صفحه 48 از 348 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666798148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 471 به 480 از 3471
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    ب جون خودم
    باورتون نمیشه ، ازشون عکس بذارم ک همگی خوش و خرم کنار همدیگه هستن .

نه دیگه فرمودین جدا نکن ، منم برگردوندمشون پیش پدر و مادراشون .
    حتی الانم ک برگردوندم ، جوجه ی یکی از جفتها مادرشو اذیت میکنه ، مدام سعی داره ک مادرشو بزنه .
    درمورد غذا ک از خودم بیشتر ، ب اینا میرسم .

راستی ی چیزی الان یادم اومد ، این ک میگم 25 تیر ، چون وقتی رو تخما خوابیده بودن خیلی بهشون سر نمیزدم
    ( ب جز مواقع غذا دادن ) ، من 25 تیر از لونه شون صدای جیک جیکشون رو شنیدم و اونموقع متوجه شدم ک جوجه هاشون ب دنیا اومده .
    احتمال داره زودتر ب دنیا اومده باشن ؟؟؟
    آخه تا اونجا ک عقل ناقص من میدونه ، مثل این ک جوجه ی فنچ تا ی هفته اول اصلا صدا نداره .
    منم 25 تیر از صداشون متوجه شدم ک جوجه ها ب دنیا اومدن .

سلام

چند نکته ای که بنظرم اومد رو خدمت تون عرض میکنم آقا رضا:

جوجه فنچ ها در صورتی که خوب تغذیه بشن بعد از حدود 21 روز از لونه خارج میشن ولی باز هم برای تغذیه به والدین خودشون وابسته هستن و همونطور که آقا محمدرضا گفتن تقریبا حدود 35 روزگی برای جدا شدن از والدین آمادگی کامل دارن ، چون خودشون به راحتی میتونن تغذیه کنن.
    در ضمن به محض اینکه شاهد درگیری بین جفت و جوجه ها شدین حتما از هم جداشون کنید چون احتمال آسیب دیدن یکی از دو طرف دعوا (بخصوص جوجه ها) وجود داره و بودن شون در کنار هم اصلا کار منطقی نیست و اگر توانایی دونه خوردن رو دارن با خیال راحت جدا شون کنید (دقت کنید که نوک زدن جوجه ها به غذا رو با خوردنش اشتباه نگیرید) .جوجه های شما هم قطعا بیشتر از 20 روز سن دارن که میتونن خودشون دونه بخورن و زمان تولدشون زودتر از چیزی بوده که شما فکر میکنید.

برای استراحت دادن به جفت نیازی به جدا کردنشون از هم نیست . چون با اینکار چیزی جز سر و صدا و عصبی کردن جفت حاصل نمیشه و فقط برداشتن لونه کفایت میکنه و جفتگیری در این حالت(دوره ی استراحت) هم مشکلی نداره ، حتی اگر منجر به تخمگذاری بشه و فقط به تغذیه ی خوب در این دوره توجه داشته باشید.

در مورد نگهداری از جوجه ها هم فکر میکنم فروش اونها بعد از رسیدن به 3 یا 4 ماهگی بهترین کار باشه ، چون با توجه به خواهر و بردار بود نشون چیزی جز هزینه براتون ندارن ، مگر اینکه جوجه هایی از جفت های دیگه داشته باشین و بخواید با این ها جفت کنید .
    فنچ های زبرا نسبت به سایر گونه ها چندان در انتخاب جفت سختگیر نیستن و نیازی به گله نیست تا بتونن جفتی برای خودشون انتخاب کنن (هر چند گاهی کج سلیقه گی هم در بین جفت ها وجود داره) و حتما هم جفت ها رو از دو مولد مختلف انتخاب کنید.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    ب جون خودم
    باورتون نمیشه ، ازشون عکس بذارم ک همگی خوش و خرم کنار همدیگه هستن .

نه دیگه فرمودین جدا نکن ، منم برگردوندمشون پیش پدر و مادراشون .
    حتی الانم ک برگردوندم ، جوجه ی یکی از جفتها مادرشو اذیت میکنه ، مدام سعی داره ک مادرشو بزنه .
    درمورد غذا ک از خودم بیشتر ، ب اینا میرسم .

راستی ی چیزی الان یادم اومد ، این ک میگم 25 تیر ، چون وقتی رو تخما خوابیده بودن خیلی بهشون سر نمیزدم
    ( ب جز مواقع غذا دادن ) ، من 25 تیر از لونه شون صدای جیک جیکشون رو شنیدم و اونموقع متوجه شدم ک جوجه هاشون ب دنیا اومده .
    احتمال داره زودتر ب دنیا اومده باشن ؟؟؟
    آخه تا اونجا ک عقل ناقص من میدونه ، مثل این ک جوجه ی فنچ تا ی هفته اول اصلا صدا نداره .
    منم 25 تیر از صداشون متوجه شدم ک جوجه ها ب دنیا اومدن .
    شک نکنید که زودتر از اون تاریخ سر ازتخم بیرون اوردن،چون همچنین چیزی یه جورایی غیر ممکنه دوست عزیز

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام

چند نکته ای که بنظرم اومد رو خدمت تون عرض میکنم آقا رضا:

جوجه فنچ ها در صورتی که خوب تغذیه بشن بعد از حدود 21 روز از لونه خارج میشن ولی باز هم برای تغذیه به والدین خودشون وابسته هستن و همونطور که آقا محمدرضا گفتن تقریبا حدود 35 روزگی برای جدا شدن از والدین آمادگی کامل دارن ، چون خودشون به راحتی میتونن تغذیه کنن.
    در ضمن به محض اینکه شاهد درگیری بین جفت و جوجه ها شدین حتما از هم جداشون کنید چون احتمال آسیب دیدن یکی از دو طرف دعوا (بخصوص جوجه ها) وجود داره و بودن شون در کنار هم اصلا کار منطقی نیست و اگر توانایی دونه خوردن رو دارن با خیال راحت جدا شون کنید (دقت کنید که نوک زدن جوجه ها به غذا رو با خوردنش اشتباه نگیرید) .جوجه های شما هم قطعا بیشتر از 20 روز سن دارن که میتونن خودشون دونه بخورن و زمان تولدشون زودتر از چیزی بوده که شما فکر میکنید.

برای استراحت دادن به جفت نیازی به جدا کردنشون از هم نیست . چون با اینکار چیزی جز سر و صدا و عصبی کردن جفت حاصل نمیشه و فقط برداشتن لونه کفایت میکنه و جفتگیری در این حالت(دوره ی استراحت) هم مشکلی نداره ، حتی اگر منجر به تخمگذاری بشه و فقط به تغذیه ی خوب در این دوره توجه داشته باشید.

در مورد نگهداری از جوجه ها هم فکر میکنم فروش اونها بعد از رسیدن به 3 یا 4 ماهگی بهترین کار باشه ، چون با توجه به خواهر و بردار بود نشون چیزی جز هزینه براتون ندارن ، مگر اینکه جوجه هایی از جفت های دیگه داشته باشین و بخواید با این ها جفت کنید .
    فنچ های زبرا نسبت به سایر گونه ها چندان در انتخاب جفت سختگیر نیستن و نیازی به گله نیست تا بتونن جفتی برای خودشون انتخاب کنن (هر چند گاهی کج سلیقه گی هم در بین جفت ها وجود داره) و حتما هم جفت ها رو از دو مولد مختلف انتخاب کنید.

موفق باشید

سلام
    اتفاقا دقت کردم ، قشنگ غذا میخورن .
    آخه فروختنشون ارزشی نداره ک ، ب خصوص فنچ .
    ینی میفرمایین تا سه یا چهارماهگی نگهشون دارم بعد بفروشمشون ؟؟
    پس اگه قراره جوجه بگیرم ، بعدش بفروشم ، ب نظرم گونه های دیگه فنچ بهتر از این فنچ های معمولی باشه .
    میخوام هم فنچ پاکستانی ، و هم فنچ نرگسی رو امتحان کنم .
    ب نظرم فنچ پاکستانی ک خیلی سخته ، فنچ نرگسی هم ب سختی پاکستانیه ؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام
    اتفاقا دقت کردم ، قشنگ غذا میخورن .
    آخه فروختنشون ارزشی نداره ک ، ب خصوص فنچ .
    ینی میفرمایین تا سه یا چهارماهگی نگهشون دارم بعد بفروشمشون ؟؟
    پس اگه قراره جوجه بگیرم ، بعدش بفروشم ، ب نظرم گونه های دیگه فنچ بهتر از این فنچ های معمولی باشه .
    میخوام هم فنچ پاکستانی ، و هم فنچ نرگسی رو امتحان کنم .
    ب نظرم فنچ پاکستانی ک خیلی سخته ، فنچ نرگسی هم ب سختی پاکستانیه ؟؟؟
    سلام.اگر هزینه برات مهم نیست میتونی فنچ گلدین رو امتحان کنی.ممکنه چند ماهی طول بکشه و هزینه بردار هم باشه ولی بازدهی خوبی داره.از طرفی همین فنچ های معمولی هم مشتری خودش رو داره.فنچ نرگسی ریسکش بالاس چون تشخیص نر و مادش خیلی سخته.

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.اگر هزینه برات مهم نیست میتونی فنچ گلدین رو امتحان کنی.ممکنه چند ماهی طول بکشه و هزینه بردار هم باشه ولی بازدهی خوبی داره.از طرفی همین فنچ های معمولی هم مشتری خودش رو داره.فنچ نرگسی ریسکش بالاس چون تشخیص نر و مادش خیلی سخته.

راستش درمورد تعیین جنسیت فنچ نرگسی ، خیلی تحقیق کردم . فکر کنم بتونم تشخیص بدم . اما حالا ک شما اینجوری میفرمایین ، حتما سخته .
    من فنچ گلدین تا حالا تو بازار ندیدم ، فنچ نرگسی و فنچ پاکستانی و فنچ چینی دیدم ، اما گلدین نه .
    میشه بفرمایین چجوریاس ؟؟؟
    حدود قیمتش هم اگه بفرمایین ، ممنون میشم .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168

راستش درمورد تعیین جنسیت فنچ نرگسی ، خیلی تحقیق کردم . فکر کنم بتونم تشخیص بدم . اما حالا ک شما اینجوری میفرمایین ، حتما سخته .
    من فنچ گلدین تا حالا تو بازار ندیدم ، فنچ نرگسی و فنچ پاکستانی و فنچ چینی دیدم ، اما گلدین نه .
    میشه بفرمایین چجوریاس ؟؟؟
    حدود قیمتش هم اگه بفرمایین ، ممنون میشم .
    من با چندتا از توزیع کننده های آزادگان صحبت کردم.فقط توی گله مشخص میشه نر و ماده و تشخیص جنسیتشون فعلا بشدت سخته.
    گلدین طول میکشه جفت بخوره ولی خوب ارزشش رو داره.الان دونه ای بین 300-350 تومنه.یکی از دوستان یک جفت داشت که جفت خورده بودن 800 تومن میداد.چون کمه نرخ مشخصی نداره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، قناری ، مرغ عشق ، آکواریوم
    شماره عضویت
    12446
    بهترین زمان موقع تخم گذاری فنچ در پاییز کی هست ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط irandidar نمایش پست ها
    بهترین زمان موقع تخم گذاری فنچ در پاییز کی هست ؟

سلام

فنچ ها در طبیعت معمولا با شروع فصل بهار که هم غذا فراونتر میشه و هم دمای هوا افزایش پیدا میکنه ، شروع به تخمگذاری میکنن.
    حالا در مورد فنچ هایی که در خانه یا کلا توسط انسان نگهداری میشن ، اگه شرایط دمایی و تغذیه ای فراهم باشه دیگه فصول مختلف تفاوتی نداره و در همه حال میتونن تخمگذاری و تولید مثل کنن، پس فرقی نمیکنه که بهار ، تابستان ،پاییز یا زمستان باشه.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    امروز متوجه شدم 5تا از تخم ها جوجه شدن. فکر کنم چند روزی هست بدنیا آمدن. خیلی باحالن. فقط یک نوک بدون صدا باز و بسته میشه.

همان غذایی سابق رو ادامه بدم.

**در هفته 2بار تخم مرغ و هویچ. در طول هفته سبزیجات و یک روز هم کاهو.**

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    قدم نو رسیده ها مبارک باشه دوست عزیز
    . خیر باید را تغییر دهید و حداقل تا 10 روز هر روز ترکیب تخم مرغ وهویج رنده شده در اختیارشون قرار دهید درصورت امکان میتونید به مخلوط هویج و تخم مرغ رنده شده ،ارد سخاری و پوسته تخم مرغ اسیاب شده هم اضافه کنید
    کاهو وسبزیجات هم 3 روز در هفته کافیست

صفحه 48 از 348 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666798148 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)