فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,709
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 156 از 642 نخستنخست ... 56106146154155156157158166206256 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,551 به 1,560 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر فعال میهن پت I.Lov.Animal آواتار ها
    علایق
    عاشق تمام حیوانات. داستان نویسی. گیاهخواری
    تخصص
    Painter
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    5030
    میانگین پست در روز
    0.11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 94 AmirAli نمایش پست ها
    دوستان یه سوال
    شاید خیلی مسخره به نظر برسه ولی میخوام بدونم
    به خرگوش میشه بازی کردن یاد داد؟؟؟ ینی مثل سگ و گربه ؟؟؟ وسیله بازی دارن یا نه؟؟؟
    هوش خرگوشا مثل گربه با سگ نیس اما در نوع خودشون باهوشن. مثلا من یه خرگوش داشتم که تا تشویقی نشونش میدادم خاک میکن و تازه با هم قایم باشک هم بازی میکرد. پشت مبل قایم میشدم و اون میپرید بالا و دنبالم میگشت. البته خرگوشا بیشتر توی حال و هوای کنجکاوی خودشون سیر میکنن...زیاد هل بازی با انسان نیست. خودشون اگه بخوان میان سمتتون و راه میرن روتون وقتی بخوابید. اما من یه بازیه دیگه هم به خرگوشم یاد داده بودم، وقتی روی سرش یه پارچه نازک مینداختم و میگفتم پنبه کوش؟ با دندونش پارچه رو مینداخت و خودشو نشون میداد...خیلی باهوش بود....
    اشرف مخلوقات در عمل به وظایفش چه انجام داده؟! نسبت به طبیعت و حیوانات که خودشان آیات خداوند هستند و آنها هم پذیرای دین الهی هستند چه کرده است؟! زمینی ویران و جاندارانی دردمند و شاکی از ظلمهای این جانشین خدا ! حیوانات به مشکلاتی دچارند که توسط انسان متجاوز ایجاد شده و توان و ابزار رفعش را ندارند. آیا جبران مافات یا کمک به مخلوقات بی پناه وظیفه‌ی بشر نیست؟!انسانیت ومهربانی حد ومرزی ندارد، نه تنها با یکدیگر بلکه با دیگرموجودات کره ی زمین.

علایق
    تخصص
    Painter
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    5030
    میانگین پست در روز
    0.11
    راستی تو فصل زمستون هم حتی المقدور بیارینشون توی اتاق یا اینکه محل زندگیشونو گرم نگه دارید اگه توی حیاط هم هستن.
    اشرف مخلوقات در عمل به وظایفش چه انجام داده؟! نسبت به طبیعت و حیوانات که خودشان آیات خداوند هستند و آنها هم پذیرای دین الهی هستند چه کرده است؟! زمینی ویران و جاندارانی دردمند و شاکی از ظلمهای این جانشین خدا ! حیوانات به مشکلاتی دچارند که توسط انسان متجاوز ایجاد شده و توان و ابزار رفعش را ندارند. آیا جبران مافات یا کمک به مخلوقات بی پناه وظیفه‌ی بشر نیست؟!انسانیت ومهربانی حد ومرزی ندارد، نه تنها با یکدیگر بلکه با دیگرموجودات کره ی زمین.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    امیرعلی کاشی گلهری
    شماره عضویت
    7057
    میانگین پست در روز
    0.02
    آقا خرگوش های شما هم ایییییییینقدر میخورن!!!!! یا مال من اینجوریه؟؟؟؟
    دائم کلش توی یونجه هاست!!

علایق
    تخصص
    Painter
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    5030
    میانگین پست در روز
    0.11
    نه طبیعیه امیر جان...خرگوشا کلا پرخورن...باید کنترل کرد این خوردنشون وگرنه میترکن....خرگوشای بالغ باید وعده سبزیشون فقط بعد از غروب آفتاب باشه.... مثلا خرگوشای من وعده های غذاییشون اینطوریه. در تمام طول روز یونجه به همراه آب تازه. البته خرگوش بعد از یکسالگی باید علوفه ی دیگه ای مصرف کنه که تو پت شاپ ها به اسم hay هست. یونجه کلسیم بالایی داره و خوردنش محدودیت داره واسه خرگوش. این علوفه اگر خریدش براتون مقدور نباشه ، بهترین علوفه ای که میتوانید جایگزین یونجه کنید علوفه ای است به نام timothy که مرتع داران به اردو میگیند و تا اونجایی که میدونم بین مرتعداران به عنوان علوفه مقاوم در برابر خشکسالی شناخته شده است. این علوفه بین علوفه ها بلندترین فیبرها را دارد و میزان کلسیم آن کمتر از یونجه است. و بعد همچنین روز ها گاهی مقداری پلت میدم بهشون و شب ها حدود 8 یا 9 سبزیجات و گاهی وقتا میوه در قطعات کوچیک. نون بهش ندید به هیچ وج و همچنین شیرینی و کلا مواد غذاییه انسانی.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    امیرعلی کاشی گلهری
    شماره عضویت
    7057
    میانگین پست در روز
    0.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط I.Lov.Animal نمایش پست ها
    نه طبیعیه امیر جان...خرگوشا کلا پرخورن...باید کنترل کرد این خوردنشون وگرنه میترکن....خرگوشای بالغ باید وعده سبزیشون فقط بعد از غروب آفتاب باشه.... مثلا خرگوشای من وعده های غذاییشون اینطوریه. در تمام طول روز یونجه به همراه آب تازه. البته خرگوش بعد از یکسالگی باید علوفه ی دیگه ای مصرف کنه که تو پت شاپ ها به اسم hay هست. یونجه کلسیم بالایی داره و خوردنش محدودیت داره واسه خرگوش. این علوفه اگر خریدش براتون مقدور نباشه ، بهترین علوفه ای که میتوانید جایگزین یونجه کنید علوفه ای است به نام timothy که مرتع داران به اردو میگیند و تا اونجایی که میدونم بین مرتعداران به عنوان علوفه مقاوم در برابر خشکسالی شناخته شده است. این علوفه بین علوفه ها بلندترین فیبرها را دارد و میزان کلسیم آن کمتر از یونجه است. و بعد همچنین روز ها گاهی مقداری پلت میدم بهشون و شب ها حدود 8 یا 9 سبزیجات و گاهی وقتا میوه در قطعات کوچیک. نون بهش ندید به هیچ وج و همچنین شیرینی و کلا مواد غذاییه انسانی.
    خب الان یه سوال پیش میاد
    ینی این یونجه ( براش خریدم) همیشه باید جلوش باشه؟؟؟ ( آخه به قول خودت یونجه زیاد بخوره میترکه!!!) یا اینکه مثلا از یه ساعتی به بعد باید جلوش باشه؟؟؟
    من ایجوری ام که همیشه یونجه جلوشه از ساعت 4 یا 5 به بعد هم بهش هویج ( عاشقشه) و سبیزیجات میدم؟؟
    درسته این کار؟؟

علایق
    تخصص
    Painter
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    5030
    میانگین پست در روز
    0.11

نه بعد از یکسالگی باید کم کنی یونجه رو و جایگزینش علوفه های دیگه بکنی...خوردن یونجه مشکلی نداره در طول روز واسش...منظورم دادن سبزی و چیزای دیگه س. سعی کن زیاد بهش هویج ندی. باعث رشد بیشتر دندوناش میشه و قندش م بالاس. سعی کن چند هفته یه بار قاطی سبزیاش بدی...بهترین سبزها واسه خرگوش. شاهی. ریحون. گشنیز . شنبلیله و شویده... جعفری زیاد نباید بدی. ترپچه و انواع کلما باعث نفخش میشه و چون خرگوشا نمیتونن گازو دفع کنن، منجر به مرگشون میشه چون گاز توی معده شون جمع میشه. اگه یه روزی پرخوری کرد ، بگیرش تو بغلت و آروم شکمش و ماساژ بده به سمت پایین.... وارونه ش نکنیا...همونطور که تو بغلت نشسته. کاهو هم آب خالیه...اونم تو دادنش مواظب باش. کاهو کلم پیچ که اصلا خوب نیست. از اون کاهو های بلند بد نیست گاهی.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    امیرعلی کاشی گلهری
    شماره عضویت
    7057
    میانگین پست در روز
    0.02

نه بعد از یکسالگی باید کم کنی یونجه رو و جایگزینش علوفه های دیگه بکنی...خوردن یونجه مشکلی نداره در طول روز واسش...منظورم دادن سبزی و چیزای دیگه س. سعی کن زیاد بهش هویج ندی. باعث رشد بیشتر دندوناش میشه و قندش م بالاس. سعی کن چند هفته یه بار قاطی سبزیاش بدی...بهترین سبزها واسه خرگوش. شاهی. ریحون. گشنیز . شنبلیله و شویده... جعفری زیاد نباید بدی. ترپچه و انواع کلما باعث نفخش میشه و چون خرگوشا نمیتونن گازو دفع کنن، منجر به مرگشون میشه چون گاز توی معده شون جمع میشه. اگه یه روزی پرخوری کرد ، بگیرش تو بغلت و آروم شکمش و ماساژ بده به سمت پایین.... وارونه ش نکنیا...همونطور که تو بغلت نشسته. کاهو هم آب خالیه...اونم تو دادنش مواظب باش. کاهو کلم پیچ که اصلا خوب نیست. از اون کاهو های بلند بد نیست گاهی.
    آها
    پس باید هویج کم کنم!!! درسته؟؟
    مثلا هفته ای 2 بار خوبه؟
    خیلی میترسم سر این دندون هاش که یهو بزرگ بشه واقعا نگرانشم :'(

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط 94 AmirAli نمایش پست ها
    آها
    پس باید هویج کم کنم!!! درسته؟؟
    مثلا هفته ای 2 بار خوبه؟
    خیلی میترسم سر این دندون هاش که یهو بزرگ بشه واقعا نگرانشم :'(
    کلم رو یذره بده در روز یا یه روز درمیان چون سرشار از کلسیم هست برتی هم هر روز میخوره مشکلی نداره ولی کم

هویج رو بعنوان میوه بده

شنبلیله رو دوست داره اما نده به دو دلیل

1.بوش بد هست ادرارش فوق العاده بد بو می شه
    2. طبیعت خیلی گرمی داره

شیوید خوب هست اما حتما کنارش یه چیز پر انرژی بهش بده مثل پرک جو یا پلت چون کالری سوز قوی هست

و طبیعت گرمی داره ادراش رو کم می کنه کنارش یک یا دو برگ کاهو بده

کاربر جدید hoda آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    hoda
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7054
    میانگین پست در روز
    0.01

کثیف بودن دست و پای خرگوشم

زیر پای خرگوشم هنوزم کثیفه!!
    زیر پاش شالی گندم ریختم تا دستشویی کرد زیر بدنشو نگیره یعنی خوبه؟آخه همش میخوره اونو؟
    واسه غذاش از یونجه خشک استفاده کنم ؟میشه از همین پت شاپا خرید؟رفتم بخرم فروشنده یه بسته یونجه بهم نشون داد که از دور دیدم شبیه خاک بود گفت بریز تو بسترش خوراکی هم هست میتونه بخورتش!!یونجه خشک چه شکلیه؟
    چه جوری خرگوشمو تمیز کنم؟
    خیلی شیر دوس داره ظرف پر واسش بریزم نیم ساعته همه رو نوش جان کرده ضرر که نداره؟بابام میگه پاش که ضرب دیده و نرمی استخوان داره شیر واسش خوبه بهش زیاد بده
    ببخشید میدونم سوالام تکرتریه ولی هرچی نظرات رو خوندم به نتیجه نرسیدم که چیکار کنم اگه دوستان با حوصله به سوالم جواب بدن ممنون میشم
    راستی خیلی ترسوعه هنوز به من و صدام عادت نکرده یعنی بزرگتر بشه عادت میکنه با امروز میشه سه هفته از خریدنش

کاربر میهن پت siyah-sayeh آواتار ها
    شماره عضویت
    5202
    میانگین پست در روز
    0.05
    دوست عزیز شن و ماسه بستر آلوده ایه و مناسب برای خرگوش مناسب نیست....حالا چرا ظرف شکسته؟ خرگوشتون انقدر بی ارزشه واستون؟
    ممنون
    شن و ماسه هام شسته است از ماهی فروشی تهیه کردم
    اتفاقا برام خیلی عزیزه
    شکسته به خاطر اینکه ارتفاع ظرف سالم براش زیاده
    برای ادرارشم ماسه هاش درشته ادرار از بینشون رد میشه میریزه تو ظرف زیرش نمیمونه

صفحه 156 از 642 نخستنخست ... 56106146154155156157158166206256 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)