بیانیه موسسه یاران سبز ژینگه در حمایت از کمپین «سیرک نه!»

دیده بان حقوق حیوانات
: موسسه یاران سبز ژینگه با انتشار بیانیه ای از سازمان حفاظت محیط زیست، اداره کل محیط زیست استان و استانداری کرمانشاه خواستار برخورد قاطع با سیرک حیوانات شده است.


متن این بیانیه به این شرح است:

سال گذشته با راه اندازی کمپین سیرک نه! کرمانشاه هم در آبان سال ۹۳ به کمپین «سیرک نه!» که هدف آن پایان مطلق حضور حیوانات در سیرک ها پیوست که در این مدت استقبال زیادی از این کمپین در کشور شد اما!! اما!!! کرمانشاه هنوز به یک ساله اعلام و تعهد خود نرسید که این قول خود را فراموش کرد و با برپایی سیرک آنهم به مدت یک ماه مدعی میزبانی بزرگترین سیرک خاورمیانه شده است که از ۱۹ شهریور تا ۱۷ مهرماه در کمربندی غربی شهر کرمانشاه و با همکاری شهرداری یکی از مناطق این کمپین و تعهد را نقض کرده است؟پیوستن به کمپین سیرک نه خبر خوبی بود که در سال گذشته فعالان عرصه محیط زیست را شاد کرد اما حالا دو خبر این شادی را که هنوز یک ساله نشده به کام آنان تلخ کرد برپایی سیرک و بدقولی کرمانشاه مگر نه آنکه وقتی به پیمانی متعهد میشویم نباید ناقض آن شویم مگر نه آنکه باید اهداف سازمان و ادارات کل حفاظت از محیط زیست و حیوانات و متعهد بودن به پیمان ها و کمپین حفاظت از محیط زیست باشد.اما چرا باید این اصول اخلاق حرفهای نقض و مورد بی توجهی قرار گیرد.
حال موسسه یاران سبز ژینگه ضمن حمایت از بیانیه مهم دیده بان حقوق حیوانات: هشدار به کارشکنی در برابر کمپین «سیرک نه!» اعلام میدارد که در آستانه روز جهانی حمایت از حقوق حیوانات این رفتار را محکوم میکنیم و از سازمان و اداره کل حفاظت محیط زیست و همچنین استانداری خواستار برخورد قاطع با برپایی این سیرک هستیم و انتظار داریم که این سیرک از استان برچیده و از این به بعد اجازه ندهیم هیچ سیرکی برپا شود. چون حضرت علی (ع) در نهج‌البلاغه/ حکمت ١۵۵می فرماید: (پیمان‌ها را با عمل به مقرراتش محکم نگهدارید.) به عهدی که بستیم خواهشا متعهد باشیم. حیوانات هم حق زندگی دارند و حق نداریم از آنها برای منافع خود سو استفاده کنیم.