فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  35
لایک لایک:  35
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: نکاتی در مورد تغذیه سگها (اختصاصی میهن پت)

 1. #1
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953

  نکاتی در مورد تغذیه سگها (اختصاصی میهن پت)

  وزن بدن سگ ها در بسیاری از اوقات در خلال یکسال رشدی ثابت می ماند. ثبات در کنترل و نگهداری وزن ثابت بدن به یک فیزیولوژی دقیق و کنترل صحیح نیازمند است.
  سگ ها می توانند چاق شوند یا گرسنه شوند که با میزان مشخص در کاهش یا افزایش در مقدار غذا بارز هست.
  جیره غذایی سگ باید جوری تنظیم شود که ویژگی های فردی سگ را حفظ کند. وقتی که سگ مریض می شود مخصوصاً زمانی که دمای بدن سگ در اثر تب افزایش می یابد اشتهای سگ به طور کامل یا جزئی کاهش پیدا می کند، در سگ هایی که دچار ترس یا دارای درد هستند کاهش اشتها دیده می شوند.

  در چنین شرایطی نبایستی سگ را وادار به خوردن غذا کنیم. از طرف دیگر زمانی که استرس برطرف می شود تمایل حیوان به خوردن غذا بر می گردد.

  برخی وقت ها سگ ها اشتهای بسیار نامعقول نشان می دهند. آنها سنگ، جامدات، علف و یا حتی دارو و سایر حیوانات کوچکتر از خود را می خورند. وجود چنین حالتی به (Pica) یا (Coprophagia) موسوم است. و آن ممکن هست به واسطه رژیم غذایی فقیر باشد. در حالی که سگ دارو یا کثافت می خورد این عقل به طور زیاد احتمال خطر انگل یا سایر عفونت ها را افزایش می دهد و این سبب می شود
  که سگها موهایشان را از دست بدهند و پوست آنها نیز خراش بردارد و در مدفوع، باکتری و سلولهای دیواره روده که به میزان زیاد تخریب شده اند.
  ترشحات گوارشی همراه با موادی که کامل هضم نشده است دیده می شود، که همه آنها حاوی پروتئین هست بنابراین پروتئین جیره ضروری هست.
  پروتئین های غذاهای متفاوت محتوی اسید آمینه ها متفاوت هستند و سگ ها باید تلاش کنند که مقادیر نیاز بدنیشان را تأمین کنند.
  با مشاهده قد سگ تا شانه و وزن آن یک فرد می تواند در مورد پیشرفت سگ قضاوت نماید.
  همانطور که سگ ها رشد می نمایند باید تعداد وعده غذایشان کم شود تا وقتی که صبح و شب فقط غذا داده می شود که تا آن موقع سگ باید تقریباً وزن زمان بلوغ خود را کسب کرده باشد.
  سگ باید بدن قوی و سالم و با استیل داشته باشد استخوان های بزرگ خرده نشده خیلی خوب است ولی برای توله سگ ها تجویز یکبار یا دو بار در هفته سبب کمک به دندان در آوردن سریع می کند و هم به عنوان مسواک دندان سگ ها عمل می کنند.

  توجه شود که استخوان های خرگوش، ماهی یا طیور به دلیل ریز بودن آنها و امکان گیر کردن در مجاری ابتدایی گوارشی و ایجاد ضایعات هرگز به توله سگ ها و سگ های جوان داده نشوند.
  ادامه دارد.......
  ویرایش توسط voodi : 8th September 2013 در ساعت 11:14 AM

 2. #2
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  1ـ تا نه ماهگی یک توله باید 5 بار در روز غذا داده شود و بعد از 3 ماهگی یک وعده حذف می­شود.
  2ـ در 4 ماهگی شما می توانید پودرهای مکمل را قطع کرده و غذاهایی خرده شده مثل برنج، سبزیجات، هویج، پیاز، برگ اسفناج و... یا آنچه دامپزشک توصیه می نماید را شروع نمایید.

  3ـ غذا نباید خیلی گرم یا خیلی سرد داده شود.
  4ـ از آنجایی که سگ حیوان گوشتخوار می باشد نیاز ca بیشتر است و باید در این ضمینه بیشتر مراقبت شود.
  5ـ به حیوانتان زیاد غذا نخورانید. زیرا در موارد پرخوری توله سگ شما حرکت کردن را از دست می دهد و شما باید کیفیت کل شیر را کم کرده و پنیر یا مواد خام را بیشتر داده و با دامپزشک خود مشورت کنید.
  6ـ وقتی توله 5 ماهه می شود یک وعده دیگر را حذف کرده و حدود 8ـ7 ماهگی به بالا فقط 2 وعده در روز می توان غذا داد. هر وقت که شما یک وعده را حذف می کنید باید زمان وعده ها هماهنگ شود. 7ـ وعده غذایی آخر باید قبل از خواب داده شود.
  8ـ نباید تغییر عمده ای در رژیم غذایی داده شود. این موجب سوء هاضمه توله ها می شود.
  9ـ دهان توله ها را بعد از هر وعده با یک برس نرم یا توسط گازهای تامپونه پزشکی تمیز کنید (بشوئید).
  10ـ سگتان را در زمان های منظم تغذیه کرده و بین وعده های غذا، خوراکی به او ندهید.
  11ـ آب نوشیدنی تازه و تمیز همواره برای آنها تأمین شوند. 12ـ یک بیسکویت سخت برای توله جوانتان هر شب در رختخواب بدهید، جویدن بیسکویت از خستگی جلوگیری کرده زیرا خستگی منجر به بدرفتاری در شب می شود و همچنین بیسکویت کمک به برداشت مواد باقیمانده و جرم دندانی می کند.

 3. #3
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  تغذیة غلط نه تنها زمینة چاقی حیوان را فراهم می کند بلکه علت متداول ناراحتیهای پوست، هیستری، دیستروفی عضلانی (تحلیل عضلات) و سایر ناهنجاریها است.


  باید همواره این حقیقت ساده را به یاد داشت که سگها حیوانات گوشتخواری هستندآنها در حالت طبیعی تنها از گوشت خام و استخوان تغذیه می کنند و گاهی هم برای تأمین ویتامینها و مواد معدنی موردنیاز خود مقداری گیاه وحشی و علف می خورند.
  بنابراین، روش ایده آل برای اینکه سگ خود را از نظر رژیم غذایی سالم نگاه دارید پیروی از رژیم طبیعی غذایی و تغذیه با تنها گوشت خام می باشد که مقدار کمی سبزیجات خام تازه با آن مخلوط شده باشد می توان هر هفته یک استخوان بزرگ خام نیز در اختیار حیوان قرار داد

  ولی باید از کلیة استخوانهای کوچک- مانند استخوانهای شکسته، مهره های کوچک و غیره- پرهیز کرد.
  سگهای اهلی امروزی تمایل دارند که گاهی استخوانهای کوچک را یکباره فرو ببرند و این کار باعث گرفتگی مری یا روده می شود که نگرانیها و عوارض حاصل از رفع انسداد به روش جراحی را در پی خواهد داشت.
  کلیة باصطلاح «مکملهای جویدنی سگ» خطرناک هستند، بیشتر از آن جهت که شواهدی در دست است که آنها زمینه ساز تشکیل سنگهای ادراری (سنگهای کلیه، حالب، مثانه و ) می‎باشند.
  ویرایش توسط voodi : 6th March 2014 در ساعت 12:10 AM


 4. #4
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  تخم مرغ، پنیر، ماهی و گوشت سفید (مرغ و خرگوش، و غیره) جانشینهای پروتئینی مناسبی برای گوشت می باشند ولی این بار نیز باید کلیة استخوانهای ماهی، طیور و جوندگان را کاملاً از گوشت آنها جدا کرد.


  بایستی بیسکویت و غذاهای آمادة سگ به شکل ذخیره موجود باشد و تنها زمانی از آنها استفاده گردد که غذاهای پروتئینی مناسب در دسترس نباشد، با این حال ممکن است در اکثر نژادهای بزرگتر لازم باشد که درصدی از آنها را به منظور تأمین حجم کافی مورد استفاده قرار داد

  بنابراین، باید یک رژیم غذایی ایده آل به این ترتیب باشد :
  دستة اول- توله ها از هنگامی که از شیر گرفته می شوند تا سن ده هفتگی
  چهار وعده غذا در روز که مقدار آن براساس نژاد و جثه متفاوت است:
  اولین وعده ساعت 8 بامداد
  یک تخم مرغ خام یا یک تخم مرغ آب پز سفت که کاملاً خورد شده است.
  دومین وعده ساعت 1 بعدازظهر
  پنیر رنده شده با کاهو، هویج، کلم یا گل کلم که کاملاً ریز شده است.
  سومین وعده ساعت 6 بعدازظهر
  گوشت قرمز خام- قیمه شده. همراه با سبزیجات خام تازه ای که خورد شده باشد.
  چهارمین وعده ساعت 11-10 شب
  گوشت قرمز یا سفید خام یا پخته که این بار نیز سبزیجات تازه به آن اضافه شده است.
  نوشیدنی
  هم شیر و هم آب که آب باید بدون محدودیت در دسترس حیوان باشد.
  تا آنجا که به مقدار غذا مربوط می شود، باید مجموع مقدار روزانة آن برای نژادهای کوچکتر حداقل 113 گرم و برای نژادهای بزرگتر دست کم 454 گرم باشد.

  دستة دوم- از سن ده تا شانزده هفتگی باید مقدار غذا همگام با رشد سگ رفته رفته افزایش یابد: مواد غذایی اساسی باید به گونة بالا حفظ شوند ولی می توان شیر را قطع کرد و تنها از آب برای آشامیدن استفاده نمود: تعداد وعده ها بایستی به سه مرتبه در روز کاهش پیدا کند- 8 بامداد، 2 بعدازظهر و 8 شب .
  می توان برای کاستن از قیمت غذا، که باید مقدار روزانة آن در سن 16 هفتگی برای نژادهای کوچکتر به 226 گرم و برای نژادهای بزرگ به 908گرم رسیده باشد، تا ده درصد بیسکویت یا غذای آماده به آن افزود.


 5. #5
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  دستة سوم- پس از شانزده هفتگی
  باید روزی دو مرتبه به سگ غذا داد- در ساعت 8 بامداد و 8 بعدازظهر- و این دو وعده غذای روزانه باید در بقیة طول زندگی سگ ادامه پیدا کند. روش جدید روزانه یک وعده غذا برای سگهای بالغ بی رحمانه است و زمینة آشغال خوری حیوان را فراهم می کند که می تواند منجر به فرو بردن سنگ یا دیگر اجسام خارجی شود. همچنین می تواند زمینه را برای پیچ خوردگی معده فراهم نماید که کشنده است.

  غذاهای کنسرو شدة سگ
  به اکثر غذاهای کنسرو شدة سگ، ویتامینها و مواد معدنی افزوده می شود و آنها را به یک غذای عالی تبدیل می کند اما دانستن این نکته ضروری است که گوشتهای کنسرو شده اغلب حاوی درصد بالایی از آب (در بعضی موارد تا 87 درصد) هستند  بنابراین، روشن است که باید حداقل به میزان دو برابر از آنها به حیوان داد تا اطمینان حاصل شود که پروتئین دریافتی کافی می باشد. در صورتی که این کار انجام نشود، حیوان همیشه گرسنه می ماند. در موارد نادری، هنگامی که سگهای خود من (که به طور عادی با گوشت قرمز و سبزیجات تغذیه می شوند) ناچار به خوردن گوشت کنسرو شده هستند، اصلاً خشنود به نظر نمی رسند.

 6. #6
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  غذاهای ترکیبی
  گوشت ساختگی که از سویا و دیگر سبزیجات غنی از پروتئین ساخته می شود غذای ایده آلی را برای سگ فراهم می کند، ولی متأسفانه این گوشت در کشور ما در دسترس عموم نیست.
  مخلوط غذاهای ترکیبی می توانند برای مدتی یک غذای رضایت بخش باشند، ولی استفادة همیشگی از آنها ممکن است زمینه ساز اگزمای پوست و بثورات گوش باشد.
  بنابراین، مسلماً از نظر اقتصادی منطقی است که هر صاحب سگی تا حد امکان خود را پای بند به استفادة هر چه بیشتر از غذاهای ایده آل بداند و برای پر کردن حجم آن از مواد جانشین استفاده نماید.
  مقادیر
  سگ تا سن نه ماهگی به بلوغ کامل نمی رسد. بنابراین مقدار غذا را بایستی اندک اندک پس از سن چهار ماهگی افزایش داد.
  سگهای کوچک بالغ (نژادهای کرن، جک راسل و غیره) روزانه حداقل به 454 گرم غذا نیاز دارند، در حالی که نژادهای بزرگتر (ژرمن، شفرد، لابرادور و غیره) دست کم به روزی 36/1کیلوگرم غذا احتیاج دارند. یک راه پسندیده برای تعیین مقدار صحیح غذا این است که آن را تقریباً معادل یک بیستم وزن بدن سگ در نظر بگیرید.


  تغذیة صحیح حداکثر شانس را برای سالم بودن و سالم ماندن سگ فراهم می کند، اما دو عامل مهم دیگر باقی مانده است که غفلت از هر یک از آنها نه تنها می تواند سلامتی سگ را مختل کند، بلکه زندگی آن را نیز به مخاطره می اندازد. این دو عامل، نگهداری و فعالیت بدنی است.


  ویرایش توسط voodi : 9th March 2014 در ساعت 01:29 PM


 7. #7
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  رژیم گیاهی
  افراد زیادی از دارندگان سگ در نقط مختلف جهان سگهای خود را با رژیم گیاهی تغذیه می کنند؛ در حقیقت هم اکنون یک انجمن گیاهخواری سگ وجود دارد.
  اگرچه رژیم گیاهی با طبیعت گوشتخواری مغایرت دارد، آنها ظاهراً می توانند با موفقیت پروتئین کافی را به شکل تخم مرغ، پنیر و ماهی آب پز تأمین کنند- ماهی به آن اندازه در آب جوشانیده می شود که کلیة استخوانهای آن نرم گردد. مقداری سبزیجات خام و یک مکمل ویتامینی که از نظر ویتامین B غنی باشد نیز به آنها افزوده می گردد. اما روش درست این است که سگها با رژیم گوشتی که طبیعی تر است تغذیه شوند.اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. نکاتی در رابطه با نگهداری بچه گربه (اختصاصی میهن پت)
  توسط maryam123 در انجمن تغذیه و نگهداری بچه گربه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 27th January 2015, 01:35 PM
 2. تغذیه سگ ها (اختصاصی میهن پت)
  توسط berti bani در انجمن اصول نگه داری از سگ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th January 2015, 12:23 PM
 3. نکاتی در ارتباط با کمکهای اولیه در سگها(اختصاصی میهن پت)
  توسط voodi در انجمن اصول نگه داری از سگ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 30th July 2013, 03:11 PM
 4. نکات حیاتی که بهتره درباره ی قاتل درمان ناپذیر قرن بیست و یک بدونیم..(اختصاصی میهن پت
  توسط بهاره مظلومی در انجمن بیماری های مشترک در سگ و گربه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 18th July 2013, 08:59 PM
 5. سلامتی در گربه های مسن.اختصاصی میهن پت
  توسط arezoo505 در انجمن اصول نگه داری از گربه ها
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 17th March 2012, 03:13 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید