صفحه 19 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 303
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    با سلام به کاربران مدیران که این اطلاعات را در خدمت کاربران میگذارند
    ارتمیا من هچ شدند اب سبزهم دوهفته میشه گداشتم ولی سبز کمرنگه از کی باید غذا دهی به ارتمیا را بایدانجام بدم از اب حبوبات وپلیت یا خمیرمایه را باید انجام بدم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    با سلام به کاربران مدیران که این اطلاعات را در خدمت کاربران میگذارند
    ارتمیا من هچ شدند اب سبزهم دوهفته میشه گداشتم ولی سبز کمرنگه از کی باید غذا دهی به ارتمیا را بایدانجام بدم از اب حبوبات وپلیت یا خمیرمایه را باید انجام بدم
    سلام دوست عزیز
    ارتمیا باید حداقل طی 15 ساعت بعد کشت مصرف کنی
    چو بعد این تایم باید تغذیه بشه اگه تغذیه مناسب نشه
    دیگه ارزش غذایی نداره فقط به عنوان شکم پر کردن میخوره
    با اب کاهو و .... نمیشه تغذیه درست کرد
    باید فیتو در اختیارش باشه
    ویرایش توسط l2eza : 28th October 2014 در ساعت 05:28 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من هم مدتی هست که دارم ارتمیا برورش میدم کار بسیار جالب و تجربه جدیدی هست
    یه سوال داشتم از خدمتتون اب سبزی که من درست میکنم هیچ وقت اونقدر سبز نمیشه و کم رنگ هستش مشکل کار از کجاس؟
    با مهتابی اب رو سبز میکنم و داخل اب هم کاهو میریزم اوایل خوب سبز میشه ولی تا یه حدی میرسه و دیگه همون جوری میمونه...!!!!!!
    با سلام
    اولا آب سبزي كه درست ميكنيد داخل اون مخزن آرتميا نيست ؟؟؟
    حتما نياز نيست آّب سبز به رگ خيلي تيره در بياد...البته من اطلاعاتم فقط تجربي است اما به نظرم براي رشد بيشتر جلبك شما نياز داريد به نيترات يا نيتريت براي تغذيه اين جلبك ها كه من پيشهاد ميكنم آب آكواريومتون كه يفون ميكنيد قستي رو به مخرن آّب سبز بريزيد و نتيجه رو اينجا اعلام كنيد
    اگر آرتمياهاتون با همين آب سبز دارن بزرگ ميشن خيلي وسواس نشون ندين.
    معمولا وقتي آب سبز ميشه ديگه نيازي به اضافه كردن كاهو يا چيز ديگه نيست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    با سلام منظور من بعد ازهچ کردن کی باید تغذیه راشرزع کنم دوستان در تاپیک قبلی گفته بودند از خمیرمایه یاارس که غدای مرغ میناست میشه از همون ابتدا استفاده کرد یا حتما اب سبز میخواد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    با سلام
    اولا آب سبزي كه درست ميكنيد داخل اون مخزن آرتميا نيست ؟؟؟
    حتما نياز نيست آّب سبز به رگ خيلي تيره در بياد...البته من اطلاعاتم فقط تجربي است اما به نظرم براي رشد بيشتر جلبك شما نياز داريد به نيترات يا نيتريت براي تغذيه اين جلبك ها كه من پيشهاد ميكنم آب آكواريومتون كه يفون ميكنيد قستي رو به مخرن آّب سبز بريزيد و نتيجه رو اينجا اعلام كنيد
    اگر آرتمياهاتون با همين آب سبز دارن بزرگ ميشن خيلي وسواس نشون ندين.
    معمولا وقتي آب سبز ميشه ديگه نيازي به اضافه كردن كاهو يا چيز ديگه نيست
    سهیل جان اب سبز منم زیاد پر رنگ نمیشه داخلش کاهو و اسپرولینا هم زدم با یه مهتابی بالای سرش
    در ضمن برای نیترات و نیتریت میشه یه کم بیومار رو با اب قاطی کرد و بعد از 1 روز به اب سبز اضافه کرد اینجوری نیتریت و نیترات به اب اضافه میشه؟
    در ضمن ارتمیا ها باید داخل همون ظرفی باشن که داریم توش اب شبز درست میکنیم ؟ یا یه مخزن جدا و کم کم بهشون اب سبز بدیم؟
    خمیر ترش و حبوبات رو امتحان کردم متاسفانه خوب جواب نگرفتم
    فعلا در مراحل ابتدایی کارم تا حالا بدک نبوده یه چیز دیگه:
    واقعا سرعت تکثیرشون در چه حدیه؟مال شما زنده زایی میکنه یا تخم ازاد میکنه و بعد تخم ها هچ میشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سهیل جان اب سبز منم زیاد پر رنگ نمیشه داخلش کاهو و اسپرولینا هم زدم با یه مهتابی بالای سرش
    در ضمن برای نیترات و نیتریت میشه یه کم بیومار رو با اب قاطی کرد و بعد از 1 روز به اب سبز اضافه کرد اینجوری نیتریت و نیترات به اب اضافه میشه؟
    در ضمن ارتمیا ها باید داخل همون ظرفی باشن که داریم توش اب شبز درست میکنیم ؟ یا یه مخزن جدا و کم کم بهشون اب سبز بدیم؟
    واقعا سرعت تکثیرشون در چه حدیه؟مال شما زنده زایی میکنه یا تخم ازاد میکنه و بعد تخم ها هچ میشه؟
    چرا فکر میکنید یه کم بیومار رو با آب قاطی کنید بعد از ۱ روز نیتریت و نیترات به دست میاد؟ بر اساس قوانین چرخه نیتروژن ، اول آمونیوم و آمونیاک ساخته میشه . بعد از اون نیتریت و در انتها و پس از پایان دوره سیکل ازت نیترات . یک روزه این همه اتفاق تو یک ذره آب نمیفته . با این کار تنها چیزی که به آب وارد میکنید آمونیاک سمیست! قطعا خبری از نیتریت و نیترات نیست .

در ضمن دلیل سبز نشدن شدید آب هم استفاده از نور مهتابیست . نور خورشید رو امتحان کنید . نتیجش خارق العادست

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 29th October 2014 در ساعت 08:02 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169

در ادامه صحبت آقاي آژيده اينو اضافه كنم اگر تابش نور خورشيد به مخزن ممكن است حتما همين كارو بكنيد اما اگر ممكن نيست از هالوژن يا از اين LED هاي پاور كه براي تانكهاي گياهي استفاده ميشه استفاده كنيد چون كلوين با خورشيد برابري ميكنه
    در ضمن اگر مخزن آب سبز با مخزن آرتميا جداگانه باشه بهتره چون بعد از مدتي مخزن آرتمياها هم كم كم سبز ميشه البته اگر نور كاي داشته باشه
    خمير ترش خيلي خوبه... اما حبوبات يكم دوزش بايد مناسب باشه وگرنه تلفات ميدين... از آرد نخودچي هم ميتونيد استفاده كنيد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    با سلام منظور من بعد ازهچ کردن کی باید تغذیه راشرزع کنم دوستان در تاپیک قبلی گفته بودند از خمیرمایه یاارس که غدای مرغ میناست میشه از همون ابتدا استفاده کرد یا حتما اب سبز میخواد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    سلام
    دوست عزيز شما تغذيه رو از همون روز اول شروع كنيد وگرنه آرتمياها تلف ميشن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها

در ادامه صحبت آقاي آژيده اينو اضافه كنم اگر تابش نور خورشيد به مخزن ممكن است حتما همين كارو بكنيد اما اگر ممكن نيست از هالوژن يا از اين LED هاي پاور كه براي تانكهاي گياهي استفاده ميشه استفاده كنيد چون كلوين با خورشيد برابري ميكنه
    در ضمن اگر مخزن آب سبز با مخزن آرتميا جداگانه باشه بهتره چون بعد از مدتي مخزن آرتمياها هم كم كم سبز ميشه البته اگر نور كاي داشته باشه
    خمير ترش خيلي خوبه... اما حبوبات يكم دوزش بايد مناسب باشه وگرنه تلفات ميدين... از آرد نخودچي هم ميتونيد استفاده كنيد

ممنون سهیل جان
    سرعت تکثیر به چه شکله؟
    مال شما تخم ازاد میکنه یا مستقیما لارو رو؟
    نهایتا تا 1 سانت رشد میکنن درسته؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    ممنون سهیل جان
    سرعت تکثیر به چه شکله؟
    مال شما تخم ازاد میکنه یا مستقیما لارو رو؟
    نهایتا تا 1 سانت رشد میکنن درسته؟
    كاري نكردم
    تخم وقتي بريزه ديگه لارو نميشه...همون تخم باقي ميمونه تا يك دوره خشك بشه بعد دوباره خيس كني لارو بشه اما اگر شرايط خوب باشه زنده زايي ميكنن...در جايي خوندم كه تا روزي 80 تا بچه به صورت زنده زايي ميكنن
    سايزشون بستگي به نژادشون داره.1 سانت حد اقل اندازشونه.من تا 2.5 سانتي هم ديدم

صفحه 19 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)