مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام
    نگین خانوم پرنده من تا وقتی که حرف نمیزد ، سوت و جیغ میزد . البته من عاشق سوت هاش بودم . و هیچوقت یه جیغ هاش توجه نکردم . گاهی اوقات در حین بازی کردن ، هیجان داره چند تا جیغ هم میزنه . اما از روی شادی هست . باهاش کلی تمرین کردم تا به حرف بیاد . از اون موقع به بعد خیلی خیلی کم پیش میاد که جیغ بزنه . بیشتر حرف میزنه تا ما رو به سمت خودش بکشونه . پرنده ای که سر و صدا نداشته باشه باید به سلامتش شک کرد . حالا یا جسمانی یا روحی .
    این پرنده ها خوب بلدن خودشونو توی دل جا کنن . اعضای خونه رو هم توی دوستی و تمرین با پرنده شریک کنین تا اون ها هم ازش لذت ببرن و کمی سر و صدا براشون قابل تحمل بشه . اینو هم بدونین که شما صاحب یه طوطی هستین . طوطی که کلی سر و صدا داره . و اول باید سر و صدا رو بپذیرین .

هیچوقت به پرنده فروش ها اعتماد نکنین . از لحظه اول که پرنده رو میخواین بخرین به شما حرف های عجیب و غریب ( از سن و سال گرفته تا جنسیت طوطی) میزنن . غذاهایی هم که میگن اکثرشون
    ممنوع هست . توی همین فروم رو جستجو کنین . سپیده خانوم بار ها غذاهای مجاز رو گفتن اگه همون ها رو تهیه کنین عالی هست . هیچ وقت هیچ چیزی رو بدون مشورت به پرنده ندید . مثل خود من که الان بعد چند سال بازم سوال دارم
    بهترین جایی که میتونین راجب پرنده تون اطلاعات بگیرین همینجا هست . اینجا افرادی هستند که با پرنده ها زندگی کردن و اونها رو دوست دارن . خودشون از بودن با پرنده ها لذت بردن . و هیچ نیت مالی هم ندارن . اما اکثر پرنده فروش ها سودجو هستند و خیلی هاشون تا به حال نتونستن یک پرنده رو نگهداری کنن . فقط و فقط میخرن و میفروشن .

------------------------------------------

سلام سپیده خانوم
    امیدوارم که خوب باشین . بابت راهنمایی های گذشته تون ممنون

2 تا پر کنار پاهای پرنده ام دروامده که خدارو شکر باهاشون کاری نداره . فقط مرتبشون میکنه . فقط پرهای قاصدکی و نرمش خیلی خیلی زیاد شده .این موضوع تو این شرایط طبیعی هست ؟

یه سوالم راجب میوه ها دارم . کیوی ، به و نارگیل میشه به پرنده داد ؟

دفعه پیش گفتین اسباب بازی که غذا رو توش پنهان میشه کرد بگیرم . یه کلیپ دیدم ازش یه عکس گرفتم . میشه بگین مثل همین عکس منظورتونه ؟ یا اسباب بازی دیگه ای هست ؟

سلام . مرسی عزیزم به خاطر توضیحاتت

خب خداروشکر خوشحالم کردی. بله عادیه .

هر 3 میوه رو میتونید به طوطی بدین . کیوی رو پوست بگیرید حتما

نمیدونم این اسباب بازی رو دارن یا نه . اما بله یکی از اسباب بازی هایی که طوطی برای بدست آوردن غذا مشغول میشه همین هست . اگه هم پیدا نکردین تو خونه میتونید خودتون یه ابتکار هم به خرج بدین و درست کنید .

مثلا من این اسباب بازی رو برای طوطی خودم درست کردم
    http://www.parsipet.ir/thread11781.html

یا این مدل :
    http://www.parsipet.ir/thread25267.html

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام خدمت دوستان به خصوص سپیده خانم.
    یه سوال؟؟
    کاسکوی من ماشاالله خیلی زود همه چی و یاد میگیره. الانم نزدیک به 10 کلمه حرف میزنه.
    ولی یه مشکلی پیش اومده از وقتی یاد دادم بهش که وقتی بیرون قفس باشه و صداش کردم بره بیاد رو دستم ، هروقت میاد بیرون و منو میبینه پرواز میکنه و میاد سمت من.
    من حتی بذارمش رو قفس دوباره میره. چیکار کنم الان؟؟
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان به خصوص سپیده خانم.
    یه سوال؟؟
    کاسکوی من ماشاالله خیلی زود همه چی و یاد میگیره. الانم نزدیک به 10 کلمه حرف میزنه.
    ولی یه مشکلی پیش اومده از وقتی یاد دادم بهش که وقتی بیرون قفس باشه و صداش کردم بره بیاد رو دستم ، هروقت میاد بیرون و منو میبینه پرواز میکنه و میاد سمت من.
    من حتی بذارمش رو قفس دوباره میره. چیکار کنم الان؟؟
    ممنون
    سلام . شاید اگه چندین بار برش گردونید به سمت قفس ، متوجه بشه که شما اونو با خودتون نمیبرید اما افرادی که به طوطی آموزش میدن که با یه فرمان طوطی به سمتشون پرواز کنه معمولا این مشکل براشون پیش میاد . آموزش پرواز چند نوع داره . شما فقط یه نوع رو یادش دادین ( فراخوانی طوطی به سمت خودتون )

برای حل این مشکل یه حرکت دیگه میتونید بهش یاد بدین . با هر فرمانی که خودتون فکر میکنید مناسب هست مثلا " بشین " یا " بمون " یا " دنبالم نیا " .

این تمرین به این صورت هست که وقتی دارید میرید بیرون و طوطی میخواد که به سمت شما پرواز کنه ( بدون اینکه شما صداش کنید ) کف دستتون رو به سمتش نگه دارید ( مثل وقتی که میخوایم به کسی بگیم به سمتمون نیاد ) و فرمانی که انتخاب کردین رو تکرار کنید . اگه توجهی نکرد ( که مطمئنا توجه نمیکنه چون نمیدونه چه انتظاری ازش دارید ) و به سمت شما پرواز کرد . همون دستی رو که برای متوقف کردنش بالا آورده بودین رو طوری حرکت بدین که مانع رسیدن طوطی به شما بشه و فرمان رو تکرار کنید. طوطی وقتی به سمت شما پرواز میکنه هیچ جایی برای فرود پیدا نمیکنه به همین خاطر بعد از یه مدت یاد میگیره که در واکنش به این حرکت برگرده به سمت قفس یا جای دیگه ای فرود بیاد . همون لحظه که روی قفس یا جای دیگه فرود اومد بهش جایزه بدین و از اتاق برید بیرون .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . شاید اگه چندین بار برش گردونید به سمت قفس ، متوجه بشه که شما اونو با خودتون نمیبرید اما افرادی که به طوطی آموزش میدن که با یه فرمان طوطی به سمتشون پرواز کنه معمولا این مشکل براشون پیش میاد . آموزش پرواز چند نوع داره . شما فقط یه نوع رو یادش دادین ( فراخوانی طوطی به سمت خودتون )

برای حل این مشکل یه حرکت دیگه میتونید بهش یاد بدین . با هر فرمانی که خودتون فکر میکنید مناسب هست مثلا " بشین " یا " بمون " یا " دنبالم نیا " .

این تمرین به این صورت هست که وقتی دارید میرید بیرون و طوطی میخواد که به سمت شما پرواز کنه ( بدون اینکه شما صداش کنید ) کف دستتون رو به سمتش نگه دارید ( مثل وقتی که میخوایم به کسی بگیم به سمتمون نیاد ) و فرمانی که انتخاب کردین رو تکرار کنید . اگه توجهی نکرد ( که مطمئنا توجه نمیکنه چون نمیدونه چه انتظاری ازش دارید ) و به سمت شما پرواز کرد . همون دستی رو که برای متوقف کردنش بالا آورده بودین رو طوری حرکت بدین که مانع رسیدن طوطی به شما بشه و فرمان رو تکرار کنید. طوطی وقتی به سمت شما پرواز میکنه هیچ جایی برای فرود پیدا نمیکنه به همین خاطر بعد از یه مدت یاد میگیره که در واکنش به این حرکت برگرده به سمت قفس یا جای دیگه ای فرود بیاد . همون لحظه که روی قفس یا جای دیگه فرود اومد بهش جایزه بدین و از اتاق برید بیرون .
    ممنون آموزش خوبیه، از امروز شروع کنم. ببینم نتیجه میگیرم.
    یاد گرفته از این چوب های گرد که شبیه توپند را (اسباب بازیشو خراب کرد) افتاده کف قفس و میره برمیداره میندازه تو ظرف آب یا غذاش بعد میاد بالا. بازی میکنه دوباره میندازه زمین و دوباره تکرار از اول.
    نماز خوندنم تقریبا داره یاد میگیره، به این صورت که وقتی میخواهیم نماز بخونیم پیش قفسش میخونیم و خودش میاد جلو و سرشو هی خم میکنه و میاره بالا،
    آیا این آموزش ها درسته؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون آموزش خوبیه، از امروز شروع کنم. ببینم نتیجه میگیرم.
    یاد گرفته از این چوب های گرد که شبیه توپند را (اسباب بازیشو خراب کرد) افتاده کف قفس و میره برمیداره میندازه تو ظرف آب یا غذاش بعد میاد بالا. بازی میکنه دوباره میندازه زمین و دوباره تکرار از اول.
    نماز خوندنم تقریبا داره یاد میگیره، به این صورت که وقتی میخواهیم نماز بخونیم پیش قفسش میخونیم و خودش میاد جلو و سرشو هی خم میکنه و میاره بالا،
    آیا این آموزش ها درسته؟؟
    سلام بهتره اون اسباب بازی ها رو از کف قفس بردارید و با زنجیر یا طناب براش یه اسباب بازی جدید درست کنید

منظور شما رو از درست بودن آموزش متوجه نشدم . اگه روش آموزش رو دارید میگید ، این هم یه ترفند نمایشی محسوب میشه. یه سری از ترفند ها هستن که روش های خاصی براشون نوشته شده ، اما یه سری دیگه مثل این آموزش نماز خوندن ، روش ثابتی نداره و شما از هر روشی که دوست دارید میتونید استفاده کنید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان.
    من چطوری میتونم یه شعر ۸ کلمه ای را به کاسکوم یاد بدم؟؟
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستان.
    من چطوری میتونم یه شعر ۸ کلمه ای را به کاسکوم یاد بدم؟؟
    ممنون
    سلام . ممکنه افراد مختلف تجربیات مختلفی از آموزش جملات یا بیت شعر به طوطی داشته باشن . اگه دارید شعری به طوطی یاد میدین بهتره خط به خط باشه و باید خیلی آروم و واضح این کلمات رو ادا کنید .

من به طوطی خودم " بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند " رو یاد دادم . کل این بیت رو با هم میگفتم اما آروم و واضح. مثلا کلمه بنی آدم رو تو دو ثانیه میگفتم و بعد ادامه بیت .. باید آروم باشه که طوطی گیج نشه و همینطور واضح باشه که طوطی وقتی میخواد کلمات رو تکرار کنه قشنگ بین این کلمات یه فاصله کوچیک ایجاد کنه .

وقتی طوطی شروع به یادگیری میکنه و سعی میکنه بیتی که بهش یاد دادین رو تکرار کنه ، ممکنه آهنگ اون بیت یا فقط کلمه ی اول همون بیت رو بگه . مثلا طوطی من با گفتن کلمه ی " بنی آدم " شروع کرد . این لحظه فورا و با هیجان زیاد تشویقش کنید و سریع به جایزه بدین . و خودتون دوباره اون بیت رو کامل ، آروم و واضح تکرار کنید . ممکنه چندین بار همون لحظه این کار رو انجام بده و شما هربار با همون هیجان ، بهش جایزه بدین و دوباره بیت رو تکرار کنید . حتی اگه فقط یک بار این آهنگ بیت یا کلمه ی اول بیت رو تکرار کرد و دیگه ساکت شد ، شما تا جایی که میتونید اون بیت رو براش کامل و آروم و واضح تکرار کنید مثلا 10 بار یا بیشتر . بین هر بیت یه 5 6 ثانیه ای فاصله بذارید .

هر پیشرفتی رو که میبینید تشویقش کنید حتی اگه کم باشه اما شما همیشه ییت رو کامل براش تکرار کنید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . ممکنه افراد مختلف تجربیات مختلفی از آموزش جملات یا بیت شعر به طوطی داشته باشن . اگه دارید شعری به طوطی یاد میدین بهتره خط به خط باشه و باید خیلی آروم و واضح این کلمات رو ادا کنید .

من به طوطی خودم " بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند " رو یاد دادم . کل این بیت رو با هم میگفتم اما آروم و واضح. مثلا کلمه بنی آدم رو تو دو ثانیه میگفتم و بعد ادامه بیت .. باید آروم باشه که طوطی گیج نشه و همینطور واضح باشه که طوطی وقتی میخواد کلمات رو تکرار کنه قشنگ بین این کلمات یه فاصله کوچیک ایجاد کنه .

وقتی طوطی شروع به یادگیری میکنه و سعی میکنه بیتی که بهش یاد دادین رو تکرار کنه ، ممکنه آهنگ اون بیت یا فقط کلمه ی اول همون بیت رو بگه . مثلا طوطی من با گفتن کلمه ی " بنی آدم " شروع کرد . این لحظه فورا و با هیجان زیاد تشویقش کنید و سریع به جایزه بدین . و خودتون دوباره اون بیت رو کامل ، آروم و واضح تکرار کنید . ممکنه چندین بار همون لحظه این کار رو انجام بده و شما هربار با همون هیجان ، بهش جایزه بدین و دوباره بیت رو تکرار کنید . حتی اگه فقط یک بار این آهنگ بیت یا کلمه ی اول بیت رو تکرار کرد و دیگه ساکت شد ، شما تا جایی که میتونید اون بیت رو براش کامل و آروم و واضح تکرار کنید مثلا 10 بار یا بیشتر . بین هر بیت یه 5 6 ثانیه ای فاصله بذارید .

هر پیشرفتی رو که میبینید تشویقش کنید حتی اگه کم باشه اما شما همیشه ییت رو کامل براش تکرار کنید .

خیلی ممنون، روش بسیار خوبی بود.
    حتما استفاده میکنم و مطمینم نتیجه میگیرم با این کاسکوم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    شرمنده پست و نشد ویرایش کنم مجبورم یه سوال جدید بپرسم.
    طوطی شما همین شعر و تو چند مدت یاد گرفت؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    شرمنده پست و نشد ویرایش کنم مجبورم یه سوال جدید بپرسم.
    طوطی شما همین شعر و تو چند مدت یاد گرفت؟؟
    دقیق یادم نیست فقط یادمه از اول تابستون شروع کردیم این شعر رو . تا آخر تابستون کامل بلد بود . طوطی من معمولا همه چی رو خیلی زود یاد میگرفت .

زمان یادگیری هر طوطی متفاوته . ممکنه زود یاد بگیره ممکنه این زمان طولانی تر بشه .

صفحه 1088 از 1238 نخستنخست ... 88588988103810691070107110721073107410751076107710781079108010811082108310841085108610871088108910901091109210931094109510961097109810991100110111021103110411051106110711381188 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)