اغلب به خاطر رژیم غذایی نامناسب کمبود ویتامین E میتواند دستگاه ایمنی بدن همستر را تحت تاثیر قرار دهد و میتواند بدن همستر را در معرض اختلالاتی همانند ورم پستان و کم خونی قرار دهد.ویتامین E نیز نقش مهمی در محافظت از سلول و غشاء های مختلف در بدن حیوان دارد. ارائه دادن یک برنامه ی غذایی مناسب برای همستر بهترین راه برای جلوگیری از کمبود ویتامین E است ، هرچند ممکن است دامپزشک به شما مکمل غذایی بدهد.

نشانه ها

همستر های بزرگسال مبتلا به کمبود ویتامین E ممکن است به فلج عضلانی ، سفتی مفاصل و یا لنگ شدن مبتلا شوند . همستر های باردار که بیشتر در معرض این کمبود ویتامینی هستند ممکن است به تولد نوزادانی مرده به دلیل انحطاط سیستم عصبی جنین ، ستون فقرات و جمجمه منجر شود و ممکن است حتی مادر نوزادان خود را بخورد !!!

علل

همستر های بزرگ سال چه ماده و چه نر به علت تغذیه نامناسب تحت تاثیر این کمبود ویتامینی قرار میگیرند.در همستر های جوان به علت عدم تعادل بین در دسترس بودن رژیم غذایی و داشتن چربی بالا در رژیم غذایی همستر ، آنها به این بیماری دچار میشوند.

تشخیص

تشخیص ویتامین E را میتوان با مشاهده ی علائم بالینی و همچنین با انجام آزمون های آزمایشگاهی برای تعیین سطح ویتامین E در خون موش یا همان همستر انجام داد.با این حال براوردن ویتامین E در خون یک فرایند پیچیده است و همیشه دقیق نیست.


با تشکر فراوان.

ترجمه : jihyun

منبع : pet MD