روسای دولت‌ها، وزرا و نمایندگان عالی‌رتبه‌ی بیش از ۴۰ کشور جهان با همراهی ۱۱ سازمان بین‌المللی برای اتخاذ تصمیمات قاطع و فوری علیه تجارت غیرقانونی حیات وحش در جهان توافق کردند.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایسنا: بیانیه لندن که از سوی «ویلیام هاگ»، وزیر امور خارجه انگلیس قرائت شد،‌ شامل اقداماتی برای برچیدنِ همیشگی بازار محصولات غیرقانونی تهیه شده از اعضای بدن حیوانات است. در این بیانیه همچنین بر الزامات قانونی شدید و حصول اطمینان از اعمال چارچوب‌های قانونی موثر در این زمینه تاکید شد. بیانیه فوق علاوه بر این از راه تعامل مثبت با جوامع محلی به ترویج معیشت پایدار می‌پردازد.

«سایمون استوارت»، دبیر کمیسیون نجات گونه‌های اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (iucn) با ابراز خرسندی از اعلام این بیاینه که در «کنفرانس تجارت غیرقانونی حیات وحش» در لندن پذیرفته شد، گفت: این بیانیه بر مبنای توافقات قبلی صادر شده و نشان‌دهنده افزایش تعهدات دولتی در مبارزه با تجارت غیرقانونی و ناپایدار حیات‌وحش است.

وی افزود: در این بیانیه تمام اقدامات مورد نیاز برای کنترل این تجارت پنهان و گسترده و نیز تمرکز بر مزایای این کنترل‌ها برای جوامع محلی گنجانده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه رسمی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت، تجارت غیرقانونی حیات وحش نه تنها نجات گونه‌ها بلکه معیشت مردم و امنیت ملی را به ویژه در قاره آفریقا به خطر انداخته است.

کنفرانس لندن با موضوع یکسان‌سازی تصمیمات سیا سی در بخش‌های مختلف شامل امنیت، توسعه و محیط زیست با همراهی سران عالی‌رتبه در نهایت طرحی برای مبارزه علیه تجارت غیرقانونی حیات وحش ارائه کرد.

منبع:زیست آنلاین