قبل از این می دانستیم که قرار است از ۲۲ تا ۲۶ خرداد ماه در سانفرانسیسکو کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل ۲۰۱۲ برگزار گردد و بلیط های ۱۶۰۰ دلاری آن هم طی چند ساعت اول به فروش رفته است. ساعاتی پیش این شرکت جزئیات بیشتری از این مراسم را اعلام کرده و اپلیکیشنی هم برای اطلاع از برنامه ها و ساعت برگزاری آنها برای شرکت کنندگان منتشر نمود.

مراسم افتتاحیه این کنفرانس هم قرار است روز ۲۲ خرداد و طبق معمول سر ساعت ۱۰ صبح به وقت سانفرانسیسکو (21‪:‬30 به وقت ایران) برگزار شود. گفته می شود که در این مراسم بیشتر درباره سیستم عامل جدید Mac OS و iOS خبرهای خوبی خواهیم شنید.

اما واقعا قرار است در کنفرانس امسال اپل چه چیزهایی ببینیم؟ در ادامه مطلب با نارنجی همراه باشید تا برخی شایعات مهم و جدی در این خصوص را مرور کنیم.

Mac OS X Mountain Lion و iOS 6

گفته می شود در WWDC اصل داستان معرفی مشخصات و خصوصیات ظاهری سیستم عامل های اصلی اپل است. هر دوی سیستم عامل های OS X و iOS قرار است به زودی به نسخه های جدید آپدیت شوند. قبلا درباره مشخصات احتمالی شیرکوهی اپل صحبت کردیم. سیستم عاملی که بیش از سه ماه است نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان آن منتشر شده است. سیستم عاملی که خصوصیات بسیار زیادی را از iOS قرض گرفته است و قرار است در کنار حفظ اصالت یک سیستم عامل دسک تاپ، تا حد فراوانی به سیستم عامل موبایل این شرکت شبیه شود.

نسخه بعدی iOS هم احتمالا تا پایان ۲۰۱۲ عرضه خواهد شد. در WWDC سال گذشته بود که iOS 5 و آی کلود را معرفی شد. اما درباره خصوصیات iOS 6 هنوز چیز زیادی نمی دانیم. شایعات می گویند که این سیستم عامل تغییرات فراوانی خواهد داشت و اپلیکیشن نقشه گوگل مپز از آن حذف خواهد شد . سیری بهبود خواهد یافت و برخی تغییرات را در رابط کاربری و ظاهر این سیستم عامل شاهد خواهیم بود.

مک بوک پرو جدید: نازک تر با صفحه نمایش رتینا

از زمانی که خط تولید مک بوک پرو با کاهش چشم گیر تولید روبرو شد، همه منتظر مک بوک های جدید هستند. همه شواهد هم دال بر این است که احتمالا ماه آینده بتوانیم این محصول جدید اپل را مشاهده کنیم. گفته می شود که مک بوک پرو جدید نازک تر خواهد بود، از پورت USB 3‪.‬0 پشتیبانی می کند و صفحه نمایش آن همان رتینا است که در آیپد جدید و آیفون 4S استفاده شده.

آیفون ۵؟ روی این یکی حساب نکنید!

درست است که علاقه مندان و فن های اپل در سراسر دنیا برای این محصول لحظه شماری می کنند، اما احتمالا در این مراسم هم شاهد آن نخواهند بود. اپل طبق روال معمول در کنفرانس توسعه دهندگان اسمارت فون های خود را معرفی می کرد. اما آیفون 4S در اکتبر سال گذشته معرفی شد و این رسم را کنار گذاشت. احتمال اینکه iPhone 5 هم در زمان مشابهی معرفی شود زیاد است. زیرا سیستم عامل جدید موبایل اپل در کنفرانس WWDC تنها معرفی خواهد شد، ولی تا اکتبر آماده عرضه خواهد بود.

البته هنوز برخی به ارائه آیفون ۵ امیدوار هستند. اما این داستان جای شک و شبهه فراوانی دارد. آیفون 4S از زمان معرفی فروش عالی داشته و هنوز می تواند این روند را ادامه دهد. در حالی که با عرضه احتمالی نسخه پیش نمایش iOS 6 در مراسم ماه آینده، توسعه دهندگان زمان لازم برای آماده سازی برنامه های شان را خواهند داشت. آنگاه در پاییز آیفون 5 به همراه iOS 6 می تواند توجه همه را به خود جلب کند.

درباره آیپد مینی ۷ اینچی که شایعاتی منتشر شده بود، داستان چگونه خواهد بود؟ خب، دیدگاه کلی این است که احتمال عرضه چنین محصولی چندان پشتوانه ای ندارد. اما حداقل گزینه بهتری نسبت به iPhone 5 برای عرضه در ماه آینده است!

پیش بینی شما درباره اتفاقات و محصولات کنفرانس ماه آینده اپل چیست؟

منبع : نارنجی