص
  معمار
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  شماره عضویت
  507
  میانگین پست در روز
  0.02
  نوشته ها
  33
  واقعا عالی بود! عالی! عالی! خیلی خوب توضیح داده بودید! خیلی علمی و جامع بود. خیلی تشکر میکنم. اگه ممکنه میخواستم این مطلب رو با ذکر منبع به صفحه ی فیس بوکم انتقال بدم!

 6. #6
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  دستتون درد نكنه
  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. معرفی چشمه های باداب سورت، ساری+عکس
  توسط RAMIN در انجمن تالار محیط زیست
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 16th September 2012, 06:23 PM
 2. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 9th August 2012, 10:15 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 13th January 2012, 02:01 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 20th June 2011, 10:37 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید