امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
غذاهاي مضري كه گربه شما نبايد هرگز بخورد.اختصاصی میهن پت
#1
[عکس: 8pdrglm1fjc7xxkyynel.jpg]
گربه ها می توانند به ماهی تن معتاد شوند . احتمالا برخی از ماهی تن در حال حاضر و پس از آن آسیب نخواهد رساند. اما یک رژیم غذایی مداوم از ماهی تن آماده برای انسان می تواند به سوء تغذیه براي گربه منجر شود، زیرا تمام مواد مغذی كه گربه نیاز دارد را ندارد. دادن بیش از حد تن ماهی می تواند باعث مسمومیت جیوه شود. به یاد داشته باشید و تن را دور از دسترس گربه بگذاريد . گربه شما تن ماهي باز در کنار سینک را به عنوان یک دعوت به شام ميبيند.
[عکس: b34r5kgh0ic2gnmm5mr8.jpg]
پیاز ، سیر، پیاز در تمامی اشکال خود-- پودر و خام ، پخته شده، -- پياز می تواند موجب شکستن سلول های قرمز خون، منجر به کم خونی است. حتی پودر پیاز که در برخی غذاهای کودک یافت می شود مضر است. درست است كه دوز کوچک و گاه به گاه احتمالا آسیب نخواهد رساند. اما خوردن مقدار مرتبه زیادی يا خوردن مقادیر کمتر به طور منظم می تواند باعث مسمومیت پیاز شود. همراه با پیاز ، سیر و chives می تواند موجب ناراحتی گوارشی شود
[عکس: ff45awje4kpjmuvee3mp.jpg]
شير و ساير فراورده هاي لبني
اگرچه بچه گربه ها شير را هضم ميكنند اما گوارش گربه هاي بزرگسال با شير مشكل دارد و دچار بيماريهاي گوارشي و اسهال ميشوند
[عکس: 1hdfdboqfgjhsep56dsm.jpg]
الکل
آبجو، مشروب، شراب، غذاهای حاوی الکل -- هیچ یک از آنها برای گربه تان خوب نيست. . فقط دو قاشق چایخوری از ویسکی می تواند موجب کما در گربه شود و بیشتر قاشق چای خوری می تواند او را بکشند.ا
[عکس: 00c58jffakzsdo8dumco.jpg]
انگور و کشمش
انگور و کشمش اغلب برای حیوانات خانگی استفاده می شود. اما این یک ایده خوبی نیست. اگر چه علت آن روشن است، انگور و کشمش می تواند موجب نارسایی کلیه در گربه شود. و یک مقدار کمی باعث می شود که گربه مریض. استفراغ مکرر و بیش فعالی،بگيرد.
[عکس: 5v7een5lui4plq4t3au.jpg]
كافئين
کافئین در مقادیر به اندازه کافی بزرگ برای یک گربه می تواند کشنده باشد. و هیچ پادزهري وجود ندارد. علائم مسمومیت با کافئین عبارتند از : بی قراری، تنفس سریع، تپش قلب، لرزش های عضلانی . علاوه بر چای و قهوه -- کافئین می تواند در کاکائو، شکلات، کولا، و نوشیدنی های محرک مانند ردبول یافتشود . همچنین در برخی از داروهای سرماخوردگی و مسکن.
[عکس: iakyxmmrerugo8iomu3h.jpg]
شکلات
شکلات می تواند برای گربه ها کشنده باشد. اگر چه بیشتر گربه آن را خود به خود مصرف نمی کنند ، در همه انواع شکلات ، حتی شکلات سفید خطر است.اما خطرناک ترین انواع، شکلات تیره و شکلات پخت شیرین نشده است. خوردن شکلات می تواند ریتم غیر طبیعی قلب، لرزش، تشنج ، و مرگ شود.
[عکس: p6h3vjo8wekon5h1928.jpg]
آب نبات و آدامس
آب نبات، آدامس، خمیر دندان، و برخی از غذاهای رژیم غذایی كه با xylitol شیرین شده است. Xylitol می تواند با افزایش انسولین در گردش خون که باعث افت قند خون گربه می شود. Xylitol همچنین می تواند به نارسایی کبد منجر شود. علائم اولیه عبارتند از : استفراغ ، بی حالی ، و از دست دادن هماهنگی. گربه ممکن است تشنج داشته باشد ، و نارسایی کبد می تواند در عرض تنها چند روز رخ دهد.

چربي
چربی چه از گوشت و چه از استخوان . هر دوی این چربی ها ممکن است برای گربه ها خطرناک باشد. چربی ، هر دو نوع پخته و نپخته، می تواند ناراحتی های روده، استفراغ و اسهال. انسداد یا پارگی دستگاه گوارش گربه شما را موجب شود .
[عکس: i6dvvgfhhyrsdvsg2bem.jpg]
تخم مرغ خام
دو مشکل در دادن تخم مرغ خام وجود دارد.اولین احتمال مسمومیت غذایی از باکتریها مانند سالمونلا یا اشرشیا کلی است.دوم این است که پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ خام، به نام avidin، تداخل با جذب بیوتین ویتامین B دارد. این می تواندموجب مشکلات پوستی براي گربه شما شود.
[عکس: dqik6vu8nle927xgemoj.jpg]
گوشت خام و ماهی
گوشت خام و ماهی خام ، مانند تخم مرغ خام، می تواند باکتری هایی که باعث مسمومیت غذایی می شوند را منتقل كند . علاوه بر این ، یک آنزیم در ماهی خام بنام تیامین است که ویتامین B ضروری برای گربه را از بین می برد.کمبود تیامین می تواند موجب مشکلات جدی عصبی شده و منجر به تشنج و کماشود
[عکس: gio7uebbfnjyhono0dpn.jpg]
غذای سگ
ناخنك گاه به گاه از مواد غذایی سگ را ميتوان بخشيد. اما غذای سگ جایگزین برای مواد غذایی گربه نیست. آنها بسیاری از مواد مشابه دارند اما مواد غذایی گربه به خصوص برای نیازهای یک گربه است، که شامل پروتئین و همچنین برخی ویتامین ها و اسیدهای چرب فرموله شده است.رژیم غذایی از غذای سگ ثابت می تواند باعث شود گربه دچار سوء تغذیه شدید گردد
[عکس: txg7o0sidhf1n2jhr4e.jpg]
جگر
مقدار کوچکی از جگر خوب است، اما خوردن جگر بیش از حد می تواند مسمومیت ویتامین A ايجاد كند. این یک بیماری جدی است که می تواند به استخوان های گربه شما تاثیر گذارد . علائم آن شامل تغییر شکل استخوان ها، رشد استخوان بر روی آرنج و ستون فقرات و پوکی استخوان است . سمیت ویتامین A همچنين می تواند موجب مرگ شود.
[عکس: x5ms6ky29vy2i98kyre.jpg]
شيريني
وردن بيش از حد شيريني ميتواند موجب چاقي و ديابت گربه شود
[عکس: vifqdrvustvupl84qkjv.jpg]
خمیر و مخمرهایشان
قبل از آن كه پخته شود ، مانندخمیر نان . ورم خمير و جا افتادنش دقیقا چیزی است آن را در معده گربه شمارخ خواهد داد اگر گربه شما آن را خورد همانطور که خمير متورم ميشود می تواند در شکم باعث درد شدید شود . علاوه بر این ، هنگامی که مخمر تخمیر خمیر به آن افزایش یابد، تولید الکل ميكند که می تواند منجر به مسمومیت الکل شود.
[عکس: 3gwksadna2gwy81ib90p.jpg]
داروی شما
بلعیدن یک داروی تجویز شده برای انسان یکی از شایع ترین علل مسمومیت در گربه است. همانكاري که شما برای فرزندان خود انجام ميدهید و تمام دراوها را دور از دسترسش قرار ميدهيد بايد براي گربه خود هم انجام دهيد .
[عکس: yj4p6twblvc6tgbrbu89.jpg]
قفسه مواد غذايي داخل آشپزخانه
مواد غذايي خانه بايد دور از دسترس گربه ها باشند چراكه مرتبط با بسياري بيماريها هستند

اگر گربه تان اينها را خورد چه كنيد
مهم نیست که چقدر احتياط كرده ايد، این امکان وجود دارد گربه خود آنها را پيدا كند و ببلعد . شما بايد در شرایط اضطراری این یک ایده هوشمندانه را داشته باشيد .تلفن دامپزشک محلی خود، نزدیکترین درمانگاه اورژانس و مرکز کنترل مسمومیت حیوانات ASPCAرا داشته باشيد
[عکس: pdis1fh1hso2bckrjns.jpg]
گربه چه چيزهايي ميتواند بخورد
گربه ها گوشت وار حقيقي هستند هميشه ميتوانيد گوشت پخته را به گربه تان بدهيد اما براي رژيم غذايي خوب و كامل با پزشك مشورت كنيد .غذاهاي خشك هم ميتتواند به شما كمك كند

منبع:[URL]http://www.webmd.com/a-to-z-guides/s...ws/default.htm[/URL]
ترجمه :شيما
به دستور مدير كل محترم
توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.
#2
خیلی ممنون مرجان جون خیلی اطلاعات مفیدی بود دستتون دردنکنه ، بامزی که خوشبختانه هیچکدوم از این موارد و دوست نداره و نمیخوره فقط شیر گاهی اوقات بهش میدم نوشته شده شیر برای گربه های بزرگسال خوب نیست یعنی شیر و حذف کنم از برنامه غذاییش؟

#3
واقعا سنگ تموم گذاشتین.
مرسی مرجان خانم. عالی بود
#4
عالی بود مرجان خانم
ممنون
 [عکس: sparrowsignature.gif]
به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

#5
والا مليكا جان نوشته اسهال ميشه .من تجربه ام تو گربه كمه اما خوب اگه بدن نيازي نداره لزومي نداره بهش بدي
توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.
#6
ممنون مرجان جون ، خوشبختانه شیر میسازه به بامزی و تابحال هرموقع شیردادم بهش اسهال نشده اگه باعث اسهال نشه فکرنکنم ضرری داشته باشه به اون صورت، به هرحال سعی میکنم خیلی کمتربهش بدم.:29:

#7
مرجان خانوم عالی بود
ترجمه روان و خوب
مرسی
#8
چقدر عالی بود....واقعا" ممنون مرجان خانم!
[عکس: ?di=M0LX]


#9
رضای عزیز تخم مرغ پخته فقط زرده باید داده بشه به گربه دیگه درسته؟
ممنون مرجان جون
فوق العاده بود
[URL="http://mihanpet.ir/showthread.php?t=8452"]
[/URL]
و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

#10
SmArT نوشته: رضای عزیز تخم مرغ پخته فقط زرده باید داده بشه به گربه دیگه درسته؟
ممنون مرجان جون
فوق العاده بود

اگه خوب پخته شده باشه ، مشکلی نداره.....اما کلا" توصیه می کنم زیاد به گربه ها تخم مرغ ندین چون گربه موجودیه که در آنزیم های کبدی دارای نواقص زیادیه که مصرف زیاد تخم مرغ موجب فشار بیش از حد به کبد و در نتیجه بروز بیماری هایی مثل دیابت میشه!
[عکس: ?di=M0LX]
پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان