کرفس سرشار از وتامین A، B1، B2 و C است و حاوی منابع غنی از پتاسیم، اسید فولیک، کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر، سدیم و مقدار زیادی اسید های آمینۀ ضروری می باشد.
کرفس می تواند نقش میان وعدۀ مناسبی را برای سگ داشته باشد. نه تنها سرشار از ویتامین است بلکه یک ادرار آور طبیعی نیز می باشد.
خوردن کرفس به سگ کمک می کند تا مایعات اضافی بدن را دفع کند، همچنین باعث دفع عفونت های ادراری می گردد و از تجمع مایعات برای مدت طولانی در کلیه ها جلوگیری به عمل می آورد در نتیجه سبب ارتقا و فعالیت خوب کلیه ها و دستگاه ادراری می گردد.
کرفس به علت داشتن فیبر بالا به حرکت روده ها کمک می کند، سدیم طبیعی (pthalides) (نمک) موجود در کرفس برای بدن سگ ها بسیار ضروری است زیرا pthalides باعث کاهش فشار خون شده و کلسترول خون را با افزایش اسید صفرا پایین می آورد.
کلسیم، منیزیم و پتاسیم موجود در کرفس به تنظیم فشار خون کمک می کند.
این گیاه ضد التهاب می باشد و به بهبود و جلوگیری از بیماری آرتریت (ورم مفاصل) در سگ ها کمک می کند. کرفس سرشار از ویتامین C است که باعث افزایش سیستم ایمنی بدن سگ می گردد.
کرفس یک جویدنی مناسب برای سگ ها است.
اگر سگ شما خوردن کرفس را دوست ندارد آن را به تکه های کوچک تقسیم کرده و روی آن کمی کرۀ بادام زمینی بمالید. این یک میان وعدۀ بسیار عالی و سالم برای سگ شما خواهد بود و یا می توانید آب کرفس را گرفته و به سگ بدهید.
توجه: کرفس خام گیاهی دیر هضم برای سگ ها است، اگر می خواهید آنرا به صورت خام در اختیار سگ قرار دهید حتما در تکه های کوچک باشد و رشته های ساقۀ کرفس را جدا کنید چون می تواند باعث انسداد روده شود.
توصیه می شود سگ هایی که دچار سوء هاضمه هستند از این گیاه به صورت خام مصرف نکنند و تنها آب کرفس به آنها داده شود.
همیشه داشتن یک رژیم غذایی متعادل باعث می شود سگ شما زندگی سالمی داشته باشد.