امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش پاسخ در مورد عروس هلندی(کاکتیل)
با سلام خدمت کاربران عزیز در این قسمت میتوانید سوالات خود رو در مورد عروس هلندی مطرح کنید

[B][COLOR="red"]مشخصات کلی:
[/COLOR]

نام:Cockatiel
نام علمی:Nymphicus hollandicus
سرزمین بومی: استرالیا
توانایی پرورش:عالی
نگهداری خانگی: عالی
توانایی سخنگویی: نر خوب ماده ضعیف
میزان سر و صدا: متوسط رو به بالا
طول عمر:15سال با نگهداری خوب 30سال نیز دیده شده

کوچکترین عضو خانواده کاکاتو

[تصویر:  30231514624669410102.jpg]

با تشکر
[/B]
کسی شما را به خاطر خشمگین شدنتان مجازات نمیکند
همین خشم است که شما را به کیفر میرساند

پاسخ
در مورد عروس هلندی چقدر توانایی یادگیری لغات رو داره؟
 [تصویر:  sparrowsignature.gif]
به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

پاسخ
Pars نوشته است:در مورد عروس هلندی چقدر توانایی یادگیری لغات رو داره؟

در کل محمد جان همشون توانی دارن ولی بستگی به کار کردن یا تمرین داره که بهاشون میشه

ولی عروس مقدارش کمنره من خودم 50کلمه شو دیدم

پاسخ
یه سوال دیگه . بسیاری از افرادی که از این نوع پرنده ها نگهداری می کنند. تو خونشون آزاد هست. بعد این پرنده ها شنیدم که به دلیل سایختار بدنشون باید هر زمان که لازم داشتن مدفوعشون رو رها کنن. اگر فردی بخواد به عروس هلندی آموزش بده که جای خاصی بره مثلاً آیا این کار شدنیه و آیا اصلاً درست هست این کار؟
 [تصویر:  sparrowsignature.gif]
به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

پاسخ
Pars نوشته است:یه سوال دیگه . بسیاری از افرادی که از این نوع پرنده ها نگهداری می کنند. تو خونشون آزاد هست. بعد این پرنده ها شنیدم که به دلیل سایختار بدنشون باید هر زمان که لازم داشتن مدفوعشون رو رها کنن. اگر فردی بخواد به عروس هلندی آموزش بده که جای خاصی بره مثلاً آیا این کار شدنیه و آیا اصلاً درست هست این کار؟

فکر نمیکنم

محمد جان شدنی باشه

پاسخ
علت قیمت بالای عروس هلندی چیه؟
چرا همیشه ب جفت دیده میشند؟ ، ( من همیشه دیدم جفت نگه میدارنند) !!
پاسخ
KAZO نوشته است:علت قیمت بالای عروس هلندی چیه؟
چرا همیشه ب جفت دیده میشند؟ ، ( من همیشه دیدم جفت نگه میدارنند) !!

قیمتش بالاست؟با چه قیمتی دیدین؟
پاسخ
سلام , من سه روز پیش واسه عروسه نرم ماده گرفتم اما این نره من ماده رو میزنه دقیقا همون جوری که منو گاز میگیره یه جا یه مطلب در مورد عروس نوشته بود که( بعضی از عروس ها که در دوران جوجگی انسان نبینن و بعد که بزرگ بشن و در کنار انسان قرار بگیرن حالت وحشی پیدا میکنن به صورتی که اگه دستی بهش نزدیک بشه گاز میگیره و جیغ ممتد میکشه که باید این عروس ها رو با یکی مثل خودش نگه داشت و راه حلی هم واسه رام شدنش نیست و امکان جفت شدنش هم 10 درصد هست و یا اصلا وجود نداره )من این مطلب رو دیدم تو یکی از سایت ها, عروسه نره من هم وقتی دستم رو نزدیکش میگیرم که بیاد رو دستم جیغ ممتد میکشه و گاز میگیره و ماده رو هم میزنه اما از دستم غذا میگیره و رو شونه هم میشینه اما اگه تکون بخورم گردنم رو گاز میگیره و جیغ ممتد میزنه حالا نمیدونم این از اون دسته از عروسها هست یا نه؟
البته وقتی ماده رو ازش دور میکنم صداش میکنه و ماده هم جوابش رو میده وقتی هم که هر دوشون بیرون هستند دنباله هم راه میرن و دعوا نمی کنن, وقتی که هر دوشونو تو قفس میزارم کافیه ماده بهش نزدیک بشه گازش میگیره و یا این که رو دستم میزارم هر دو شونو ماده نزدیکش باشه گازش میگیره ,حالا من چیکار کنم این دو تا رو ایا امکان جفت شدنشون هست یا نه? واقعا موندم خستم کردن راستش تمام دسته منو این نره زخم کرده[تصویر:  Cry.gif]
قفس دیگم ندارم که جداشون کنم به نظر شما چیکار کنم ? , اینا جفت خواهند خورد یا نه؟ چقدر زمان می بره به هم عادت کنن؟

[ATTACH=CONFIG]816[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]817[/ATTACH]
پاسخ
roshanak نوشته است:سلام , من سه روز پیش واسه عروسه نرم ماده گرفتم اما این نره من ماده رو میزنه دقیقا همون جوری که منو گاز میگیره یه جا یه مطلب در مورد عروس نوشته بود که( بعضی از عروس ها که در دوران جوجگی انسان نبینن و بعد که بزرگ بشن و در کنار انسان قرار بگیرن حالت وحشی پیدا میکنن به صورتی که اگه دستی بهش نزدیک بشه گاز میگیره و جیغ ممتد میکشه که باید این عروس ها رو با یکی مثل خودش نگه داشت و راه حلی هم واسه رام شدنش نیست و امکان جفت شدنش هم 10 درصد هست و یا اصلا وجود نداره )من این مطلب رو دیدم تو یکی از سایت ها, عروسه نره من هم وقتی دستم رو نزدیکش میگیرم که بیاد رو دستم جیغ ممتد میکشه و گاز میگیره و ماده رو هم میزنه اما از دستم غذا میگیره و رو شونه هم میشینه اما اگه تکون بخورم گردنم رو گاز میگیره و جیغ ممتد میزنه حالا نمیدونم این از اون دسته از عروسها هست یا نه؟
البته وقتی ماده رو ازش دور میکنم صداش میکنه و ماده هم جوابش رو میده وقتی هم که هر دوشون بیرون هستند دنباله هم راه میرن و دعوا نمی کنن, وقتی که هر دوشونو تو قفس میزارم کافیه ماده بهش نزدیک بشه گازش میگیره و یا این که رو دستم میزارم هر دو شونو ماده نزدیکش باشه گازش میگیره ,حالا من چیکار کنم این دو تا رو ایا امکان جفت شدنشون هست یا نه? واقعا موندم خستم کردن راستش تمام دسته منو این نره زخم کرده[تصویر:  Cry.gif]
قفس دیگم ندارم که جداشون کنم به نظر شما چیکار کنم ? , اینا جفت خواهند خورد یا نه؟ چقدر زمان می بره به هم عادت کنن؟

[ATTACH=CONFIG]816[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]817[/ATTACH]

سلام
اشتباهتون این بود که شما برای پرندتون جفت انتخاب کردید
کاکتیل ها باید خودشون جفتشون رو از بین دسته های هم نوع انتخاب کنند
مثل باجریگار و یا فیشر ها نیستند که شما 2 تا پرنده ی جنس مخالف و بالغ رو کنار هم بزارید و انتظار داشته باشید جفت بخورند

پاسخ
Pars نوشته است:یه سوال دیگه . بسیاری از افرادی که از این نوع پرنده ها نگهداری می کنند. تو خونشون آزاد هست. بعد این پرنده ها شنیدم که به دلیل سایختار بدنشون باید هر زمان که لازم داشتن مدفوعشون رو رها کنن. اگر فردی بخواد به عروس هلندی آموزش بده که جای خاصی بره مثلاً آیا این کار شدنیه و آیا اصلاً درست هست این کار؟

دوست خوبم به این روش آموزش ، میگن potty-train که یک شیوه ی شدنی اما بسیار بسیار غلط و نادرست هست و بسیار مضر هست برای پرنده . درست می فرمایید ، این مطلب رو بنده هم در جاهای مختلف نوشتم که پرنده ها به خاطر اینکه پرواز می کنند باید در سبک ترین حالت ممکن باشند و بسیار مهم هست که مدفوع و ادرارشون رو هر چه سریعتر دفع کنند . بنابراین این آموزش با سیستم بدنشون جور در نمیاد و در موارد زیادی موجب بیرون اومدن مقعد از جای خودش میشه ! چون مستحضر هستید که پرنده ادرار و مدفوعش رو با هم دفع می کنه و مثانه نداره و هر چه مدفوع و ادرار رو پرنده نگه داره و جلوی خودش رو بگیره، بزرگتر میشه و دفع کردنش نیازمند فشار بیشتری هست که خیلی خطرناکه و ممکنه بخشی از کلوآک پرنده به سمت بیرون بیاد !!! و حتی ممکنه نیاز به جراحی پیدا کنه و حتی از اون بدتر ممکنه دیگه این پرولپس (بیرون آمدگی) به جای خودش برنگرده حتی با جراحی و این میتونه برای پرنده بسیار خطرناک باشه چون بافتی که در معرض هوا قرار میگیره به سرعت باکتریایی میشه و نیاز به مراقبت داره . درکل پیشنهاد می کنم آموزش هایی رو انتخاب کنید که مشکل برای پرنده ایجاد نکنه و به جای این آموزش ، می تونید محیط آزادسازی پرندتون رو در یک جای کوچکتر و امن که فرش و سایر وسایل رو نداشته باشه در نظر بگیرید که تمیز کردنش راحت تر باشه و ایمنیش هم بیشتر باشه .

موفق باشید ،
مجید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان