به گزارش فارس از تبریز، حمید قاسمی در جلسه هماهنگی مدیران مناطق با اشاره به بارش سنگین برف و برودت هوا در روزهای اخیر و محدودیت ایجاد شده برای حیات وحش در تامین غذا اظهار کرد: چهارپایان علف‌خوار برای پیدا کردن علوفه و غذا ممکن است به دامنه‌ها و حاشیه روستاها و شهرها نزدیک شوند که مردم باید از ایجاد هرگونه رعب و وحشت و آسیب رساندن به آنها پرهیز کنند.

وی دانه‌ریزی برای پرندگان و پخش علوفه در دامنه ارتفاعات را از اقدامات فرهنگی و خودجوش مردمی در حمایت از حیات وحش در اغلب نقاط کشور دانست و تشریح کرد: حمایت از حیات وحش بی‌زبان باید به فرهنگی فراگیر و اعتقادی تبدیل شود.


این مقام مسئول با اشاره به احتمال نزدیک شدن حیات وحش گوشتخوار مانند گرگ، روباه،شغال و... به نزدیکی جوامع محلی و لزوم احتیاط بیشتر کوهنوردان، اهالی روستا و طبیعت گردان اضافه کرد: گذاشتن پسماندهای غذایی مانند گوشت و استخوان در حاشیه روستاها، اگرچه با هدف تامین غذای حیوانات باشد، موجب جلب توجه و روی‌آوری حیات وحش گوشتخوار به مناطق مسکونی می‌شود که باید از این کار پرهیز شود.وی از ساکنان روستا و کوهنوردان خواست در صورت الزام به گذر از طبیعت با احتیاط، توجه بیشتر و حدالامکان به صورت گروهی تردد نموده و از اقامت شبانه در طبیعت خودداری کنند.


لینک خبر : http://zistnews.com/News.aspx?ID=10349