این گربه‌ها دوست دارند با انسان‌ها زندگی کنند و بر روی کاناپه لم دهند، اما اگر این امکانات برایش فراهم نباشد این گربه‌ی جست-و-جوگر در خانه می‌گردد و مطمئن می‌شود که همه چیز آنطور که می‌خواهد است. در کل گربه‌ی ساکت و آرامی‌ست و از بازی کردن بر روی شانه‌هایتان لذت می‌برد پس بهتر است بیشتر مراقبش باشید.

اطلاعات کلی

همراهان ایده‌آل: دوستداران گربه، خانواده‌ها با فرزندان مدرسه‌رو، سالمندان

ویژگی بارز: گربه‌ای پشمالو، موی بلند یا کوتاه، رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون، مهربان، خوش‌رو و کنجکاو

آنچه باید در مورد لاپرم دانست

لاپرم در کل نژاد سالمی‌ست.

لاپرم‌هایی که موهای بلندی دارند نیاز دارند هر هفته آراسته شوند؛ اما لاپرم‌هایی که موهایشان کوتاه است هر چند هفته یکبار باید آراسته شوند.

بچه گربه‌ها در طول رشدشان موهای اولیه‌یشان می‌ریزد، و سپس موهای اصلیشان رشد می‌کند.

تاریخچه‌ی لاپرم

نام این گربه‌ها به سبب موهای نرم و فرفری‌شان لاپرم گذاشته شده و در سال ۱۹۸۲ از یک جهش ژنتیکی این گربه‌ها برای اولین بار دیده شدند. یکی از آنها بی مو به دنیا آمد، اما الگوهای روی پوستش یادآور نژاد تَبی بود. بچه گربه‌های این نژاد بی‌مو نخواهند ماند و از ۳ یا ۴ ماهگی رشد موهایشان آغار می‌شود. اما این نژاد گربه‌های بی‌مو هم دارد که به طور خاص پرورش می یابند.

امروز لاپرم از سوی انجمن‌های معتبر گربه‌ها شناخته شده است.

ظاهر لاپرم

لاپرم گربه‌ای‌ست با اندام متوسط و موهای فر یا موج‌دار بلند، متوسط یا کوتاه. بر روی بدنش به احتمال طرحهای سه گوش یا خطهایی دیده می‌شود. بر رئی گردن و شکم و پشت گوشها فرشان کمی بیشتر است. در آنهایی که مویشان کوتاه ست دمشان شبیه به برس می‌ماند. مو بلندهای این نژاد دمی پشمالو و گردنی پرمو دارند. این گربه‌ها را می‌توان در رنگها و طرحهای گوناگونی یافت.

سرشان تقریبا گرد است  با گوشهایی به نسبت بزرگ. چشمان بادامی گیرایی دارند که در رنگهای طلایی، زرد، سبز یا آبی دیده شده است. درضمن رنگ چشمانشان هیچ ربطی به رنگ پوستشان ندارد.

ایرانپت