امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشعشع خطوط برق حیات حیوانات و نباتات را تهدید می کند
#1
Star 
تهران- ایرنا- یک گزارش جدید نشان می دهد که تشعشع الکترو مغناطیسی خطوط برق، دکل های وای فای، تلفن و فرستنده های رادیویی و تلویزیونی، تهدید جدی برای حیات حیوانات و نباتات هستند.


[عکس: n82920789-72349749.jpg]به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه تلگراف، این گزارش که حاصل آنالیز 97 مطالعه توسط محققان سازمان اروپایی ارزیابی EKLIPSE است، نشان می دهد که تشعشع یاد شده خطر بالقوه ای برای جهت یابی حشرات و پرندگان و سلامت گیاهان است.

گزارش EKLIPSE نشان می دهد که پرتو دهی الکترو مغناطیسی (EMR) می تواند جهت یابی مغناطیسی پرندگان، حیوانات پستاندار و بی مهرگان مانند حشرات و عنکبوت ها را مختل کند و علاوه بر آن، متابولیسم گیاهان نیز توسط EMR تغییر می کند.

محققان سازمان خیریه Buglife نیز هشدار دادند به رغم شواهدی که در مورد این آسیب ها وجود دارد، اما تحقیقات چندانی در مورد ارزیابی تاثیر آنها و یا اعمال محدودیت های آلودگی صورت نگرفته است.

این محققان با هشدار درباره تهدیدهای جدی محیط زیستی، همچنین خواستار استقرار انتقال دهنده های سیستم ارتباطی بی سیم نسل پنجم (5G) به مکانی دور از چراغ های خیابان که باعث جذب حشرات می شوند و یا مناطقی شدند که می تواند به حیات وحش آسیب بزند.

این محققان یاداور شدند که 5G می تواند تاثیر منفی قابل توجهی بر حیات وحش بگذارد و قرار دادن انتقال دهنده های 5G بر لامپ های معمولی و یا ال.ایی.دی خیابان ها که حشرات را به خود جذب می کنند، آنها را بیش از پیش در معرض پرتو قرار می دهد. 

در ماه مارس نیز 237 محقق با امضای یک درخواست تجدیدنظر به سازمان ملل خواستار جدی تر گرفته شدن خطرنات ناشی از تشعشعات الکترومغناطیسی شدند.

همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان