مهاباد- ایرنا- رئیس اداره آتش نشانی تکاب گفت: یک قلاده گرگ وحشی که در میان حصار یک باغ در اطراف تکاب گرفتار شده بود با اقدام به موقع ماموران آتش نشانی این شهرستان نجات پیدا کرد.


رسول شاداب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گرگ وحشی ساعت 9 صبح امروز هنگامی که قصد داشت داخل شهر تکاب شود، در میان سیم خاردارهای یک باغ در نزدیکی این شهر گیر کرده بود.

وی اضافه کرد: ماموران آتش نشانی تکاب این گرگ وحشی را که از ناحیه پاهای خود دچار آسیب دیدگی و خراش شده بود از میان سیم خاردارهای باغ نجات دادند.

شاداب گفت: گرگ وحشی نجات یافته که بر اثر سرمای شدید و گرفتار شدن در میان سیم خاردار ها توان خود را از دست داده بود، با همکاری یگان حفاظت محیط زیست تکاب در طبیعت رهاسازی شد.

رئیس اداره آتش نشانی تکاب از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه وحوش در حوالی روستا و یا حومه مناطق شهری برای جلوگیری از حملات این حیوانات وحشی به مردم و احشام با ماموران آتش نشانی تماس بگیرند.

وی اضافه کرد: بارش برف، کمبود موادغذایی و سرمای شدید موجب هجوم حیوانات وحشی به مناطق شهری و حاشیه روستاهای دارای سکنه شده است.

هفته گذشته نیز یک قلاده گرگ که وارد محوطه دانشگاه پیام نور میاندوآب شده بود توسط ماموران اداره حفاظت محیط زیست زنده گیری شد و سپس به زیستگاه خود انتقال یافت.

شهرستان تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.