فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  13
لایک لایک:  6
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: همه چيز درموردفلاورهورن

 1. #1
  کاربر ارزشمند masih آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مسيح
  محل سکونت
  اصفهان
  علایق
  ماهي.موتورسنگين.ماشين امريكايي
  تخصص
  فعلامحصل
  حیوان خانگی
  ماهي
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1928
  میانگین پست در روز
  1.16
  نوشته ها
  1,906

  همه چيز درموردفلاورهورن

  فلاورهورن براي کسانيکه در جستجوي يک سيکليده بزرگ و منحصر به فرد هستند ماهي ایده آلی است . آنها در جاييکه هستند بسيار جلب توجه مي کنند .و کسانيکه اين ماهي را خريداري مي کنند عاشق اين ماهي مي شوند .خريدن فلاورهورن خيلي جوان ممکن است توام با ريسک باشد چون هنوز رنگ آن مانند يک فلاورهورن بالغ
  توسعه پيدا نکرده باشد . اگر شما در جستجوی مولدين هستید مطمئن شويد که بالغ آن را بيابيد ، و يا چند فلاورهورن کوچک به اميد آنکه شبيه به آنچه در بلوغ مد نظر شماست برسند خريداري کنيد .
  نگهداري از اين ماهي بخاطر سرسختي که دارد آسان است . اما به يک آکواريوم در اندازه بزرگ نياز خواهید داشت . تعدادي سنگ در آکواريوم مفيد خواهد بود زيرا فلاورهورن شما مي تواند گاهي در پشت آنها پنهان شود ولي اين ماهي معمولا در فضاي باز آکواريوم شنا مي کند . آنها حفار هستند و گياه براي تانک آنها گزينه خوبي نيست زيرا بزودي تکه تکه ميشود .
  صخره های سنگي را در کف آکواريوم محکم کنيد تا واژگون نشوند . فضاي خالي مورد نياز براي شناي فلاورهور را در نظر داشته باشيد .
  فلاورهورن را بهتر است تنها نگهداري کنيد . اين ماهي يک سيکليده اجتماعي نيست . اين ماهي بسيار پرخاشگر و قلمر طلب است .حتي اگر دستان خود را در تانک اين ماهي کنيد تا با اين ماهي بازي کنيد ممکن است به دست شما صدمه بزند . اين ماهي را تنها در صورتي مي توان با ماهي هاي ديگر نگهداري کرد که تانک بزرگي داشته باشيد و براي فلاورهورن خود يک مکان امن تهيه کنيد بطوريکه بصورت طبيعي از ماهيان ديگر جدا باشد .و ماهيان ديگر در شعاع ديد او نباشند ، اين کمک ميکند که کمتر پرخاشگري کند .
  ماهي فلاورهورن چشمگيرترين نتيجه تلفيق سيکليده هاست و يک جنبش در ميان طرفداران آکواريوم بوجود آورد .جفت گرفتن سيکليده ها از يکديگر در بين طرفداران آکواريوم امر غير عادي نيست
  زمانيکه آنها آماده زاد و ولد باشند آنها در برابر ماهي با جنس مخالف واکنش نشان مي دهند چه بسا از گونه نزديکي از سيکليده ها باشد .برخلاف ابتداي پيدايش پرت که اکنون شناخته شده است توسعه فلاورهورن هاي مجلل اتفاقي نبوده است .بلکه نتيجه تلفيق عمدي چند گونه از سيکليده ها شامل چند گونه از سيکليده هاي آمريکاي جنوبي که از لحاظ ژنتيکي به هم نزديک هستند بوده است .در بحث زاد و ولد اين ماهي بسيار دقت شده تا تداخل خوني وجود نداشته باشد و يک ماهي سالم توليد شود . اين ماهي هيچ گونه عوارض فيزيکي ندارد که براي زندگي اش ايجاد مشکل کند و بر خلاف بسياري از هيبريد ها اين ماهي بارور است .
  پراکندگي :
  از آنجاييکه اين ماهي هيبريد است ، فلاورهورن يک ماهي خانگي است و تنها در آکواريوم يافت ميشود .اين ماهي در اواسط دهه نود در مالزي با تلفيق چند سيکليده آمريکاي جنوبي بوجود امد .
  اين که چه گونه هايي واقعا در توليد اين ماهي نقش داشته اند مخفي مانده است .ترکيب گونه هاي مختلف بخوبي توسط کساني که اين ماهي را توسع داده اند بصورت راز باقي مانده است . ولي اينکه فلاورهورن از تلفيق تريماکو ، رد ترور ، ميداس ، رد دويل ، رد هد و حتي پرت بوجود آمده است پذيرفته شده است .
  وضعيت :
  جمعيت غير اهلي اين ماهي وجود ندارد .

  مشخصات :
  فلاورهورن بدن تخم مرغي شکلي دارد با برآمدگي غوز مانندي بر روي سر . فلس هاي اين ماهي از سبز درخشان مايل به آبی تا صورتي و قرمز در نيمه جلويي بدن است . يک مجموعه نقاط مشکي رنگ افقي بر روي بدن اين ماهي در اکثر نژاد ها وجود دارد و تعدادي فاقد اين مشخصه هستند . باله هاي پشتي و پاييني اين ماهي نقطه نقطه و طويل هستند . دم ماهي گرد است .آنها مي توانند 8 تا 10 سال عمر کنند .
  برخي از پرورش دهندگان فلاورهورن سعي کرده اند به رنگ بهتر و هد بزرگ تر و خالهاي پررنگ تر برسند . مشخصات يک فلاورهورن استاندارد شامل :فرم بدن ، رنگ آميزي ،
  فلس هاي مرواريدي ، خالهاي مشکي رنگ افقي ، و هد مناسب ، و باله هاي برافراشته ،چشم هاي سالم مي باشد .
  سيکليده ها برخي مشخصات مشترک با برخي از ماهيان آب شور مانند طوطي ماهي دارند . آنها دندانهايي در گلوي خود در امتداد دندانهاي عادي خود دارند . دم و باله هاي سيکليده ها در عقب آن داراي جنس خشني است که به مخرب بودن اين ماهي کمک زيادي مي کند .قسمت جلويي باله ها کاملا نرم و انعطاف پذير است براي حرکات موثر و موقعيت هاي قرار گرفتن ماهي عالي است .
  در دو طرف بدن سيکليده ها يک مجرا وجود دارد که در ماهي هاي ديگر دو قسمت است .براي چشيدن طعم در آب ، آنها آب را مکش مي کنند و بعد از اينکه آب نمونه را مزه کردند بسته به ين که ماهي چه مقداري احتياج باشد آب را بچشد آن را با فشار بيرون مي دهد ، سيکليده ها اين خصوصيت را با ماهي خدمتکار از ماهيان آب شور مشترک هستند .و سيکليده ها به نظر ميرسد با اين گونه ماهي رابطه نزديکي دارد.
  اندازه - وزن :
  بسته به والدين ماهي مي تواند 31 تا 41 سانتيمتر رشد کند .
  مراقبت
  فلاورهورن يک ماهي گوشتخوار است و اشتهاي زيادي دارد و براحتي مي تواند دچار سو هاضمه ود . بنابر اين مطمئن شويد که به اين ماهي به مقدار کافي غذا داده شده است .
  اين ماهي همه نوع غذاي زنده ، تازه و يخ زده با کيفيت بالا را مي خورد . با انواع غذاهاي دانه اي ، کريل ، کرم خوني منجمد ، کرم خاکي ، ميگو اين ماهي را تغذيه کنيد .
  روي 2 يا 3 بار به ماهي غذا دهيد . مراقب باشيد که اگر آب تانک آلوده شد غذا دهي را کم کنيد .جلوه انها با نوع غذايي که شما به انها مي دهيد تغيير مي کند . همه ماهي ها از ويتامیني ها و افزودني هاي مفيدي که به غذاي آنها اضافه مي شود سود مي برند .
  همانند ساير سيکليد هاي بزرگ امريکاي جنوبي فلاورهورن نياز به جاي زيادي دارد .يک تانک با حداقل گنجايش 200 ليتر و ابعاد 120سانتيمتر عرض 60سانتيمتر پهنا ايده آل خواهد بود .اگر شما اين ماهي را باساير ماهي هاي بزرگ نگهدار ي ميکنيد يک تاک 500 ليتري و شايد هم بيشتر نياز دارید . براي تانک آنها يک سيستم تصفيه کارآمد و جريان آب نياز است . آنها از فضايي که بتوانند در آن پنهان شوند استقبال مي کنند اگرچه بيشتر وقت اين ماهي در فضاي باز مي گذرد .
  فلاورهورن يک ماهي سرسخت و مقاوم است و اگر تانک شما به اندازه کافي بزرگ باشد نگهداري ز اين ماهي مشکل نخواهد بود . فلاورهورن بخاطر اشتهاي زيادي که دارد مقدار زيادي پسماند در تانک بجاي مي گذارد بنابراين تعويض 20 يا 30 درصد از آب بصورت هفتگي ضرورت دارد .
  فلاورهورن نيز مي تواند در معرض بيماري باشد که ساير ماهيان آب شيرين به آن مبتلا مي شوند . يک مشکل شايع بيماري ايک است .اين بيماري به راحتي با بالا بردن دما به 30 درجه سانتيگراد براي چند روز بر طرف مي شود . بيماري هاي روده اي ماهي با داروي مترونيدازول بر طرف مي شود .
  موقعيت جاي گيري ماهي :
  بالا ، ميانه و کف آکواريوم
  اين ماهي در همه نواحي آکواريوم شنا مي کند .
  خصوصيات آب مناسب براي نگهداري اين ماهي :
  سختي آب : 90تا 30 dh
  پی هاش : 6.5 تا 7.8 ( بطور ذاتي مقداري اب اسيدي را ترجيح ميدهد)
  دما :27 تا 32 درجه سانتيگراد
  رفتار اجتماعي :
  فلاورهورن يک سيکليده اجتماعي نيست ، اين ماهي قلمرو طلب و پرخاشگر است . اگر شما مي خواهيد اين ماهي را جفت بزنيد بايد در قدم اول آنها را از هم جدا نگهداريد تا يکديگر را نکشند . آنها در برابر هم نژاد هاي خود نيز بسيار پرخواشگر هستند . آنها گونه هاي ديگر را نيز تحمل نمي کنند .

  تفاوت هاي جنسيتي :
  جنسيت آنها کاملا مشخص نيست و چند روش براي تعيين جنسيت وجود دارد .زمانيکه فلاورهورن بالغ براي توليد مثل اماده ميشوند از قسمت مخرج آنها اندامي لوله اي شکل بيرون مي زند .گروهي بر اين باورند که لوله جنسي ماده ضخيم تر است و گروهي خلاف آن را باور دارند . يا اينکه ماهي ماده بر روي دم خود خال سياهي دارد ، . يک روش که پرورش دهندگان بکار مي بندد اين است که فلاورهورن هاي کوچک را با دست گرفته و از قسمت دنده ها به سمت مخرج ماهي را فشار مي دهند اگر يک مايع از ان بيرون زد ماهي نر است و اگر بيرون نيامد ماده خواهد بود . اين روش بنابر تجربه بسياري از حرفه اي ها دقيق ترين روش است .
  تکثير ماهي فلاورهورن:
  بر خلاف بيشتر هيبريد ها فلاورهورن بارور است .اگر ما به دنبال بدست آوردن يک رنگ مشخص از فلاورهورن هستيد در قدم اول از تبار ماهي خود مطمئن شويد .درغير اينصورت ممکن است نتيجه کار شما ماهي هايي باشد که به هيچ عنوان رنگ والدين خود را ندارند .
  ملزومات تکثير فلاور هورن نيز مانند ساير سيکليدهاي آمريکاي مرکزي بخصوص تريماکو است . يک ماده با فضايي در آکواريوم براي پنهان شدن ماهي ماده تهيه کنيد تا ماهي ماده هميشه در معرض ديد ماهي ماده نباشد .اگر مخفي گاهي براي ماده وجود نداشته باشد زمانيکه ماهي نر پرخواشجو مي شود به ماهي ماده حمله خواهد کرد .اگر ماهي نر بيش از حد پرخواشجو باشد بايد با يک مقسم آنرا از هم جدا نگهداريد .
  مي توانيد مقداري از پايين مقسم را بالا دهيد که ماهي ها با هم تماس داشته باشند نه به اندازه اي که بتوانند از زير آن عبور کنند . در اين حالت شما مي توانيد سنگ صاف را در زير مقسم بگذاريد بطوريکه ماهي ماده بتواند تخم هايش را بر روي آن بريزد و ماهي نر هم بتواند آنها را بارور کند .اگر جريان آب از سوي ماهي نر به سوي ماهي ماده باشد در بارور کردن تخم ها توسط ماهي نر کمک زيادي مي ککند .
  در هر صورت چه آنها را جدا نگهداريد يا همراه هم نگهداريد به شرايط مخصي احتياج داريد .
  دماي اب بايد حدود 28 درجه سانيکراد باشد و پي هاش آب 7 باشد . در طول روز چند بار به آنها غذا بدهيد . تعويض آب را فراموش نکنيد .در غير اينصورت تعداد زياد غذا دادن بدون تعويض آب آلودگي آب تانک شما را بالا خواهد برد .آنها از تخم ها يا بچه ماهي ها با تمام توان محافظت مي کنند . حتي با اينکه والدين هردو در اين مسئله سهيم هستند ، ماهي نر ممکن است تصميم بگيرد همه بچه ماهي ها را تصاحب کند و به ماهي ماده براي دور نگهداشتن او از بچه ماهي ها حمله کند .
  اگر اين اتفاق افتاد ما بايد ماهي ماده را جدا کنيد .بچه ماهي ها معمولا نياز به مراقبت والدين ندارند . زمانيکه بچه ماهي ها از تخم بيرون مي آيند مي توانيد با بچه ميگو آب شور آنها را تغذيه کنيد . بعد از يک يا دو هفته آنها را با غدذاهاي دانه اي با کيفيت تغذيه کنيد .


 2. #2
  کاربر بسیار فعال پلنگ صورتی آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  پانته آ
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  پیشیمو خیلییییییییییی دوس دارم
  تخصص
  برای ارشد میخوام بیوشیمی بخونم پشت کنکوریم
  حیوان خانگی
  پیشی دارم-خرگوش ولاک پشت و جوجه داشتم
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  726
  میانگین پست در روز
  0.52
  نوشته ها
  941
  مسیح جان خیلی خوبه که اینا رو اینجا معرفی میکنی تا امثال من که وارد نیستیم یادبگیریم

 3. #3
  کاربر میهن پت 997 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  شماره عضویت
  3721
  میانگین پست در روز
  0.07
  نوشته ها
  105
  ممنون.....

 4. #4
  کاربر میهن پت saros آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  ساروس وفائی
  محل سکونت
  کردستان-سقز
  علایق
  انواع حیوانات و گیاهان
  تخصص
  آزاد
  حیوان خانگی
  ماهی و کبوتر و گربه ...
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2463
  میانگین پست در روز
  0.42
  نوشته ها
  675
  بسیار عالی ممنون برا زحمتی که کشیدی.....
  Mentalboy
  تاپیک پت های من (ماهی ، همستر و مرغ عشق )
  http://mihanpet.ir/thread14085.html
  تاپیک گل ، گیاه و کاکتوس من

  http://mihanpet.ir/thread15637.html#post121869
  تاپیک کبوترهام
  http://mihanpet.ir/thread17962.html 5. #5
  کاربر میهن پت abbasfat آواتار ها
  محل سکونت
  پاریس کوچولو
  علایق
  سگ
  تاریخ عضویت
  Aug 2014
  شماره عضویت
  10430
  میانگین پست در روز
  0.11
  نوشته ها
  91
  ببخشید اسم ماهی من چیه http://up.parsipet.ir/uploads/DSC-0332_de68c.jpg

 6. #6
  کاربر فعال محسن بهزادی آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محسن بهزادی
  محل سکونت
  همه جای ایران سرای من است
  تخصص
  حقوق،کامپیتور،ماهیگیری،ورزشهای رزمی و پرورش ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  4321
  میانگین پست در روز
  0.05
  نوشته ها
  73
  نقل قول نوشته اصلی توسط abbasfat نمایش پست ها
  ببخشید اسم ماهی من چیه http://up.parsipet.ir/uploads/DSC-0332_de68c.jpg
  سلام
  در تایپیک زیر پاسخ داده شد.
  کد:
  http://mihanpet.ir/thread14478-5.html#post238458

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. مقاله اختصاصی: حقايقي شگفت انگيز درباره سگها و گربه ها
  توسط شيما در انجمن اصول نگه داری از سگ ها
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 12th January 2013, 12:06 AM
 2. همه چيز درمورد مرغ مينا(ترجمه)
  توسط tila-tania در انجمن معرفی مرغ مینا
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 7th October 2012, 02:33 PM
 3. دنياي اسرارآميز عقده هاي رواني
  توسط Melika در انجمن روانشناسی انسانی(آرشیو)
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 27th May 2012, 03:02 PM
 4. آبشارهاي اعجاب‌انگيز ايران
  توسط farspet در انجمن تالار محیط زیست
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 23rd April 2012, 01:18 PM
 5. فرمول شگفت انگيز غذاي خرچنگ!
  توسط reza در انجمن بند پایان
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 22nd October 2011, 03:31 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید