تشخیص بارداری در همستر
اگر همستر ماده ی شما در مجاورت همستر نری قرار گرفت یا یک همستر ماده با سن بیشتر از 6 هفته رو به تازگی خریدین و از شرایط نگه داری قبلیش اطلاع نداشتین،وقتیه که باید به احتمال بارداریه همسترتون فکر کنین..
معمولا صاحبان همستر وقتی متوجه ی بارداریه همستر مادشون میشن که به قفس سر میکشن و میبینن تعدادی مهمون کوچولو به جمع همستر هاشون اضافه شده.
دوران بارداری همستر های سوری 16 روزه..بنابراین بهتره همستر مادتون رو 16 روز بعد از خرید یا همجواری با نر تحت نظر داشته باشین که در صورت باردار بودن اقدامات لازم رو انجام بدین..
راه مطمئن ولی سخت برای تشخیص بارداری همستر چک کردن فحل شدن همستر مادست..
اگر همستر شما پس از خریداری یا همجواری با نر فحل شد،به معنای عدم بارداریه همستره.اما به این دلیل که همستر ها موجودات تمیزی هستند و مرتب خودشون رو تمیز میکنند،دیدن ترشحات سفید رنگ دوران فحلی کار آسونی نیست.بارداری با تغییراتی در رفتار و ظاهر همستر همراهه که دیدن اونها میتونه شمارو به بارداریه همسترتون مطمئن کنه:
1.افزایش وزن:
افزایش وزن ناشی از بارداری به صورت بزرگ شدن پهلو ها و شکم نشون داده میشه..بزرگ شدگی شکم از روز 10 به بعد بارداری قابل مشاهده است.
به جز تشخیص چشمی،وزن کردن همستر به کمک ترازو هم در تشخیص افزایش وزن کمک کننده است.ممکنه همستر ماده ای دچار صرفا به خاطر رژیم غذایی دچارافزایش وزن بشه و باردار نباشه.از طرفی ممکنه افزایش وزن همستر به ویژه در بارداری های اول به خاطر کوچک بودن سایز بچه ها چشم گیر نباشه.

2-ظهور سرپستان ها(نیپل ها)
در هفته ی آخر بارداری سر پستان ها در سطح شکمی ظاهر میشند..علاوه بر قابل دیده شدن این سرپستانها،در هنگام لمس شدن هم بزرگتراز حد معمول به نظر میرسند.


3-رفتار لانه سازی
همستر های ماده،در دوران بارداری،به ویژه در هفته ی آخر اقدام به ساخت لانه میکنند..یعنی بستر قفس روجابجا میکنند..اگر کاغذ یا دستمال کاغذی در قفس موجود باشه،اقدام به خرد کردن و جابجا کردن اون میکنن..و...


3-جمع آوری آذوقه
همستر ماده در دوران بارداری بیشتر از قبل مواد غذایی رو در محل خوابش یا در گوشه ای از قفس ذخیره میکنه..4-عصبی شدن
همستر ماده در این دوران به شدت عصبی میشه،میزان درگیری هاش با سایر همستر ها افزایش پیدا میکنه،در مقابل به دست گرفته شدن واکنش نشون میده و ممکنه صاحبش رو گاز بگیره..بیقراری هم از نشانه های رفتاری درین دورست..همستر ماده مدام در قفس بالا و پایین میره..
گاهی هم همستر ها درین دوران دچار پرخوابی میشند.
5-مصرف آب بیشتر
همستر ماده درین دوران آب بیشتری نسبت به قبل میخوره..
هرچه تعداد این نشانه ها در همستر ماده ی شما بیشتر باشه،بیشتر میتونین به بارداریه همسترتون مطمئن بشین..


مطلب اختصاصی میهن پت
نوشته:بهاره.میم
برداشت تنها با ذکر نام نویسنده و نام سایت مجاز است.