به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از فارس، پارک آشیکاگا در ژاپن دارای یک گنج شگفت‌انگیز و رنگارنگ است؛ در سال 1870 باغبان‌ها زیباترین گیاه گلیسین جهان را در این پارک کاشتند که در طول سال‌ها توسعه یافته و بسیار عظیم شده است.

این گیاه بیش از 144 سال عمر دارد و امتداد آن به دو کیلومتر می‌رسد که باعث لذت بازدیدکنندگان شده است؛ این گیاه مانند پیچک بالا رفته و از روی شاخه درخت آویزان می‌شود و کاملاً مانند جنگلی رنگارنگ به نظر می‌رسد.

نام علمی این گیاه Wisteria و نام فارسی آن گلیسین است؛ این گیاه در حدود 10 گونه دارد؛ برخی از آنها عبارتند از گلیسین چینی، گلیسین ژاپنی، گلیسین ابریشم نما، گلیسین کنتوکی و گلیسین آمریکایی که چینی آن معروف‌تر است.

این گیاه طول عمر زیادی دارد و سریع رشد می‌کند، در واقع با شرایط آب و هوایی مناسب 3 متر در سال رشد می‌کند؛ تفاوت انواع آن در گونه‌های آن و در تعداد برگچه‌ها و رنگ گل‌ها و طول گل‌هایش است.

گلیسین چینی تا 18 متر رشد می‌کند و ژاپنی آن به 9 متر می‌رسد؛ این گیاه سالی دو بار گل می‌دهد، به نور زیادی نیاز دارد و باید در مکانی آفتابگیر قرار گیرد؛ به رطوبت حساس است، خشکی را به خوبی تحمل می‌کند و گیاه مناطق معتدل است.
منبع:جام نیوز