اولین Mouse تجزیه پذیر رونماییشد

شرکت فوجیتسو که پیش از این سری صفحه کلیدهای ECO خود را روانه بازار کرده بود با ساخت موس جدید ECO نشان داد که برای ساخت لوازم جانبی با کیفیت نیازی به پلاستیک ندارد. به تازگی شرکت فوجیتسو اولین موس کاملآ غیرپلاستیکی وزیست تجزیه پذیر ( قابل تجزیه در طبیعت ) دنیا را به دوست داران محیط زیست معرفی کرد. دراین محصول شرکت فوجیتسو که M440 ECO نام دارد از Arboform که ماده ای مبتنی بر سلولوز است بهره گیری شده.
تولید M440ECO به دنبال صفحه کلید KBPC PX ECO به حذف مواد نفتی مانند پلاستیکهای سخت و PVC از فرایند تولید و جایگزینی آن ها با مواد تجزیه پذیر کمک خواهدکرد.
شرکت فوجیتسو با انتخاب مواد اولیه از زخایر تجدید پذیر موفق به افزایش تولید پایدار و کاهش گاز CO2 طی فرایند تولید شده است. از طرف دیگر به این ترتیب ضایعات پلاستیکی کمتری در چرخه تولید برای دفن شدن باقی خواهد ماند. با ساخت این موس دوست دار محیط زیست شرکت فوجیتسو ثابت کرده که (( سبز )) بودن به معنای سازش در برابر کاهش کیفیت یا عملکرد محصول نیست. عملکرد مدل ECO به همان خوبی و حتی بهتر از یک موس پلاستیکی با کیفیت بالا بوده ودارای مجموعه کامل امکانات مانند دکمهی اسکرول پشتیبانی از درگاه USB و دقت بالا است که با بهرهگیری از یک سنسور1500dpi فراهم شده است.