امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خرگوش وحشی
دو روزه پیش یه خرگوش که به رنگ کارامله و به اندازه کف دسته رو تو طبیعت پیدا کردیم.... Smile
اصن اوردیمش خونه چون پاش اسیب دیده بود. Undecided
مثل این که قرار نیست باهام دوست بشه.غذا اصلا نمیخوره.گوشه گیره.از اولم ببخشید خیلی کم پوپ داشت.پاشم شکسته Sad
درسته اونطور که سفارش شده نباید زیاد بغلش کرد ولی به خاطر اینکه قفسش در نداره مجبورم بلندشکنم وهمین که میذارمش بیرون بدو بدو میره زیر اشیا داخل تراس مخفی میشه همیشه هم یه جا میرهع....(وفکر کنم به خاطر درد ناشی از بغل کردنش ازم متنفره)
از اول که اومده فقط اب خورده نه چیز دیگه Dodgy  
 اها راستی باتوجه به ایینکه طبق یافته ها وشواهد اقا یا خانوم خرگوش عاشق بیرون رفتو دویدنه و با این احتمال که اطراف خونه ما گاهی اوقات(خیلی کم)گربه می پلکه بزارمش بیرون بمونه  یا به تو قفس موندنش اکتفا کنم... Huh 
متاسفانه متاسفانه متاسفانه واز شانس بد این خرگوش جایی که ما زندگی می کنیم خیلی محرومه از هر لحاظ و اصلا دامپزشکی نداره یا اگه داره برای درمان دامه ولاغیر
چی کار کنم اخه هم نازوخوشمله هم دلم براش می سوزه Sleepy
دارم دیوونه میشم تورو خدا به خاطر این خرگوش کوچولوی غمگین ودرد کشیده جواب بدین Cry
اگه خیس شه باید چی کار کنیم Huh
پاسخ
در مورد اسیب دیدگی پاش بهتره حتما توی یه جعبه کوچیک محدودش کنید که هی اینور و انور نره و حرکت نکنه و اگر شکستگی داشته باشه حتما باید دکتر ویزیت کنه کدوم شهر هستید؟
پاسخ
سلام
دوست عزیز شما دیروز این سوال رو پارسی پت پرسیدید و پاسختون داده شد. خوشبختانه ماده شیرده نیست که از بچه هاش جدا شده باشه.
اگر اندازه کف دسته پس حدودا سه هفتشه و چون در طبیعت بوده پس با شیر مادر تغذیه شده.

ای کاش تلاش بیشتری برای جستجوی مادرش انجام میدادید.

در مورد پا چون نمیدونم مشکلش چیه نمیتونم کمکی کنم. امکانات هم که ندارید پس همونطور که مدیر فرمودن محدودش کنید و به عضو اسیب دیده فشار وارد نکنید.

در مورد غذا نخوردنش اگر شکمش سفت و متورم شده ، به حالت قوز کرده میشینه و سایش دندان داره یعنی از نفخ رنج میبره.

راههای زیر رو برای رفع نفخش انجام بدید.

یک سی سی سرکه سیب در 10 سی سی اب بریزید و فقط امروز و فردا ازین ترکیب ، یک سی سی با سرنگ بدون سوزن بهش بدید.

شکم و مقعدشو دائما ماساژ بدید ( بدون فشار زیاد)

امروز و فردا روزی دو مرتبه ، یک سی سی عرق نعنا یا یک سی سی دمنوش اویشن بدید.

نعنا نفخ رو برطرف میکنه ولی برای یبوست خوب نیست و تشدیدش میکنه. بنابراین چون هنوز دفع نکرده فقط 1_2 بار نعنا داده بشه ولی اویشن تا 3 روز روزی 3 مرتبه اشکالی نداره. اگر لازم بود روغن زیتون روزی دو مرتبه یک سی سی داده بشه که بتونه دفع کنه و بعد قطعش کنید.

برای تغذیه اش هم که بسیار اصولی و خاص هست ، در تاپیک خرگوش مفصل توضیح داده شده . 5 صفحه اخر تاپیک رو بخونید بسیار مهمه. غذای اصلی خرگوش ، یونجه خشکه که برای کوتاه شدن دندانهاش لازمه. کلا علوفه لازمه . اشتباها به جای یونجه خشک ، با میوه ، سبزی و هویج تغذیه اش نکنید. در این سن که هست باید یونجه خوردن رو شروع کنه و در کنارش میتونید شیر در تغذیه اش قرار بدید. بهترین شیر بعد از شیر مادر ، شیرخشک مخصوص گربه هست . اگر موجود نبود، شیر بدون لاکتوز. 25_30 سی سی دو بار در روز. این مقدار رو به دو وعده ( صبح و غروب تقسیم کنید)

15 سی سی صبح 15 سی سی غروب در ظرف تمیز و کوچکی ریخته و کنارش بزارید. اگر نخورد با سرنگ بدون سوزن یا قطره چکان بهش بدید خیلی اهسته و بعد از هر وعده شکمشو ماساژ بدید نفخ نکنه. شیر بیشتر از نیمساعت در دمای محیط قرار نگیره.

مصرف سبزی و میوه ، زمان خاص خودشو داره که در تاپیک خرگوشها گفته شده. هیچ موقع از سبزیجات تازه و خشک نشده مصرف نکنه چون نفاخه و نفخ برای خرگوشها میتونه کشنده هم باشه.

حتما ظرف ابخوردن در دسترسش باشه و جای گرم نگه ندارید. خرگوشها به گرما حساسن و دچار شوک میشن.
بیرون از منزل ، حیاط و جایی که امکان حضور گربه و کلاغ هست و یا محیط الوده است ، نگهداری نشه.

گل و گیاهان رو از دسترسش دور نگه دارید. چون ممکنه گیاه سمی که لیستشو در تاپیک خرگوش نوشتم ، بخوره و مسموم بشه.

تاپیک خرگوش http://mihanpet.ir/thread-9227.html

مطالبشو بخونید و سوالات در همان بخش پرسیده بشه.
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.

پاسخ
(07-01-2018، 09:47 PM)shivid نوشته: در مورد اسیب دیدگی پاش بهتره حتما توی یه جعبه کوچیک محدودش کنید که هی اینور و انور نره و حرکت نکنه و اگر شکستگی داشته باشه حتما باید دکتر ویزیت کنه کدوم شهر هستید؟خراسان جنوبی.قاین
ممنون از راهنماییتون...
پاسخ
(07-01-2018، 10:45 PM)animal lover نوشته: سلام
دوست عزیز شما دیروز این سوال رو پارسی پت پرسیدید و پاسختون داده شد. خوشبختانه ماده شیرده نیست که از بچه هاش جدا شده باشه.
اگر اندازه کف دسته پس حدودا سه هفتشه و چون در طبیعت بوده پس با شیر مادر تغذیه شده.

ای کاش تلاش بیشتری برای جستجوی مادرش انجام میدادید.اره باید این کارو می کردیم ولیشب بود..بالاخره کوتاهی از ما بود

در مورد پا چون نمیدونم مشکلش چیه نمیتونم کمکی کنم. امکانات هم که ندارید پس همونطور که مدیر فرمودن محدودش کنید اره منم همین کارو کردم ولی از قفسش بیرون میاد دائما ومن باز مجبورم بغلش کنم که این براش مضره!!!

و به عضو اسیب دیده فشار وارد نکنید.پاش تقریبا وله وقتی می خواد راه بره بالا نگهش می داره یه مقدار که دقت کردم دیدم استخون داره از پاش بیرون میزنه...

در مورد غذا نخوردنش اگر شکمش سفت و متورم شده ، به حالت قوز کرده میشینه و سایش دندان داره یعنی از نفخ رنج میبره.

راههای زیر رو برای رفع نفخش انجام بدید.

یک سی سی سرکه سیب در 10 سی سی اب بریزید و فقط امروز و فردا ازین ترکیب ، یک سی سی با سرنگ بدون سوزن بهش بدید.

شکم و مقعدشو دائما ماساژ بدید ( بدون فشار زیاد)

امروز و فردا روزی دو مرتبه ، یک سی سی عرق نعنا یا یک سی سی دمنوش اویشن بدید.

نعنا نفخ رو برطرف میکنه ولی برای یبوست خوب نیست و تشدیدش میکنه. بنابراین چون هنوز دفع نکرده فقط 1_2 بار نعنا داده بشه ولی اویشن تا 3 روز روزی 3 مرتبه اشکالی نداره. اگر لازم بود روغن زیتون روزی دو مرتبه یک سی سی داده بشه که بتونه دفع کنه و بعد قطعش کنید.

برای تغذیه اش هم که بسیار اصولی و خاص هست ، در تاپیک خرگوش مفصل توضیح داده شده . 5 صفحه اخر تاپیک رو بخونید بسیار مهمه. غذای اصلی خرگوش ، یونجه خشکه که برای کوتاه شدن دندانهاش لازمه. کلا علوفه لازمه . اشتباها به جای یونجه خشک ، با میوه ، سبزی و هویج تغذیه اش نکنید. در این سن که هست باید یونجه خوردن رو شروع کنه و در کنارش میتونید شیر در تغذیه اش قرار بدید. بهترین شیر بعد از شیر مادر ، شیرخشک مخصوص گربه هست . اگر موجود نبود، شیر بدون لاکتوز. 25_30 سی سی دو بار در روز. این مقدار رو به دو وعده ( صبح و غروب تقسیم کنید)

15 سی سی صبح 15 سی سی غروب در ظرف تمیز و کوچکی ریخته و کنارش بزارید. اگر نخورد با سرنگ بدون سوزن یا قطره چکان بهش بدید خیلی اهسته و بعد از هر وعده شکمشو ماساژ بدید نفخ نکنه. شیر بیشتر از نیمساعت در دمای محیط قرار نگیره.

مصرف سبزی و میوه ، زمان خاص خودشو داره که در تاپیک خرگوشها گفته شده. هیچ موقع از سبزیجات تازه و خشک نشده مصرف نکنه چون نفاخه و نفخ برای خرگوشها میتونه کشنده هم باشه.

حتما ظرف ابخوردن در دسترسش باشه و جای گرم نگه ندارید. خرگوشها به گرما حساسن و دچار شوک میشن.
بیرون از منزل ، حیاط و جایی که امکان حضور گربه و کلاغ هست و یا محیط الوده است ، نگهداری نشه.حتما به توصیه هاتون توجه می کنم...

گل و گیاهان رو از دسترسش دور نگه دارید. چون ممکنه گیاه سمی که لیستشو در تاپیک خرگوش نوشتم ، بخوره و مسموم بشه.ممنون از راهنمایی های کاراتون..

تاپیک خرگوش http://mihanpet.ir/thread-9227.html

مطالبشو بخونید و سوالات در همان بخش پرسیده بشه. Heart
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان