امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال درباره تغذیه گربه ی باردار
سلام
من به شخصه در این زمینه اطلاعات کافی ندارم
کسی میتونه کمکی کنه
پاسخ
کسی نبود؟؟Sad

من یه سری نکات کلی خدمتتون عرض میکنم.
بارداری گربه های در حدود 63 روز هست که در طی این مدت به تدریج به وزن گربه ماده افزوده میشود که این افزایش ورزن بهتر هست که درحدود 40% تا 50% باشد نه بیشتر.
در 3-4 هفته اول رشد جنین چندان چشمگیر نیست و توصیه به افزایش میزان غذای گربه نمیشود. در حدود هفته 4 ممکن هست که گربه ماده کمی افت اشتها داشته باشد. اگر در این مدت میزان تغذیه خیلی افزایش پیدا کند موجب اضافه شدن چربی و چاق شدن گربه ماده میشود که برای زایمان هم ممکن هست دردساز باشه.
از هفته 5 که رشد جنین ها بیشتر و سریع تر هست غذای گربه ماده باید به اون افزایش 25% تا %50 برسد. بهتر هست که در این زمان تعداد دفعات غذا دهی را اضافه کنید و سعی کنید که در وعده های بیشتر و در حجم کمتر به گربه غذا بدهید. توصیه میشه مگر در موارد خاص از ویتامین ها و داروهای تقویتی استفاده نکنید آن هم با تجویز دامپزشک مجرب و صرفا با استفاده از یک رژیم غذای درست و مناسب به گربه خودتون کمک کنید.
اگر از غذای خشک استفاده میکنید بهتر هست که غذای بچه گربه استفاده کنید تا در حجم کمتر کالری بیشتری به گربه ماده برسد میتوانید از لبنیات استفاده کنید مانند ماست و پنبر و کره و شیر و کشک ....
توصیه نمیکنم برای افزایش کلسیم از شربت با قرص کلسیم استفاده بشود مگر اینکه مورد خاص و استثنا باشد و به توجویز دامپزشک مجرب صورت گیرد.
اب فراون و تمییز مانند تمام مواقع دیگر در دسترس گربه قرار دهید.
سعی کنید به گربه ماده جدا از دیگر گربه ها غذا بدهید تا از تغذیه مناسب اون مطمئن بشوید.
به یاد داشته باشید این افزایش غذا در بیشترین مقدار هم نباید بیشتر از 50% مواقع عادی باشد.
تغذیه گربه ماده در این دوران خیلی مهم هست و باید توجه زیادی بکنید.
فراموش نکنید در حدود 48تا24 ساعت قبل از زایمان گربه های ماده معمولا کم اشتها یا بی اشتها میشوند که جای نگرانی ندارد و نشانه نزدیک شدن زمان زایمان هست ولی اگر بیشتر از دو روز این بی اشتهایی ادامه داشت بهتر هست به دامپزشک مراجعه کنید.

پاسخ
ممنون 1 سوال داشتم اینکه بعد از اینکه گربه ی مادر بچه هاشو بدنبا اورد نیاز هست ترکیب خاص غذایی در اون لحظه بهش بدیم یا امپول خاصی بهش تزریق بشه که توانایی جسمیش افت نکنه؟ چون تو برخی حیوونا دیدم این کارو میکنن که به مادر خیلی کمک میکنه؟؟/
پاسخ
هنگام زایمان میتونید از مخلوط شیر و زرده تخم مرغ و عسل استفاده کنید چون مادر زمان زایمان غذا نمیخوره ولی هب دلیل احساس تشنگی که میکنه احتمالا از این نوشیدنی مقوی استقبال خواهد کرد. در مورد امپول در حالت عادی چیزی نشنیدم امیدوارم دامپزشکان سایت کمک کنند. هر چند که فکر نکنم در این روند طبیعی نیاز به تزریقی باشه
پاسخ
مرسی. 1سوال دیگه هم داشتم.
اینکه اگر گربه ی ماده ای از رسیدگی به بچه گربه ها سرباز زد
باید چه کارایی برای این بچه های تازه متولد انجام بدیم و همچنین تغزیشون رو باید چکار کنیم؟
پاسخ
گربتون بار اولی هست که مادر میشه و تجربه نداره. در چند ساعت اول تغذیه نکردن بچه ها زیاد نگران کننده نیست اگر گربه مادر را با نوازش اروم کنید و بخوابونید و بچه ها را زیر سینه هاش بگذارید تا شیر بخورند بهترین کار هست. و اگر بتونید مادر را محبوس کنید تا در فضای کوچکی در کنار بچه ها باشه در چند ساعت اول که هم از گرمای مادر بچه ها استفاده کنند هم از شیرش.
اگر نتونستید موفق بشید که تغذیه بچه گربه ها تو این سن کار راحتی نیست. اول از همه در محیط گرم ازشون نگهداری کنید اگر چند تا باشند که خیلی بهتر هست. برای غذیه هم من به شخصه سرلاک برنج را توصیه میکنم.
پاسخ
چجوری این سرلاک رو میشه به بچه گربه ی این سنی داد؟
و به چه مدت؟
پاسخ
بهترین کار اینکه تلاش کنید مادر به بچه ها شیر بدهد یا اگر میتونید حداقل برای چند تایی از بچه ها گربه ماده زایمان کرده دیگه ای پیدا کنید.
اگر بچه ها از بدو تولد اصلا شیر نخورده باشند احتمال زنده ماندنشان خیلی کم میشه.من خودم بچه گربه 3روز را با پوار پبینی نوزاد مارک (wee) بزرگ کردم.
گربه ماده چه مشکلی داره که به بچه ها شیر نمیده؟؟
من با شیر گاو [B]پر چرب [/B]و زرده تخم مرغ هم برای تغذیه استفاده کردم. اما اگر دسترسی به پت شاپ هست که شیر خشک مخصوص و شیشه شیر مخصوص را راحت میتونید تهیه کنید.
منظورتون از چه مدت چیه؟

اینم عکس اون پوآری که عرض کردم

[تصویر:  21068.jpg]

[URL="http://mihanpet.ir/?cat=20100206151703"]
[/URL]
پاسخ
عالی بود
ممنونم
[URL="http://mihanpet.ir/showthread.php?t=8452"]
[/URL]
و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

پاسخ
یه سوال
این جمله تا چه حد صحت داره؟
و یعنی چی دقیقا؟
------------------------------------
نقل قول: گربه هایی که برای تولید مثل و نسل کشی استفاده میشوند باید بطور مرتب برای جلوگیری کردن از انتقال ویروس ها به بچه گربه ها واکسینه شوند.
[URL="http://mihanpet.ir/showthread.php?t=8452"]
[/URL]
و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان