امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی یک دارو: کو-آموکسی کلاو (اختصاصی میهن پت)
نام دارو: Co-Amoxiclav

فرمهای رایج در ایران:
قرص کوآموکسی کلاو 375 و 625، سوسپانسیون خوراکی 156، 228، 312، 457

عملکرد دارو: آموکسی سیلین به پروتئین های باند شنده به پنی سیلین متصل می شود که این پروتئینها نقش مهمی در ساخت دیواره باکتری ها بر عهده دارند و در نتیجه قدرت دیواره و مقاومت آن کاهش می یابد و سلول فرو می ریزد. حضور کلاولینیک که مهار کننده بتالاکتاماز است سبب افزایش قدرت این دارو در برابر باکتری هایی می شود که بتالاکتام تولید می کنند مانند استافیلوکوکوس ها.

موارد استفاده: در برابر گرم مثبت ها و باکتری های گرم منفی هوازی یا بی هوازی اجباری. ای کلای و اسافیلوکوکوس ها ( باکتری هایی که پنی سیلین آز تولید می کنند) نسبت به این دارو حساس هستند اما گرم منفی هایی مانند زودوموناس آیروژینوزا و کلپسیلا اغلب مقاوم هستند.
درموارد عفونت تحتانی دستگاه تنفس، اوتیت میانی، سینوزیت، عفونت پوستی و عفونتهای دستگاه اداری ناشی از میکروارگانیسمهای حساس کاربرد دارد

موارد منع مصرف: در بیمارانی که حال وخیمی دارند باید از دادن فرمهای خوراکی به علت جذب کم از GI خودداری شود. در حیواناتی که به آنتی بیوتیک های دسته بتالاکتام حساسیت دارند استفاده نشود.

نکته:
به هیچ وجه در همستر، خوکچه، خرگوش و سایر جوندگان استفاده نشود.

عوارض جانبی: تهوع، استفراغ و جوش های پوستی (هر سه رایج)

تداخلات دارویی: از مصرف همزمان آموکسی سیلین با آنتی بیوتیک های باکتریواستاتیک مانند اریترومایسین و تتراسایکلین خودداری شود. در یک سرنگ با آمینوگلیکوزیدها مخلوط نشود. در شرایط آزمایشگاهی بین بتالاکتام و آمینوگلیکوزید، سینرژیسم دارویی رخ می دهد.

دوز مصرفی در سگ و گربه: 12/5 الی 25 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به صورت خوراکی هر 8 الی 12 ساعت
پرندگان: 125 الی 150 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به صورت خوراکی هر 12 ساعت.

منابع: 1- ترجمه شخص بنده از کتاب BSAVA small animal formul
ary چاپ ششم نوشته یان رمزی 2- فرم های رایج در ایران از کتاب دارونامه خدام گرفته شده
[SIZE=4]
اختصاصی میهن پت

[/SIZE]
پاسخ
ممنون دکتر

من سینوس هام که چرک میکنه دکتر از این قرص ها بهم میده:giggle:
خیلی قویه
پاییزدوست دارم بخاطربارونش وقتی زیربارون قدم می زنم وخیس می شم پاییزبهم یادآوری می کنه که زندگی جریان داره پاییزدوست دارم چون بهم یادآوری می کنه که دنیابه هیچ کس وفانمی کنه پاییزدوست دارم بخاطراینکه غم هاروپنهون می کنه پاییزدوست دارم چون یه سکوت مبهمی تووجودش نهفته داره من عاشق پاییزم
پاسخ
بیشتر دارو های حیوونا با مال ادما یکیه نه????
پاسخ
حمایت نوشته است:بیشتر دارو های حیوونا با مال ادما یکیه نه????
نمی شه گفت بیشترش...به هیچ وجه سر خود هیج دارویی رو برای حیوونتون استفاده نکنید....
پاسخ
هیچ دارویی رو بدون تجویز دامپزشک ندید

تازه اونم دامپزشک وارد با دو سه تا دامپزشک هم مشورت کنید

تو نت هم تحقیق و مطالعه کنید راجبش

اطلاعاتتون راجب پتتون رو بروز نگه دارید
[تصویر:  1376128004931.jpg]

[تصویر:  hu5vrdaydi8bc6llk3pc.jpg]

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان