امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عفونت تنفسی قناری
با سلام،
و خسته نباشید میگم به animal lover عزیز ترین و همه کسایی که لطف میکنن اینجا کمک میکنن به بچه ها.

کمتر از دو هفته س که موسسه ای مسئولیت یه قناری یک ساله رو به من سپرده، منم ناچارا پذیرفتم...
بلاخره سه روز پیش بردمش دکتر، و گفتن عفونت تنفسی شدید داره.
روی بینیش رو چیزی پوشونده بود که گویا آب بینی خشک شده بود. اون چیز رو از روی بینیش کندن و من تازه میتونستم حفره های بینیشو ببینم. گفتن که این عفونت خیلی وقته که باهاشه. من گاها توی سرویس بهداشتی موسسه میدیدم این بچه رو ...

یه انتی بیوتیک دادن که صبح و شب هر بار نیم سی سی و تا 15 روز باید بهش بدم. (هر چند خیلی مشکل دارم با اینکار چون دهنشو باز نمیکنه و گاها کمی ازش بیرون میریزه. تازه متوجه شدم اگر دوز دقیق بهش نرسه ممکنه باکتری مصونیت پیدا کن کنه در مقابل انتی بایتیک...)

چیزی که بیشتر از هر چی منو میترسونه اینه که بعد از 3 روز دارم میبینم که فعالیتاش کمتر شده.
امروز ساعت 4 عصر یکم چرت زد.
و پر هاشو پف میکنه....

خیلی نگرانشم و نمیدونم دیگه باید چکار کنم طی این 15 روز که دوباره وقت دکتر داره. ..

عکس دارو و غذایی که براش گرفتم و میفرستم، ممنون میشم شما یه نگاهی بهش بندازین

و اینکه من تابحال فقط یک بند انگشت کاهو بهش دادم، تو این شرایط رژیم غذایی هست که بتونم بیشتر کمکش کنم یا در کل کاری کنم؟
اگر دما مهمه امروز دما بین 21-12 هست.

)منو ببخشید که دارم وقتتونو میگیرم. ولی موضوع اینه که به شما به اندازه دکتر دنیلو اعتماد دارم و ارتباط من با دنیلو فقط از طریق فیسبوکه. ارتباطم قطع میشه باهاشون وقتی میرن امریکا. به این دلیل وقت شما رو گرفتم و میدونم شاید من که نزدیک دکتر هستم حق نداشته باشم دیگه اینجا هم مزاحم بشم، و حق بقیه رو ضایع کردم که به شما نیاز دارن ...ولی خیلی نگرانم... منو عفو کنین)[تصویر:  3923da7b158af1b405291174213efc8a.jpg][تصویر:  f2749851395046e091e80d317696b362.jpg]

Inviato dal mio SM-G900FD utilizzando Tapatalk
پاسخ
(05-05-2018، 07:23 PM)Mahna_26jan نوشته است: با سلام،
و خسته نباشید میگم به animal lover عزیز ترین و همه کسایی که لطف میکنن اینجا کمک میکنن به بچه ها.

کمتر از دو هفته س که موسسه ای مسئولیت یه قناری یک ساله رو به من سپرده، منم ناچارا پذیرفتم...
بلاخره سه روز پیش بردمش دکتر، و گفتن عفونت تنفسی شدید داره.  
روی بینیش رو چیزی پوشونده بود که گویا آب بینی خشک شده بود. اون چیز رو از روی بینیش کندن و من تازه میتونستم حفره های بینیشو ببینم. گفتن که این عفونت خیلی وقته که باهاشه.  من گاها توی سرویس بهداشتی موسسه میدیدم این بچه رو ...

یه انتی بیوتیک دادن که صبح و شب هر بار نیم سی سی و تا 15 روز باید بهش بدم. (هر چند خیلی مشکل دارم با اینکار چون دهنشو باز نمیکنه و گاها کمی ازش بیرون میریزه. تازه متوجه شدم اگر دوز دقیق بهش نرسه ممکنه باکتری مصونیت پیدا کن کنه در مقابل انتی بایتیک...)

چیزی که بیشتر از هر چی منو میترسونه اینه که بعد از 3 روز دارم میبینم که فعالیتاش کمتر شده.
امروز ساعت 4 عصر یکم چرت زد.
و پر هاشو پف میکنه....

خیلی نگرانشم و نمیدونم دیگه باید چکار کنم طی این 15 روز که دوباره وقت دکتر داره. ..

عکس دارو و غذایی که براش گرفتم و میفرستم، ممنون میشم شما یه نگاهی بهش بندازین

و اینکه من تابحال فقط یک بند انگشت کاهو بهش دادم،  تو این شرایط رژیم غذایی هست که بتونم بیشتر کمکش کنم یا در کل کاری کنم؟
اگر دما مهمه امروز دما بین 21-12 هست.

)منو ببخشید که دارم وقتتونو میگیرم. ولی موضوع اینه که به شما به اندازه دکتر دنیلو اعتماد دارم و ارتباط من با دنیلو فقط از طریق فیسبوکه. ارتباطم قطع میشه باهاشون وقتی میرن امریکا. به این دلیل وقت شما رو گرفتم و میدونم شاید من که نزدیک دکتر هستم حق نداشته باشم دیگه اینجا هم مزاحم بشم، و حق بقیه رو ضایع کردم که به شما نیاز دارن ...ولی خیلی نگرانم... منو عفو کنین)[تصویر:  3923da7b158af1b405291174213efc8a.jpg][تصویر:  f2749851395046e091e80d317696b362.jpg]

Inviato dal mio SM-G900FD utilizzando Tapatalk

سلام عزيزم ، ممنون لطف داريد. 

خواهشا اينحرفو نزنيد ! شما و بقيه دوستان براي ما عزيز و قابل احترام هستيد و براي كمك به هم ، اينجا حضور داريم. با پرسيدن سوال هم ، هيچ حقي از كسي ضايع نميشه ، َبلكه اطلاعات ، به اشتراك گذاشته ميشه . خوشحال ميشم بتونم كمكي كنم Smile

با سن كمي كه داره ، اين شدت عفونت خيلي عجيبه ! 

انروفلوكساسين داروي مؤثري براي بيماريهاي تنفسيه و اميدوارم تا قبل از ١٥روز ، اثرات بهبودي رو ببينيد . 

دما خيلي پايينه !! در حالت عادي و براي قناري سالم ١٨-٢٦ مناسبه. و در فصول سرد تا ٣٠ هم قابل افزايشه. ولي در مورد اين بچه ، چون بيمار هم هست و مقاومت بدن كم ، قادر به تنظيم دماي بدن نيست و مجاز هستيد تا ٢٦ درجه بالا ببريد ولي نه به طور ناگهاني . 

غير ازين غذا ، مكمل يا پلت ديگه اي معرفي نكردن ؟ كم اشتهاست ؟ اسهاله ؟ 

لطفا پاسخها رو اين تاپيك بفرماييد ، ممنون http://mihanpet.ir/thread-10720.html

When I look into the eyes of an animal I do not see an animal, I see a living being. I see a friend, I feel a soul

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان