فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  8
لایک لایک:  9
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: آخرین اخبار و پیگیریهای انجمن حمایت از حیوانات از کشتار سگها در شیراز

 1. #1
  مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Sep 2012
  شماره عضویت
  3748
  میانگین پست در روز
  1.77
  نوشته ها
  2,689

  آخرین اخبار و پیگیریهای انجمن حمایت از حیوانات از کشتار سگها در شیراز

  انجمن حمایت از حیوانات:

  آخرین اخبار و پیگیریهای انجمن حمایت از حیوانات از کشتار سگها در شیراز

  -عاملین جنایت اخیر در شیراز دو برادر هستند که بعنوان پرورش دهنده و فروشنده سگ در شیراز فعالیت میکنند این اشخاص در برهه های مختلف با شهرداری شیراز برای جمع آوری و کشتار سگها همکاریهای مختلف داشته اند. در واقعه اخیر مدیران شهرک صنعتی طبق قراردادی جمع آوری و انتقال سگها را به این اشخاص در قبال دریافت 15000 تومان به ازاء هر سگ واگذار میکنند. این سگها توسط این اشخاص جمع آوری شده و به محلی که در جاده باغ وحش شیراز در اختیار دارند منتقل شده و با تزریق کشته میشوند. فیلم پخش شده نیز توسط یکی از کارگران شهرک صنعتی که در انتقال سگها همکاری کرده است از این کشتار گرفته شده است.


  - جناب آقای سلطانی وکیل انجمن حمایت از حیوانات در شیراز اوایل هفته آینده شکایتی را تقدیم مراجع قضایی شیراز خواهند نمود که در این شکایت اشد مجازات برای خاطیان درخواست شده است.

  - همچنین توسط انجمن حمایت از حیوانات رایزنیهای لازم با سازمان دامپزشکی شیراز و اداره بهداشت این شهر در حال انجام است تا با لغو مجوزها و قراردادهای این اشخاص محل مورد استفاده آنها تعطیل شود.

  - امروز نیز تجمعی در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست شیراز انجام گرفت که قطعا میتواند تاثیر مثبتی در پیشگیری از چنین حوادثی داشته باشد. روز شنبه نیز حامیان حیوانات در برابر شهرداری شیراز جمع خواهند شد تا مراتب اعتراض خود را به این کشتار بیرحمانه نشان دهند.

  - با سپاس از دوست عزیز جناب آقای دکتر بازائی برای برعهده گرفتن بخشی از پیگیریها.

 2. #2
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.50
  نوشته ها
  7,196
  طی روزهای اخیر، فیلمی از کشتن سگ ها به طرزی دردناک توسط پیمانکار شهرک صنعتی شیراز؛ در شبکه های اجتماعی منتشر شد که احساسات همه را جریحه دار کرد.


  به گزارش خبرنگار سایت انتخاب خبر، درپی این ماجرا، در هفته ای که گذشت تجمعات بسیاری در محکوم کردن این عمل پیمانکار شهرک صنعتی شیراز مقابل سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان های دولتی شهر شیراز برگزار شد.  در همین ارتباط، خبرنگار سایت انتخاب خبر در گفتگو با دو تن از فعالان و حامیان محیط زیست کشور، این عمل غیرانسانی را بررسی کرد.
  عباس محمدی، مدیر گروه دیده‌بان کوهستان انجمن کوه‌نوردان ایران گفت: اگر با دید متفاوتی نسبت به اعتراضات صورت گرفته از سوی حامیان محیط زیست و حیوانات به مساله معدوم کردن سگ ها در شیراز نگاه کنیم، باید گفت در واقع کشتن حیوانات به روش های دردناک همانگونه که در شیراز اتفاق افتاده به طور صددرصد کار اشتباهی است؛ در صورتی که تجربه جمع آوری و رفتار با سگ های بدون صاحب چه در ایران و چه در کشورهای دیگر وجود دارد.  وی در گفتگو با خبرنگار انتخاب خبر افزود: در کشورهای دیگر، سگ های بدون صاحب توسط N.G.O ها جمع آوری شده و در مراکزی نگهداری می شوند؛ ضمن این که اقدامات بهداشتی بر روی آنها صورت می گیرد، سپس آنها را به افرادی که به سگ احتیاج دارند می دهند که در ایران بیشتر برای مزرعه و یا به عنوان نگهبان منطقه ای استفاده می شوند.  در ایران حیواناتی که پیر می شوند در کوه و دشت رها می شوند که به هیچ وجه انسانی نیست  مدیر گروه دیده‌بان کوهستان انجمن کوه‌نوردان ایران با بیان این که این راهی ساده و طبیعی برای جمع آوری سگ ها است، اظهار داشت: واقعیت امر این است که سگ های رها شده در ایران اکثراً یا بیمار و یا پیر هستند و مناسب استفاده به عنوان حیوان خانگی یا غیر آن نیستند، در این گونه موارد باید به یک روش آرام و انسانی حیوان را از بین برد، به این معنا که هم اکنون داروهایی وجود دارند که در کشورهای طرفدار حقوق حیوانات همچون آلمان و انگلستان برای حیواناتی که پیر می شوند و قادر به انجام هیچ کاری نیستند یا به شدت زخمی شده اند استفاده می شود.  محمدی با بیان این که این داروها ظرف چند ثانیه بدون این که حیوان، دردی بکشد به زندگی اش خاتمه می دهند، تاکید کرد: در ایران حیواناتی که پیر می شوند در کوه و دشت رها می شوند که به هیچ وجه انسانی نیست همانطور که اسب های پیر بنا به دلایلی از قبیل پیر شدن شان و یا نداشتن علوفه رها می شوند که خود این حیوانات باعث تخریب محیط زیست می شوند به طوری که چندین مرتع را لگدکوب کرده و از بین می برند، علاوه بر این که زندگی بسیار سختی خواهند داشت.وی در مورد سگ ها اضافه کرد: بسیاری از سگ هایی که به نام ولگرد نامیده می شوند سگ های پیر یا مریض رها شده هستند که اولا برای حیات وحش مضر هستند، زیرا بسیاری از آنها به پرندگان آسیب می رسانند و تخم پرندگان یا جوجه های پرندگان را از بین می برند.


  از سوی دیگر وقتی حیوانات دیگر حیات وحش از جمله بز می خواهند به آبشخور خود نزدیک شوند سگ بنا به غریزه خود اجازه این کار را به آنها نمی دهد؛ بنابراین این سگ ها برای حیات وحش و محیط زیست خطرناکند.


  این که حیوان با اسید یا سم معدوم شود و آنقدر دست و پا بزند که بمیرد انسانی نیست
  مدیر گروه دیده‌بان کوهستان انجمن کوه‌نوردان ایران با اشاره به این که سگ جزو مجموعه حیات وحش نیست، اذعان داشت: سگ، دست آموز انسان و از جمله حیوانات اهلی است که با این اوصاف تبدیل به تهدیدی برای محیط زیست شده است و باید به شیوه های انسانی و معدوم شدن بدون درد، سامان یابند و یا تا آنجا که امکان دارد از آنها برای کارهای دیگر استفاده کرد.
  محمدی یادآورشد: این که حیوان با اسید یا سم معدوم شود و آنقدر دست و پا بزند که بمیرد انسانی نیست؛ هر کاری روشی دارد، هر چند گفته می شود داروهای معدوم کردن بدون درد گران است. از سوی دیگر، پیمان کاری که برای تحویل لاشه، مقدار اندکی می گیرد قطعا از داروهای بدون درد استفاده نمی کند بلکه از ارزان ترین وسیله استفاده می کند.وی ادامه داد: به همین منظور شهردای ها و سازمان محیط زیست باید تا حد امکان با رعایت اصول بهداشتی در مورد سگ ها، از آنها در جای دیگری استفاده کنند در غیر این صورت و وجود مشکل بهداشتی باید حیوان را راحت کرد. در صورتی که کسانی که به شکل افراطی طرفدار حقوق حیوانات هستند، طرفدار محیط زیست نمی باشند زیرا کسی که عاشق و علاقمند به محیط زیست باشد می داند که سگ، اهلی است و جزو حیات وحش و محیط زیست نیست؛ هرچند همسانان سگ یعنی شغال و گرگ جزو محیط زیست هستند.  مدیر گروه دیده‌بان کوهستان انجمن کوه‌نوردان ایران تاکید کرد: هر یک سگ در زندگی و زادآوری چندین حیوان اختلال ایجاد می کند و یا کلا آنها را از بین می برد و حیوانات گیاه خوار هیچ دفاعی در مقابل سگی که در حد یک گرگ خطرناک است ندارند، بنابراین چنین سگ هایی باید جمع آوری شوند و البته در معدوم کردن آنها باید از روش های انسانی استفاده کرد که حیوان زجر نکشد و آنچه که در فیلم سگ کشی در شیراز دیده شد، صددرصد محکوم است.  سگ کشی، بدعتی است که سال هاست در کشور رواج یافته و مسوولان امر نیز به آن دامن می زنند
  در همین رابطه، مژگان جمشیدی روزنامه نگار و فعال محیط زیست با اشاره به افراد خاطی ای که عمل سگ کشی به روشی غیرانسانی را انجام داده اند، گفت: گفته شده که پیمانکار شهرک صنعتی شیراز اقدام به این عمل کرده اما این که چرا چنین اتفاقی می افتد باید گفت متاسفانه این بدعتی است که سال هاست در کشور ما رواج یافته و مسوولان امر نیز به آن دامن می زنند.
  وی در گفتگو با خبرنگار سایت انتخاب خبر افزود: زمانی که شهرداری و وزارت کشور، طرحی با عنوان معدوم کردن سگ های ولگرد دارند و مدت هاست که پیاده می شود، طبیعی است که دیگر بخش های خصوصی جامعه نیز به خود اجازه می دهند که به هر شکل ممکن سگ ها را بکشند؛ قبلا نیز سگ های معدوم شده توسط شهرداری ها و دیگر مراکز دولتی به شیوه های غیرانسانی از بین می رفتند و فیلم ها و عکس هایی که بعضا از آنها منتشر می شد، مورد اعتراض حامیان حقوق حیوانات بوده است.این روزنامه نگار و فعال محیط زیست با بیان این که در هیچ یک از کشورهای همسایه ما به این شیوه با حیواناتی که هزاران سال است با انسان زندگی کرده اند و اهلی شده اند برخورد نمی کنند، اظهار داشت: در کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان، عراق و تاجیکستان به هیچ وجه سگ های ولگرد توسط مدیریت شهری معدوم نمی شوند و این سگ ها زندگی خود را دارند.  اگر در کشور قانونی به نام قانون حیوانات وجود داشت، هرگز شاهد این برخوردهای غیرانسانی نبودیم
  جمشیدی تاکید کرد: اواسط سال 1379 و 1380 بود که انجمن حمایت از حیوانات، طرحی را به شهرداری برای کنترل جمعیت سگ ها و گربه ها ارائه داد و خواستار کنترل جمعیت این حیوانات و مانع شدن از ازدیاد آنها به جای معدوم کردن آنها شدند اما این طرح از سوی شهرداری و وزارت کشور مورد پذیرش قرار نگرفت.
  وی با اظهار تاسف در خصوص رفتارهای سلیقه ای مسوولان، نمایندگان مجلس و نیروهای انتظامی اضافه کرد: آنها حتی با سگ هایی که کارت بهداشت دارند و واکسینه می شوند و به طور خانگی نگهداری می شوند برخورد مناسبی ندارند؛ به طوری که این سگ ها حق تردد در خیابان ها و پارک ها یا حق دیده شدن در خودرو همراه با صاحبشان را ندارند و نیروی انتظامی با آنها برخورد می کند و این سگ ها به محل هایی که غیر بهداشتی است، منتقل می شوند؛ با این وجود وقتی مسوولان کشور و تفکر حاکم بر جامعه، حیوانات را موجوداتی بیماری زا تلقی می کند، حتی حیواناتی که کارت بهداشت دارند و مراحل بهداشتی را طی کرده اند، چه انتظاری می توان از یک پیمانکار داشت که با سگ های ولگرد این گونه برخورد نکند.این کارشناس محیط زیست یادآورشد: اگر در کشور ما قانونی به نام قانون حیوانات وجود داشت، هرگز شاهد این برخوردهای غیرانسانی نبودیم؛ متاسفانه حتی برای حمایت از حیات وحش نیز قانونی وجود ندارد و می بینیم که خرس های سمیرم توسط یک معلم و چند تن دیگر کشته می شوند و شکم توله های خرس، زنده زنده دریده می شود که باعث از بین رفتن آبروی ایران در دنیا شد و احساسات بسیاری را جریحه دار کرد؛ چرا که یک موجود زنده بی گناه به این شکل فجیع کشته شده بود.
  فرهنگ جامعه ایرانی، فرهنگی حیوان ستیز است  جمشیدی بیان داشت: در این مورد، حکم دادگاه فقط مجازات کیفری کشته شدن خرس و جریمه نقدی بود و فرقی بین شکار و شکنجه حیوانات در کشور ما دیده نشده است و هراز گاهی شاهد رفتارهای بسیار خصمانه با انواع حیوانات از جمله سگ، گربه، گوزن مارال و سایر گونه های جانوری هستیم.  وی ادامه داد: حتی چندین سال پیش یک گوزن مارال بارداری در یکی از شهرهای استان گلستان به دلایلی از جنگل وارد شهر شده بود و مردم آنقدر با چوب و چاقو به شکم این گوزن باردار زده بودند که محیط بانان نتوانستند نه خود گوزن و نه جنین اش را نجات دهند؛ در صورتی که سوال این جاست که یک گوزن چه آسیبی برای مردم داشت؟! که این گونه با آن برخورد شد، زیرا گوزن، وحشی و درنده هم نیست که بخواهد خونی از کسی بریزد علاوه بر این که شکارچیان به طور غیر قانونی آن را شکار می کنند و از گوشت آن استفاده می کنند.این روزنامه نگار و فعال محیط زیست با اظهار تاسف از فرهنگ غالب حاکم بر جامعه یادآورشد: فرهنگ جامعه ما فرهنگی حیوان ستیز است؛ علی رغم آنچه آموزه های پیامبر و دین اسلام می گوید در نهایت تاسف به این توصیه ها عمل نمی کنیم، توصیه ها و روایات بسیاری از پیامبر و ائمه در خصوص نحوه برخورد با حیوانات وجود دارد، پس این چه نوع مسلمانی است که به خود اجازه می دهد با حیوانات این رفتار شود، حیواناتی که وحشی هم نیستند و آزارشان به کسی نمی رسد؛ در واقع فرهنگ غلط این جامعه است که این نوع تفکر و برخورد را رواج می دهد و هیچ آموزشی در سطح جامعه برای بهبود این ناهنجاری ها وجود ندارد.  در کشور به آموزه های دینی در رابطه با رعایت حقوق حیوانات توجه نمی شود  مژگان جمشیدی توضیح داد: حتی در مراکز آموزشی و فرهنگی همچون مدارس و مساجد، آموزش های لازم در این خصوص به مردم داده نمی شود و حتی به آموزه های دینی خود در رابطه با رعایت حقوق حیوانات توجه نمی کنیم و در برخی برنامه های تلویزیونی صدا و سیما و رسانه ملی شاهد رفتارهای نادرست با حیوانات هستیم و وقتی رسانه ای در سطح رسانه ملی به خود اجازه می دهد برای سرگرم کردن مردم، رفتار غلطی با حیوانات داشته باشد نمی توان از دیگران انتظار داشت.
  وی ادامه داد: به نظر من مقصر اصلی در این موضوع، خود مسوولان کشور شامل وزارت کشور و شهرداری ها هستند که بدعت سگ کشی را به طور پنهانی یا آشکار به انحاء و روش های غیرمجاز و دلخراشی که دل هر انسان را به درد می آورد، ترویج کرده اند؛ با این اوصاف، صفت وحشی را برای کدام یک از موجودات روی زمین می توان به کار برد.این کارشناس محیط زیست با بیان این که در زمین، وحشی تر از انسان، موجود دیگری وجود ندارد، تاکید کرد: صفت وحشی برازنده انسانی است که با یک حیوان بی آزار یا حتی یک توله سگ که نهایتا یک یا دو ماه بیشتر ندارد و یا یک سگ بالغ که با تزریق دارویی به آن با عذاب درد می کشد تا جان دهد، آنگونه که در تصاویر دیده شد، برخورد می کند در حالی که سگی که در حال درد کشیدن است به هیچ کس حمله نمی کند.  زمانی که سازمان حفاظت محیط زیست حتی در مساله حفاظت از حیات وحش درمانده، نمی توان انتظار کاری در مورد حفاظت از حیوانات اهلی از این سازمان را داشت  جمشیدی عنوان کرد: با این اوصاف، امید است حداقل مسوولان قضایی و وزارت کشور پس از این، روش درستی را اتخاذ کنند تا هر کسی به خود اجازه ندهد با حیوانات اهلی که سال ها با انسان زندگی کرده اند به این شکل برخورد کند.
  وی افزود: واکنش هایی که از سوی گروه های حامی حیوانات صورت گرفت و تجمعاتی که برگزار شد، منتج به ارسال نامه ای از سوی خانم ابتکار به وزیر کشور شد که سازمان محیط زیست خواستار جلوگیری از این مدل روش ها شد اما این که سازمان حفاظت از محیط زیست تا چه اندازه مسوول است، زمانی که این سازمان حتی در مساله حفاظت از حیات وحش درمانده، نمی توان انتظار کاری در مورد حفاظت از حیوانات اهلی از این سازمان را داشت.
  این روزنامه نگار و فعال محیط زیست اذعان کرد: تا زمانی که این سازمان نتوانسته با دستگاه های قضایی و نهادهای قانونی، تعامل و رویکرد لازم را از گذشته تا به امروز داشته باشد تا قوانین در جهت حمایت از حیوانات تغییر کند و مجازات های کیفری برای خسارات وارده به حیات وحش در نظر گرفته شود، مجازات هایی که امروزه تعیین می شود بسیار کمتر از ارزش واقعی یک گونه جانوری و یا حیات وحش است.  جمشیدی با اشاره به دیگر موارد در زمینه عدم توجه به حیات وحش و تعیین مجازات برای تخریب آن اظهار داشت: پرنده ای همچون بحری که نوعی شاهین است در ایران به طور غیرقانونی شکار می شود و به طور قاچاق به کشورهای عربی برده شده، در آنجا هر قطعه آن به قیمتی معادل سیصد میلیون تومان به فروش می رسد در حالی که مجازات صیادان غیرمجاز در حد بیست میلیون تومان است.  سازمان محیط زیست هنوز نتوانسته راهکارهای لازم را برای حفظ محیط زیست داشته باشد
  وی ادامه داد: بنابراین وقتی سازمان محیط زیست هنوز نتوانسته راهکارهای لازم را برای حفظ محیط زیست داشته باشد، ساده انگارانه است که انتظار داشته باشیم که بتواند برای حیوانات اهلی کاری انجام دهد.
  این کارشناس محیط زیست بیان کرد: این اقدام غیرانسانی باعث شد حساسیت ها بیشتر شود و ذهن جامعه باز شود و خیلی ها بدانند چه اتفاقاتی در کشورمان رخ می دهد و شاید این اعتراضات در آینده نزدیک بتواند منجر به تصویب قانون حمایت از حیوانات در مجلس شود که البته پیش نویس این قانون در دهه هشتاد از سوی انجمن حمایت از حیوانات تهیه شده اما متاسفانه علی رغم این که مجلس دست نمایندگان اصلاح طلب بود اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان اعلام کردند که در شأن نمایندگان نیست که قانونی برای حمایت از حیوانات را در مجلس، بررسی و تصویب کنند و اکنون نیز با مجلسی روبرو هستیم که نمایندگان آن تصمیم به انحلال سازمان محیط زیست می گیرند.  جمشیدی تاکید کرد: به این ترتیب نمی توان از این گونه مجالس انتظار تصویب قانونی برای حمایت از حیوانات داشت و بیشتر لازم است که وارد مقوله های فرهنگی شویم و فرهنگ عامه مردم را ارتقا دهیم که با ارتقای سطح فرهنگ مردم میزان مطالبات زیست محیطی نیز افزایش می یابد و مسوولان نیز مجبور می شوند قانون را با خواسته های مردم منطبق و سازگار کنند.  برخورد قاطعی با عاملان اتفاق سگ کشی در شیراز شود  وی اضافه کرد: با توجه به این که فیلم کشتن غیرانسانی سگ ها در شیراز در سطح وسیعی از جمله در شبکه های تلویزیونی خارجی و همچنین شبکه های اجتماعی پخش شده و در رسانه های مکتوب دیجیتال نیز بازتاب زیادی داشته امید است برخورد قاطعی با عاملان اتفاق سگ کشی در شیراز شود؛ علاوه بر این که سازمان محیط زیست نیز اعلام کرده که درصدد شناسایی این افراد است.  این روزنامه نگار و فعال محیط زیست اظهار امیدواری کرد: افرادی که مرتکب این عمل شده اند با کمک نیروی انتظامی شناسایی شوند و دستگاه قضایی آنطور که شایسته و بایسته است آنها را مجازات کند و به راحتی از کنار این اتفاقات نگذرد، زیرا کسانی که به خود اجازه چنین رفتاری را به یک موجود بیگناه می دهند مطمئنا با انسان ها صد درجه بدتر از این برخورد خواهند کرد، کما این که در قتل عام بیجه و کشتن هشت کودک، قاتل به زنده به گور کردن صد قلاده سگ در دوران حیات خود پیش از این قتل ها اعتراف کرده بود.


  جمشیدی یادآورشد: بنابراین کسانی که با یک حیوان بی دفاع چنین برخوردی دارند مسلم بدانید که قاتلان و مجرمان آینده جامعه خواهند بود و باید با این افراد به طور قاطع برخورد کرد.


  منبع:انتخاب خبر

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. کمپین حمایت از حیات وحش در قم راه اندازی می‌شود
  توسط RAMIN در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd January 2015, 05:09 PM
 2. تاپیک حمایت از خرگوش(فرشته های بیصدا)
  توسط hoopak در انجمن معرفی جونگان و خرگوش شکلان اعضاء
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 30th December 2013, 12:47 PM
 3. المپیک هویج خوری خانم پووه و باقی اهل بیت!
  توسط Shadi H در انجمن معرفی جونگان و خرگوش شکلان اعضاء
  پاسخ: 33
  آخرين نوشته: 2nd September 2013, 10:41 PM
 4. جراحی موفقیت آمیز لاک پشت غول پیکر+عکس
  توسط Melika در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 9th January 2013, 12:44 PM
 5. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 10th December 2011, 07:46 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید