فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  12,265
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 539 از 639 نخستنخست ... 39439489529537538539540541549589 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,381 به 5,390 از 6384

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    اینم عکسش برای تخمین سن :
    ئ

و یه عکس دیگه :

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط arta نمایش پست ها
    اینم عکسش برای تخمین سن :
    ئ

و یه عکس دیگه :

الهی قربونش برم فدای اون قیافش مطمئن باش انداختنش بیرون از خونه طفلی معصوم رو
    از روی عکس هایی که فرستادی و با توجه به سایزش و سایز دست شما تقریبا بین ۳-۴ ماه و داره . سه ماه و که مطمئنم پر کرده
    و از بابت تصمیمی که گرفتی خیلی خیلی خوشحالم ایشالله همیشه در کنار هم بتونین شاد و خوشبخت زندگی کنین
    بابت توضیحات ما هم نیازی به تشکر نیست عزیزم هممون به وظیفه خودمون داریم عمل میکنیم و دکمه لایک و تشکر به همین منظور هست
    چون تعداد صفحات زیاد میشه دسترسی به مطالب سخت تر هست باز هم ممنونم از تصمیم خوبی که گرفتید

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوباره
    می شه لطفا راهنمایی کنید برای دامپزشکی کجا ببرمش خوبه ؟
    ما شرق تهران ساکنیم و ترجیح میدم به غیر از قسمت دامپزشکی دانشگاه تهران که خیلی تعریفشو خوندم توی پست های قبلی جای نزدیک تری ببرمش برای چکاپ.

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13503
    میانگین پست در روز
    0.04
    یک سوال دیگم داشتم. در کنار یونجه ای که بهش میدم گندم نکوبیده هم میتونم بدم بهش ؟ اصلا اگه گندم بخوره بد نیست براش؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    سمن رشیدی
    علایق
    صنایع دستی - حیوانات - هنر
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13524
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام ، من یه خرگوش ماده دارم که حدودا 5 ماهشه . تقریبا یک ماه پیش یکی از دوستام یه مشکلی براش پیش اومد و خرگوشش که کوچیکتر از خرگوش من بود و فکر می کردیم اونم مادس رو من برای یه مدت گرفتم ازش که نگه داری کنم !
    اولش این دوتا خرگوش اصلا با هم خوب نبودن اما بعد یه مدتی دیدیم که همدیگرو لیس می زنن و خوبن با هم ! تا اینکه 2-3 روز پیش دیدم که دارن با هم جفت گیری می کنن با اینکه ما فکر می کردیم خرگوش کوچیکه هم مادس ! من سریع جداشون کردم اما نمی دونم چه مدت و یا از کِی با هم بودن یا شروع به جفت گیری کردن و الان از بابت بارداری خرگوشم نگرانم . آیا باردار شده ؟ و آیا اصلا مهم نیست که جثه ی خرگوش نر نصف ماده بوده ؟ :)))) ممنون می شم اگه توضیح بدین بهم :)

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    سلام دوباره
    می شه لطفا راهنمایی کنید برای دامپزشکی کجا ببرمش خوبه ؟
    ما شرق تهران ساکنیم و ترجیح میدم به غیر از قسمت دامپزشکی دانشگاه تهران که خیلی تعریفشو خوندم توی پست های قبلی جای نزدیک تری ببرمش برای چکاپ.

من فقط دو جا رو معرفی میکنم در درجه اول بیمارستان ایرانیان و بعد دامهای کوچک دانشگاه تهران . شاید دور باشه ولی مهم اینه که الکی حیوون و اذیت نمیکنن و تخصص اصلیشون این هست و متخصص جوندگان دارن من به هیچ عنوان شخص دیگه رو معرفی نمیکنم ولی این لینک دامپزشکان تهران هست نگاه کنید اختیار با خودتون هست
    http://mihanpet.ir/thread29344-2.html
    پست ۱۷ رو مطالعه بفرمایید

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    یک سوال دیگم داشتم. در کنار یونجه ای که بهش میدم گندم نکوبیده هم میتونم بدم بهش ؟ اصلا اگه گندم بخوره بد نیست براش؟
    اگر منظورتون گندم مرغی هست یا دان کبوتر در اندازه ای هفته ای ۳-۴ بار خوب هست و مفید بیشتر از اون نمیتونن هضم کنن و مبتلا به یبوست میشن
    هر بار بسته به سنش اگربالغ باشه ۴-۵ قاشق غذاخوری کافیه

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط sin_rashidi نمایش پست ها
    سلام ، من یه خرگوش ماده دارم که حدودا 5 ماهشه . تقریبا یک ماه پیش یکی از دوستام یه مشکلی براش پیش اومد و خرگوشش که کوچیکتر از خرگوش من بود و فکر می کردیم اونم مادس رو من برای یه مدت گرفتم ازش که نگه داری کنم !
    اولش این دوتا خرگوش اصلا با هم خوب نبودن اما بعد یه مدتی دیدیم که همدیگرو لیس می زنن و خوبن با هم ! تا اینکه 2-3 روز پیش دیدم که دارن با هم جفت گیری می کنن با اینکه ما فکر می کردیم خرگوش کوچیکه هم مادس ! من سریع جداشون کردم اما نمی دونم چه مدت و یا از کِی با هم بودن یا شروع به جفت گیری کردن و الان از بابت بارداری خرگوشم نگرانم . آیا باردار شده ؟ و آیا اصلا مهم نیست که جثه ی خرگوش نر نصف ماده بوده ؟ :)))) ممنون می شم اگه توضیح بدین بهم :)

سلام

برای تشخیص جنسیت باید یا به شخص ماهر یا به کلینیک معتبر مراجعه کنید
    اما پدیده جفت گیری بین دو ماده هم اتفاق میافته و زمانی که خرگوش ی بالغ و رحم آماده پذیرفتن جفت باشه و جفتگیری یا اسپرمی وجود نداشته باشه به دلیل ترشح های هورمونی کلا خلق و خو ی ماده عوض میشه و با هر خرگوشی که باشه جفت گیری میکنه حتی بعضا دیده شده که ماده پشت نر سوار هست و این عمل رو انجام میده

خب به نظر من شما دو مورد رو دارید اشتباه میکنید
    ۱: یا این دو یکی ماده و یکی نر هست که باید حتما به دامپزشک مراجعه کنید و تشخیص بده که به جثه و سایز نر بستگی نداره فقط به سن اون که بلوغ نر از ۵-۶ ماهگی آغاز میشه و کاملا بیضه هاش مشخص هست باید نگاه کنید دم آلت تناسلی ش رو و اگر بیضه داشت و بزرگ بود نر هست و کاملا مشخصه
    ۲: یا خرگوش شما سنش بالاتر هست و شما اشتباه میکنید چون معمولا خرگوش ماده از ۳ ماهگی بالغ میشه ولی این عملی که گفتم شاید با ماده داشته باشه بیش از ۷-۸ ماهگی رخ میده

در هر صورت فعلا جدا نگه دارید .
    خرگوش دوستتون و معاینه بفرمایید که کنار آلت تناسلی ش بیضه داره که در این صورت نر بودنش حتمی هست
    و یا به دامپزشک مراجعه کنید حتما اگر هر دو ماده و همیشه با قرار دادن در کنار هم این حالت ادامه داره باید سریعا ماده خودتون رو عقیم کنید چون به عفونت رحمی دچار میشه خدای ناکرده

موفق باشید

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    سمن رشیدی
    علایق
    صنایع دستی - حیوانات - هنر
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    13524
    میانگین پست در روز
    0.00
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام

برای تشخیص جنسیت باید یا به شخص ماهر یا به کلینیک معتبر مراجعه کنید
    اما پدیده جفت گیری بین دو ماده هم اتفاق میافته و زمانی که خرگوش ی بالغ و رحم آماده پذیرفتن جفت باشه و جفتگیری یا اسپرمی وجود نداشته باشه به دلیل ترشح های هورمونی کلا خلق و خو ی ماده عوض میشه و با هر خرگوشی که باشه جفت گیری میکنه حتی بعضا دیده شده که ماده پشت نر سوار هست و این عمل رو انجام میده

خب به نظر من شما دو مورد رو دارید اشتباه میکنید
    ۱: یا این دو یکی ماده و یکی نر هست که باید حتما به دامپزشک مراجعه کنید و تشخیص بده که به جثه و سایز نر بستگی نداره فقط به سن اون که بلوغ نر از ۵-۶ ماهگی آغاز میشه و کاملا بیضه هاش مشخص هست باید نگاه کنید دم آلت تناسلی ش رو و اگر بیضه داشت و بزرگ بود نر هست و کاملا مشخصه
    ۲: یا خرگوش شما سنش بالاتر هست و شما اشتباه میکنید چون معمولا خرگوش ماده از ۳ ماهگی بالغ میشه ولی این عملی که گفتم شاید با ماده داشته باشه بیش از ۷-۸ ماهگی رخ میده

در هر صورت فعلا جدا نگه دارید .
    خرگوش دوستتون و معاینه بفرمایید که کنار آلت تناسلی ش بیضه داره که در این صورت نر بودنش حتمی هست
    و یا به دامپزشک مراجعه کنید حتما اگر هر دو ماده و همیشه با قرار دادن در کنار هم این حالت ادامه داره باید سریعا ماده خودتون رو عقیم کنید چون به عفونت رحمی دچار میشه خدای ناکرده

موفق باشید
    سلام مجدد !
    بله خرگوش دوستم نره کاملا :))))) الان هم کاملا جدا هستن . خرگوش من که مادس الان 5ماه یا 5 ماه و نیمشه و خرگوش ِ نر حدودا 4 ماهشه اما از نظر جثه تقریبا نصف خرگوش مادس! می تونید بهم بگید در صد احتمال بارداری خرگوشم چقدره یا حتما باید برم پیش دامپزشک ؟!

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    فرشاد
    علایق
    برق - اکواریم
    تخصص
    دانشجو - برقکار - لوله کش
    حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12103
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام خسته نباشید
    توی ادرار بچه خرگوش من ظاهرا یه چیز سفید مثل گچ هست
    یه پارچه زیر قفسش گذاشتم یکم ادرار روش ریخته خشک شده مثل گچه
    رژیم غذاییش هم هم 24 ساعت یونجه دم دستشه یه وعده صبج بهش ریحون ،ترخون شاهی با یه قاچ سیب بهش میدم + یه وعده شب. آب هم همیشه دم دستشه
    یکم هم کسل و بی حال به نظر میاد . اشتهاش هم خوبه فقط یکم کم شده. آزادش که میکنم یکم میچرخه بعد یه جا دراز میکشه. تو قفس هم همش دراز میکشه. تا دیرو خیلی شیطون بود.
    چیکارش کنم؟
    مرسی

صفحه 539 از 639 نخستنخست ... 39439489529537538539540541549589 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)