فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  4
لایک لایک:  2
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: حيوانات صحرا

 1. #1
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.50
  نوشته ها
  7,191

  5new حيوانات صحرا

  بي مهره ها
  بي مهره ها مثل عنکبوتها، عقربها يا هزارپا و همچنين انواع مختلف حشرات در صحرا يافت ميشوند. ملخ، کرمها و حشرات بالدار با بوي غذا، رطوبت و يا وجود انسان جذب ميشوند. وجود اين بي مهره ها آزاردهنده بوده که ميتوانند حامل بيماريهايي مثل تيفوس و اسهال خوني شوند. نيش عقرب و هزارپا و عنکبوت ها بسيار دردناک بوده ولي کمتر کشنده هستند. نيش انواع بخصوصي از عقربها، بيوه سياه (black widow) و يا عنکبوت منزوي منجر به مرگ ميشود.

  عقرب ها
  محل زندگي آنها تونل مسطحي است که در زمين کنده شده است. کثافت موجود در دهانه اين تونل وجود عقرب ها را فاش ميکند. بيشتر آنها بدون خطر بوده و خطر نيش آنها به اندازه نيش زدن زنبور يا مگس است. از علامتهاي اثر سم اين عقرب بي تابي و افزايش بزاق دهان است.

  مارها
  اغلب مارهاي صحرا خزندگان آرامي هستند. معروفترين آنها مار زنگي و مار تيلي است. فقط مار زنگي و کرال سمي ترين مارهاي شمال آمريکا به حساب مي آيند.

  مار زنگي
  مارهاي صحرايي بسيار خطرناک هستند. لمس کردن هر نوع ماري خطرناک است.

  رتيل
  اکثر آنها بدون خطر هستند و سم ضعيفي را وارد بدن ميکنند. بسيار آرام حرکت ميکنند. تا 10سال ميتوانند زندگي کنند. رتيل ماده گاهي پس از جفت گيري رتيل نر را ميخورد. رتيل ها دشمنان زيادي دارند مثل پرندگان، آفتاب پرستها، حشرات، انگلها و زنبورها.

  لاک پشت صحرايي
  آنها دور از نور خورشيد در سايه و يا زير بوته ها زندگي ميکنند. از گياهان سبز ميخورند. وقتي که فصل رطوبت تمام ميشود زير گياهان و بوته ها زيست ميکنند. منبع آبي آنها گياهان هستند. آنها ميتوانند آب را زير لاک خود حمل کنند.

  آفتاب پرست صحرايي
  آنها مورچه مي خورند. به راحتي رنگ عوض مي کنند. آفتاب را دوست دارند و در شب خود را زير ماسه ها پنهان ميکنند. دستها و پاهاي آنها داراي گودي است تا بتوانند زمين را حفر کند.
  آفتاب پرست دم تيز صحرايي
  آنها به سرعت ميدوند و مخفيگاه خود را در زمين پنهان ميکنند.

  مارمولک پنجه صحرايي
  اين مارمولک تنها مارمولک سمي در آمريکاي شمالي است که يکي از بزرگترين تمونه ها به طول 50 سانتيمتر به حساب مي آيد. از تخم و يا جوجه پرندگان تغذيه ميکند. ابتدا نيش زده و سپس طعمه را قورت ميدهد و به آرامي شروع به جويدن ميکند، درحاليکه سم از شيارهاي کنار دهان او جاري است. طبع آرامي دارد و به سختي عصباني ميشود.


  خزندگان
  در صحرا تعداد آفتاب پرستها و مارها زياد است. از انواع خاصي از آفتاب پرستها بايد دوري کرد. در کل اگر مار سمي صحرايي طولي بيشتر از 6/0 متر داشته باشد. براي يک انسان بزرگسال خطرناک است. محل گاز گرفتگي آنها حتي اگر سمي نباشد، به راحتي عفوني ميشود. مارها به زير بوته ها، صخره ها و پرچين ها به دنبال سايه ميگردند. موقع پوشيدن کفشها و لباسهايتان همواره مراقب حضور مارها، عقربها و غيره باشيد.

  پستانداران
  بعضي پستانداران در صحرا زندگي کرده و به محيط خود عادت ميکنند. مثلاً يک نوع پستاندار کوچک وجود دارد که رطوبت بدن خود را با خزيدن به زير زمين حفظ کرده و فقط شبها از لانه بيرون مي‌آيد.
  موش کانگورويي به آب زيادي احتياج ندارد زيرا که بدن آب مورد نياز را از اکسيد کردن چربي ها و هيدراته کردن اکسيژن هوا به دست مي آورد.

  لاشخورها
  در طول روز به دنبال لاشه ميگردند. آنها از قدرت بينايي قوي خود براي پيدا کردن لاشه حيوانات که معمولاًَ با حشرات گوشتخوار پوشيده شده اند استفاده ميکنند.

  سوسک کاکتوس خوار
  بزرگترين سوسک خوار است با بدني در حدود 20 سانتيمتر. لانه آنها در تنه کاکتوس چولا و غذايشان: عنکبوتها، حشرات و لاروها هستند. دشمنان آنها جغدهاي کوچک، موش چوب، موشهاي وحشي و سنجابهاي زميني هستند که بچه ها و تخمهاي سوسک کاکتوس را مي خورند.

  سنجاب دم سفيد
  نشانه شناسايي اين سنجاب خط هايي است که در کنار بدنش وجود دارد. غذاي آنها دانه ها، ملخ‌ها، پشه ها و جيرجيرکها هستند.  گنجشک مريم گلي
  آنها بين بوته هاي مريم گلي و در دره هاي واقع در صحراهاي پر ارتفاع زندگي ميکنند.

  گربه دم حلقه اي
  شکارچي قهار موشها و از خانواده راکون ها هستند. شبگرد بوده و از ميوه ها، ملخ ها، حشرات و پستانداران کوچک تغذيه ميکند.  خفاش صحرايي
  انواع مختلف خفاش در صحرا يافت ميشود. تمام روز را در غارها، شکاف کوهها و تونلهاي کوچک زندگي ميکنند و پناهگاه خود را براي يافتن غذا فقط کمي قبل از غروب خورشيد ترک ميکنند. به شکل زيگزاگ پرواز ميکنند و غذاي آنها حشرات است.

  گراز
  يک خوک وحشي با 1 متر طول و 40 سانتيمتر ارتفاع است. اين خوک، ماده اي بدبو جهت محافظت و علامت گذاري از خود بيرون مي ريزد. در مناطق کوهستاني کم ارتفاع يافت ميشود. اگر جايي گير بيفتد زود عصباني ميشود. شبها به دنبال غذا ميرود. دشمنان او شيرهاي کوهستان، يوزپلنگ و انسان هستند.

  موش کانگرويي
  جونده اي است با طول (ارتفاع) 5 سانتيمتر که قرابت نزديکي با خانواده سنجابها دارند. رنگ آنها از خاکستري روشن به قرمز متغير است. عادت به ذخيره کردن غذا دارند. از ساقه گياهان، دانه ها و قارچهاي گوشتي تغذيه ميکنند. براي انتقال مواد غذايي آنها را داخل دهان ميگذارند. به آب زيادي نياز ندارند زيرا که بدن آب مورد نياز را از اکسيد کردن چربي ها و هيدراته کردن اکسيژن هوا به دست مي آورد. هنگام وحشت به پاهاي عقبي فشار آورده و با اين عمل ميتواند در هر ثانيه 5متر بدود و فرار کند. دم او به عنوان فرمان عمل ميکند و در حين پرش موش تا 90 درجه مي چرخد. اين موش ها شبگرد هستند. دشمنان آنها کفتارهايي هستند که به سوراخ مخفيگاه آنها وارد ميشوند، روباههاي صحرايي و روباههاي طوسي که ميتوانند موشها را روي زمين شکار کنند. مارها و جغدها نيز آنها را شکار ميکنند تا از بافتهاي بدن آنها آب به دست آورند.

  دونده هاي کاليفرنيايي
  خيلي سريع ميدوند و به ندرت پرواز ميکنند. غذاي آنها آفتاب پرستها، ملخها، موشها و هزارپاست.

  خرگوش صحرايي
  خطراتي که يک خرگوش صحرايي را تهديد ميکند عبارتنداز سياه گوشها (ازخانواده گربه سانان)، پرندگان بزرگ شبگرد، مارهاي بزرگ (مار گوفر gopher يا مار نيلي، گاو مار bull snake و مار زنگي)، که همه آنها شبگردند، و البته تصادف با اتومبيل نيز اغلب باعث مرگ آنها ميشود. غذاي آنها انواع بوته ها و سرشاخه هاي تازه و سبز است.
  بز شاخدار صحرايي
  معمولاً در مناطق صخره اي پر ارتفاع يافت ميشوند. بز ماده: 5/1متر از پوزه تا دم و 1 متر ارتفاع دارند وزن آنها بين 113 تا 136 کيلوگرم است. غذاي آنها بوته هاي خاردار، چمن، گلهاي فصلي و بوته هاي پر شاخ و برگ است.

  روباه صحرايي
  از سر پوزه تا دم 51 سانتيمتر است. گوشهاي بزرگ اين حيوان مانند رادياتور عمل کرده و او را خنک نگه ميدارد. رنگ او سفيد و خاکستري با پشتي مايل به زرد است که بر روي همه موها سايه اي از رنگ مشکي به چشم مي آيد. شبها به شکار ميرود. غذاي او موش کانگورويي، مارمولک و حشرات است.
  منبع:کویرها و بیابان های ایران
  ویرایش توسط RAMIN : 14th November 2013 در ساعت 05:16 PM

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​ 2. #2
  کاربر عادی sadaf2430 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  ......
  محل سکونت
  .......
  حیوان خانگی
  ........
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  7594
  میانگین پست در روز
  0.41
  نوشته ها
  483

  من ازاین خرگوشهای صحرایی یه دونه داشتم خیلی شر بود یه جا اروم نمیگرفتاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. مرگ تدريجي حيوانات
  توسط Melika در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 22nd August 2012, 12:43 PM
 2. افزايش آمار حيوان‌گزيدگي با نگهداري حيوانات خانگي
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 25th July 2011, 03:50 PM
 3. کاهش خريد و فروش حيوانات خانگي در تهران
  توسط kazo در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 21st July 2011, 12:27 AM
 4. حيوانات عجيب الخلقه كمياب
  توسط devil_boy در انجمن مقالات مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 23rd June 2011, 02:55 PM
 5. نشانه گذاري حيوانات ميان مسلمانان
  توسط devil_boy در انجمن مقالات مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 23rd June 2011, 02:39 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید