فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  10
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: حیوانات، جنگ و تسلیحات نظامی ......

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  Tavajoh حیوانات، جنگ و تسلیحات نظامی ......

  رابطه انسان با حیوانات تقریبا در تمام طول تاریخ بشر عمدتا و از بنیاد ستمگرانه و غیرانسانی بوده است. رفاه کنونی زندگی ما تا حدود زیادی بر پایه درد و رنج فراوان بسیاری از حیوانات در مزرعه، کشتارگاه، آزمایشگاه و حتی خانه های ما بنا نهاده شده است. با خواندن متن زیر شاید دریابید که چه شکاف عظیمی بین چیزی که در جامعه ما بر سر حیوانات می آید و چیزی که این جامعه از آن می داند، وجود دارد. اگر چشمانت چیزی را نبیند، قلبت به درد نمی آید . این ضرب المثل معروف، به اضافه سانسور حقایق احتمالا دلیل صحبت نکردن و نوشتن کمتر در مورد سوء استفاده از حیوانات از زمان های قدیم تا به امروز در میادین جنگ و در آزمایش های تسلیحات نظامی است. بدون شک یکی از هولناک ترین کنش های انسان که حتی خبره ترین کارشناسان روابط عمومی نتوانسته اند این عمل را به گونه ای توجیه کنند، همین موضوع است.
  با آغاز هرسال جدید، جنگ جهانی سوم برای میلیون ها حیوان بی گناه شروع می شود. برای آزمایش میزان کارایی گلوله اسلحه ها به سر و چشمان میمون ها تیراندازی می شود و تعداد دیگری از آنها در تحقیقات مربوط به جنگ ستارگان با لیزر سوزانده یا کور می شوند. جهت کامل سازی جنگ افزار و همچنین تست پادزهرها مرتبا مواد مختلف سمی به اسب، گوسفند، سگ، گربه و موش تزریق یا خورانده می شود و از انواع میمون به عنوان خلبان جنگنده های هوایی آمریکا استفاده می شود که برای نمونه در انجام و تکرار یکی از این پروژه ها 4 هزار میمون کشته شدند. این حیوانات مظلوم با استفاده از شوک های الکتریکی تعلیم داده می شوند تا در عملیات سوخت گیری و بمب ریزی در ارتفاعات بسیار بالا شرکت کنند، تنها برای اطمینان از اینکه هوانوردان در مواقع جنگ بتوانند از عهده اثرات تضعیف کننده پرواز از میان تشعشعات و توده های آلوده اتمسفر جان سالم به در برند. این عملیات با برچسب (امنیت ملی) به طور محرمانه صورت می گیرد.
  نکته تاثربرانگیز اینکه در این تحقیقات از موجوداتی استفاده می شود که نه تنها معنی جنگ را نمی دانند، بلکه با صفات دیگر انسانی از جمله حرص و طمع، تبعیض نژادی، تبعیض جنسی، تعصب دینی یا تعصبات دیگر به هیج وجه آشنا نیستند. رومیان در جنگ های خود از خوک ها به عنوان جنگ افزار استفاده می کردند. خوک ها را با قیر یا مواد آتش زای دیگر پوشش داده و در زمان نزدیک شدن نیروی دشمن آنها را به آتش می کشیدند. خوک های آتش زا ناخودآگاه به طرف نیروی دشمن حمله ور شده و باعث اغتشاش و سردرگمی فیل ها (که به جای تانک از آنها استفاده می شد) شده و نهایتا کشته می شدند.
  قدمت استفاده از گربه ها در جنگ به 2500 سال قبل می رسد ... در جنگ مابین پارسیان و مصریان، سپاه پارس با آگاهی به این حقیقت که مصریان گربه را حیوانی مقدس و روحانی می دانستند، تعداد بسیار زیادی گربه را برای مقابله با ارتش مصر روانه میدان جنگ کرده و در آنجا رها کرد ... سپاهیان مصر که راهی جز کشتن گربه ها یا تسلیم نداشتند، راه دوم را انتخاب کردند.
  در جنگ جهانی اول از گربه ها به عنوان جنگ افزار و سلاح استفاده می شد. آمریکایی ها به امید غرق کردن کشتی های آلمانی به خاطر ترس غریزی گربه از آب و توانایی افسانه ای آنها در فرود آمدن روی 4 دست و پا، اقدام به بستن بمب به شکم گربه ها کرده و آنها را با هواپیما های جنگی به آسمان برده و روی کشتی های جنگی آلمان ها رها می ساختند با این عقیده مسخره که گربه با دیدن دریا و ترس از آب تقلا کرده و روی سکوی کشتی فرود آمده و آن را منفجر خواهد کرد. این آزمایش گربه پرنده با شکست مواجه شد به این دلیل که گربه ها در فاصله پرتاب از جنگنده های هوایی تا رسیدن به دریا از ترس بیهوش می شدند.
  در جنگ جهانی دوم ارتش آمریکا و روسیه از سگ ها برای انفجار تانک های دشمن استفاده می کردند. در اسناد باقیمانده از جنگ جهانی دوم نوشته شده که برای این منظور توله سگ های دو تا سه ماهه را از مادر جدا کرده و فقط به آنها زیر تانک غذا می دادند تا به این محیط عادت کنند. در میادین جنگ سگ ها را چندین روز گرسنه نگهداری می کردند و با نزدیک شدن تانک های دشمن سگ ها را درحالی که مواد منفجره و سیم آنتن انفجار از راه دور به پشتشان بسته شده بود به طرف تانک ها رها می کردند، حیوانات آزاد شده از شدت گرسنگی به طور غیر ارادی و از روی غریزه برای جست وجوی غذا به زیر تانک های دشمن می رفتند که در این زمان با فشار دادن دکمه انفجار، سگ و تانک در یک زمان منفجر می شدند.
  غیر از حضور دایمی حیوانات در زمان جنگ و میدان کارزار، بیرحمانه ترین و وحشیانه ترین عمل که تنها از انسان های سادیسمی سر می زند، انجام آزمایش های تسلیحات نظامی روی حیوانات بی گناه است که قرن هاست ادامه دارد. تنها در ایالات متحده آمریکا سالانه دست کم 320 هزار میمون، سگ، خوک، بز، گوسفند، خرگوش، گربه و موش توسط وزارت دفاع آمریکا کالبد شکافی یا معیوب می شوند. این حیوانات سوزانده می شوند، به میکروب های مختلف آلوده می شوند، به آنها تیراندازی می شود، منفجر می شوند، شوک داده می شوند، مسموم می شوند و دلفین ها این حیوانات باهوش و دوست داشتنی برای کامل کردن سیستم ردیاب های نظامی (سونار) تشریح می شوند.
  معروف ترین آزمایش انجام شده روی حیوانات به سال 1946بر می گردد؛ زمانی که 4هزار حیوان روی یک کشتی اسکان داده و به وسط دریا فرستاده شدند و یک بمب اتمی را بالای سر آنها منفجر کردند. بیشتر حیوانات در دم کشته شدند و تعداد دیگری که معیوب شده یا به سختی سوخته بودند با گذشت چند روز در اثر مسمومیت تشعشعات اتمی از بین رفتند. ارتش آمریکا با کمال وقاهت از این آزمایش خود به اسم کشتی اتمی یاد می کند.
  استفاده از دلفین ها برای عملیات نظامی نیز از سال 1960 ابتدا به نیت طراحی اژدرهای زیردریایی آغاز شد و سپس با تحت تاثیر قرار گرفتن از هوش و زیرکی دلفین ها، پروژه استفاده از دلفین ها در یافتن مین های زیردریایی، راهنمایی غواصان گم شده به محل خود و موارد بسیار دیگر گسترده تر شد. شاید خبر نداشته باشید که درحال حاضر 75 دلفین و 20 شیر دریایی برای یافتن مین های دریایی در خلیج فارس تعلیم داده شده و مشغول انجام وظیفه هستند.


  ژاله فتوره چی
  روزنامه کارگزاران


 2. #2
  کاربر میهن پت ssara آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  سفر
  تخصص
  خانه دار
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  843
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  72
  شرم آوره
  فقط همینو میتونم بگم
  شادی سال نو را با مهمانان 4 پای وفا تقسیم کنیم  http://cal.ir/main/ 3. #3
  arezoo505 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  آرزو
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  84
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ممنون ملیکا جان
  افرین روزنامه کارگزاران که این مطلب را چاپ کرده


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آزمایش روی حیوانات، یک روش کهنه، منسوخ و غیرانسانی
  توسط Pars در انجمن آزمایش روی حیوانات
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 4th September 2012, 02:10 PM
 2. مقاله اختصاصی: شستن حیوانات، درست یا غلط؟
  توسط reza torabi در انجمن اصول نگه داری از سگ ها
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 10th July 2011, 07:13 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 20th June 2011, 10:37 AM
 4. همه برای حمایت از حیوانات، پیش به جلو با سرعت لاک پشتی!
  توسط Melika در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 5th June 2011, 11:57 AM
 5. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 22nd May 2011, 02:56 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید