فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  7
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چرا باغ وحش بابلسر به جای برچیده شدن، بازگشایی شد؟!

 1. #1
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.49
  نوشته ها
  7,204

  Icon19 چرا باغ وحش بابلسر به جای برچیده شدن، بازگشایی شد؟!

  دیده بان حقوق حیوانات: به فاصله یک ماه و نیم از انتشار خبر توقف فعالیت باغ وحش بابلسر که با حکایت خرس به غل و زنجیر کشیده‌اش جهانی شده بود، اکنون خبر بازگشایی این مجموعه نگرانی هایی به همراه داشته است، چراکه همگان توقع برچیده شدن این مجموعه را داشتند.به گزارش «تابناک»، دکتر ناصر مهردادی، مدیر کل محیط زیست استان مازندران که پیشتر از شکایت قضایی سازمان متبوعشان از مدیر باغ وحش بابلسر بابت شرایط وحشتناک نگهداری از خرس قهوه‌ای خبر داده و خواستار برچیده شدن این مجموعه شده بود، با تایید این خبر می‌گوید: همچنان منتظر برچیده شدن این باغ وحش و انتقال آن به محلی که فضای کافی برای این کار داشته باشد، خواهیم ماند.

  وی با تشریح روند رسیدگی به این پرونده می‌افزاید: زمانی که علیه این باغ وحش طرح شکایت کردیم، دو نکته مد نظرمان قرار داشت؛ یکی شرایط بسیار نامطلوب نگهداری از خرس قهوه‌ای مجموعه و دیگری کمبود فضای مجموعه برای نگهداری از گونه های مختلفی که در آن گرد آمده است.







  شرایط دردناک نگهداری از خرس پیش از تعطیلی باغ وحش


  مهردادی در ادامه می‌گوید: در گام نخست با کمک مسئولان قضایی، حکم انتقال خرس را دریافت کرده و آن را به پناهگاه حیات وحش سمسکنده در ساری منتقل کردیم. البته این انتقال مشکلات زیادی برایمان به همراه داشت چراکه از یکسو خرس به مالکش بسیار وابسته بود و مجبور شدیم بیهوشش کرده و به کمک ده ها نیرو منتقلش کنیم و از سوی دیگر برای غذا دادن به آن می‌بایست مالک را مجاب می‌کردیم هر دو روز یکبار به حیوان سرکشی کرده و به یاری مان بیاید که این گونه شد. ما مواد غذایی مورد نیاز برای تغذیه خرس را فراهم می‌کردیم و به کمک مالکش غذادهی به این حیوان دست آموز را انجام می‌دادیم.


  مدیر کلی محیط زیست استان مازندران با تاکید بر اینکه شرایط خاص خرس اسیر، امکان رهاسازی آن را در طبیعت از بین برده، به دشواری هایی نگهداری از گونه‌ای خاص در پناهگاهی که گوزن و مرال در آن نگهداری می‌شود، اشاره کرده و می‌گوید: از آنجایی که نگهداری از حیواناتی از این دست برای سازمان مقدور نیست، حتی خواستار انتقال خرس به تهران هم شدیم اما مشکل بزرگتر آنجا بود که نمی‌توانستیم باغ وحش بابلسر را به کل تعطیل کرده و نگهداری از گونه های مختلف ساکن آن را هم به مشکلات اضافه کنیم.


  بدین ترتیب لزوم همکاری با مالک باغ وحش و مسئولان محلی برای ارتقای کیفیت نگهداری گونه های مختلف ساکن این باغ وحش احساس می‌شود تا تکیه به حداقل ها در دستور کار قرار گیرد؛ بماند که در این میان برخی مسئولان محلی از اعمال فشارهای مختلف و حتی تهدید ابایی ندارند!
  البته مهردادی تمایلی ندارد در این باره سخن بگوید و تایید یا تکذیبی به آن ضمیمه نماید و به ذکر این نکته بسنده می‌کند که مسائلی از این دست عادی است و نه ترسی در وی ایجاد می‌کند و نه خللی در پیگیری بوجود می‌آورد.








  این استاد دانشگاه تهران در ادامه می‌گوید: با فراهم آوردن برخی حداقل ها من جمله اختصاص قفسی با حداقل ویژگی های مورد نیاز برای خرس و پس از آنکه همکاران من از مجموعه بازدید به عمل آورده و تایید کردند، با بازگرداندن خرس به باغ وحش به صورت مشروط موافقت کردیم و به مالک مهلت دادیم تا کار انتقال باغ وحش را پیگیری کرده و با توجه به دشواری هایی که در تهیه زمین مورد نیاز برای دایر کردن مجموعه‌ای جدید وجود دارد، از همکاری مسئولان محلی که وعده یاری داده‌اند بهره گرفته و در نهایت خواسته دوم ما یعنی برچیده شدن باغ وحش از مکان فعلی را به انجام برساند.
  مهردادی با تایکید بر اینکه نمی‌توان باغ وحش را بدون توجه به سرنوشت حیواناتی که در آن ساکن هستند، تعطیلی کرد، می‌افزاید: با بازرسی های منظمی که از مجموعه خواهیم داشت، تلاش خواهیم کرد تا شرایط حداقلی نگهداری حیوانات را تا مهلت داده شده حفظ کنیم و پس از آن اگر انتقال باغ وحش ممکن نشده بود، تدابیر لازم را اتخاذ کرده و چه بسا انتقال حیوانات به مجموعه های استاندارد را در دستور کار قرار دهیم اما آنچه فعلا در دستور کار است، همکاری با مالک باغ وحش برای حفظ باغ وحش با تکیه بر حداقل های مورد نیاز برای این امر است.



  بدین ترتیب درخواهیم یافت سرنوشت این باغ وحش نیازمند طرح و برنامه‌ای برای رسیدگی به تمامی باغ وحش های موجود در کشور خواهد بود که نه تصمیم گیری درباره آن نه در خور مقدورات محیط زیست استان مازندران است و نه حتی در توان سازمان محیط زیست کشور می‌گنجد، بلکه می‌بایست بسیار فراتر از ایشان مورد رسیدگی قرار گرفته و چاره جویی شود تا شاید با رسیدن به طرحی ملی مانند سافاری پارک، روزی فرا برسد که دیگر اسارتگاه حیوانات را «باغ» وحش لقب نداده و کسی از زجر کشیدن حیوانات برای خود منبع درآمد درست نکند!




  ویرایش توسط RAMIN : 25th June 2014 در ساعت 07:02 PM

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​



 2. #2
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.49
  نوشته ها
  7,204
  شرایط باغ وحش بابلسر پس از بازگشایی



  دیده بان حقوق حیوانات: باغ وحش بابلسر پس از تغییر شرایط محوطه نگهداری خرسی که با زنجیر بسته شده بود، بازگشایی شد. شرایط فعلی نگهداری این خرس نیز با ضوابط اعلامی سازمان حفاظت محیط زیست فاصله بسیار دارد. این مجموعه بحث برانگیز با الطاف ویژه برخی از اعضای شورای شهر بابلسر با توجیه جذب توریست با شرایطی که در تصاویر می بینید بازگشایی شده است.





  شرایط رقت بار میمون ماده و میمون نابالغ در یک قفس کوچک با کف توری.





  آب آشامیدنی حیوانات





  شرایط زیستی میمون نابالغ





  شرایط نگهداری سه گرگ بالغ






  کیفیت نگهداری شیرها



  کیف




  نزدیکی باغ وحش به ابنیه مسکونی





  کیفیت اطلاع رسانی گونه ها!




  شرایط نگهداری پرنده شکاری
  ویرایش توسط RAMIN : 25th June 2014 در ساعت 07:08 PM

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​



 3. #3
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.49
  نوشته ها
  7,204




  خرسی که تا ماه گذشته به زنجیر کشیده شده بود






  افسردگی خرس های مجموعه







  مشکل روحی و افسردگی خرس های مجموعه



  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​



 4. #4
  تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  پرنیان
  محل سکونت
  زیر سایه خدا
  علایق
  یک کلام حیوانات
  تخصص
  حسابرس . دستیار دندانپزشک.
  حیوان خانگی
  آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
  تاریخ عضویت
  Oct 2013
  شماره عضویت
  8234
  میانگین پست در روز
  1.98
  نوشته ها
  2,211
  مشکل ما اینه که تا میگیم ایرانی میگن فرهنگ سازی نشده ، انگار یکی باید بیاد تزریق کنه فرهنگ و تا کمی درک داشته باشیم ، به قول ضرب المثل معروف از ماست که برماست ، اگر کسی پا تو این مراکز نگذاره و حداقل تو هر شهر یک گروه ناظر تو اداره محیط زیست باشه ، یا اول از همه دست سودجویانی که تو خود اداره محیط زیست کار میکنن و دست شون با اینا تو یک کاسه اس همه شهر را این مشکل و دارن اینا حل بشه این مردم درک داشته باشن دیگه این مشکلات پیش نمیاد آدمی که تو خیابون میزنه یک آدم هم جنس خودش رو زیر میگیره له میکنه بعد خیلی راحت میره وقتی میگیرنش میگه بیمه پول جریمه اش رو میده بعد واسه اسارت و مرگ یک حیوون ناراحت بشه ، این فرشته های معصوم زبان ما آدمیان و بلد نیستن اما آه و دردشون سریع مارو میگیره ، فقط کافیه مردم ایران بفهمن که همه مخلوقات خدا از یک علف و پشه گرفته تا بزرگترین حق حیات و زندگی دارن همین ... یکی میشه خانم پور ایرانی و فرشته نجات این زبون بسته ها ، یکی میشه صاحب سیرک قشم و ....، خدایا حاضرم نباشم اما این مخلوقات آسوده باشن .... به امید رهایی از اسارت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2nd February 2014, 08:30 AM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th August 2012, 01:36 AM
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 21st August 2012, 09:46 AM
 4. عکس هایی رویایی از طبیعت و زیبایی هاش
  توسط S&M در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 21st April 2012, 10:15 PM
 5. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 15th March 2012, 03:41 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید