غذای چین چیلا طی ده سال گذشته تغییرات زیادی کرده است. بسیاری از دامداران بزرگ برای تولید غذا هنوز به فرمول اصلی خود بسنده میکنند. آمار نشان میدهد غذاهای دارای محبوبیت برای چین جیلا رو به رشد است، اما ما باید دقت بیشتری برای انتخاب غذای مناسب چین چیلا صرف کنیم.

این حیوانات دارای سیستم گوارشی ظریفی هستند (بنابراین ما باید با دقت با آنها رفتارکنیم).جزء اصلی رژیم غذایی چین چیلا پلت های فرموله مخصوص میباشد.

بهترین مواد غذایی برای چین چیلا چیست؟

به نظر می رسد هر چند سال رژیم غذایی آنها تغییر میکند. برای سال های متمادی گزینه های اصلی غذای چین چیلا Purina با نام تجاری Mazuri و رژیم غذایی سنتی (تولید شده از فرمول یک گله دار در اوهایو) بودند. چندین مارک های دیگر مانند Kaytee، چارلی و L & M نیز وجود دارد، اما آنها تا حد زیادی از کیفیت پایین برخوردار میباشند. در حال حاضرغذای Oxbow چین چیلا به دلیل توجه دقیق به تغذیه دام در حال تبدیل شدن به غذای برترمیباشد(هر چند بسیارگران میباشند). غذای Mazuri توصیه نمیشود –زیرا سازنده این غذا یک کمپانی بزرگ میباشد که تولید کننده بزرگ غذا برای خرگوش،سگ و گربه میباشد-به این معنی که آنها برای ساختن غذای چین چیلا توجه چندانی نمیکنند.

[IMG][/IMG]


سایر انتخابها چیست؟

گزینه های دیگری برای انتخاب نیز وجود دارد،به خصوص اگر شما میخواهید به مقدار زیادی برای چین چیلای خود غذا بخرید.غذای خرگوش با کیفیت بالا بسیار با ثبات تر است (چون برای خرگوش غذاهای بیشتری نسبت به چین چیلا وجود دارد!) وشما می توانید این غذاها را جایگزین غذای چین چیلا بکنید.به عنوان مثال غذای Purina Mills Advanced Nutriton بسیار غذای خوبی برای خرگوش میباشد.
غذاهای خرگوش با کیفیت بالا مناسب هستند، اگرشما نمیخواهید یک انتخاب بسیار عالی داشته باشید،میتوانید از غذاهایی که بصورت فله ای موجود هستند و بسیار آسان پیدا میشوند و قیمت بسیار پائینی دارند استفاده کنید.محتوای تغذیه ای مواد غذایی با کیفیت بالا مانند غذای Oxbow میباشند.
غذاهای سنتی نیز انتخاب محبوبی میباشد.هرچند بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی ازپائین آمدن کیفیت در طول چند سال گذشته شکایت دارند. این عذاها نیز در بسیاری از مناطقی که طریق پرورش دهندگان حیوانات فعالیت دارند در دسترس میباشد.
انتخابهای بسیاری از مواد غذایی دیگر برای چین چیلا وجود دارد. اما چرا پرداخت کنید پول بیشتری برای یک محصولی که خیلی شناخته شده نباشد؟ فقط هنگام خرید غذا، ارزش تغذیه ای غذا را با غذای Oxbow مقایسه کنید، و ببینید چین چیلای شما چه نوعی را دوست دارد. در این مورد مهمم ترین **** خود حیوان است![IMG][/IMG]

کدام مکمل های غذایی برای جین چیلا مناسب هستند؟

بطور کلی پذیرفته شده است که وجود مکمل ها برای چین چیلا لازم نیست، به ویژه در میان پرورش دهندگان بزرگ.اما بسیاری از پرورش دهندگان کوچک هنوز هم از مکمل ها استفاده میکنند،آنها بر این باورهستند که وجود مکمل ها به رشد بهتر حیوان کمک میکند.اما کیفیت رشد تا حد زیادی ژنتیکی است، اما میتوانید گاه گاهی به حیوان خود که در حال رشد است مکملهای غذایی بدهید.
این حیوانات در رژیم غذایی خود به یونجه نیاز دارند و جزء غذاهای مورد علاقه آنها میباشد.پلتهای مخصوص نیز برای این حیوانات وجود دارد.

مترجم:sara6493
استفاده از مطلب با ذکر نام سایت میهن پت بلامانع است.