امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایشگاهی برای حمایت از حیوانات آسیب دیده
#1
Star 
تهران- ایرنا- نمایشگاه نقاشی محجوب ظهوریان پردل با هدف گردهم آوردن دوستداران طبیعت و حیوانات در گالری ثالث برپا می شود و سود حاصل از فروش آثار به منظور درمان و رسیدگی به سگ‌های بی‌سرپرست هزینه خواهد شد.[تصویر:  n82877309-72269419.jpg]به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی گالری ثالث، نمایشگاه محجوب ظهوریان پردل با عنوان «انسان، بیگانه از طبیعت» در گالری ثالث در تاریخ 17 فروردین از ساعت 16 تا 22 گشایش می یابد و تا 22 فروردین ماه ادامه دارد. 


در بیانیه هنری (استیتمنت) این نمایشگاه آمده است: 

انسان، طبیعت و حیوانات حول یک دایره‌اند با محوریت عشق و بر این باورم که دست‌درازی انسان به چرخۀ طبیت و گسستن این زنجیره آسیب‌های جبران‌ناپذیری به طبیعت می‌زند که پیامدهای ناگوار آن گریبانمان را می‌گیرد.

در طول سال‌ها ارتباط عمیق و عاشقانه‌ای که در حمایت از حیوانات داشته‌ام، گاه دلشکسته از بی‌مهری انسان‌ها، کوشیده‌ام مجموعه‌ای را با این درونمایه گرد آورم. با استفاده از خطوط پر استرس و آشفته در طراحی انسان‌ها، در برابر تصاویر زیبا با پرداخت و ساخت بهتر در تصویر حیوانات و با تضاد رنگ‌های خاکستری‌شده و سطوح رنگی و تخت و فضای تیره و روشن، این دوگانگی حسی (عشق و نفرت) را بیان کرده‌ام. هنر را ابزاری تأثیرگذار برای بیان احساسم می‌دانم و یقین دارم با نفوذی که هنر بر مخاطب فهیم خود دارد، کمک می‌کند تا راهی سبز برای سازش با طبیعت و حیوانات بیابیم. لزوم توجه به حقوق حیوانات، ایجاد بستری برای آشتی میان انسان و طبیعت و مهربانی با حیوانات، جهان را جایی امن و دوست‌داشتنی برای ما و مخلوقات خدا خواهد کرد و این آرزوی قلبی من است. 

محجوب ظهوریان از فعالان حوزه حمایت از حیوانات است و بخشی از پیشینه معنوی این نمایشگاه به تجربیات ناخوشایند او در این حوزه باز می‌گردد، او همچنین سعی کرده ‌است در این نمایشگاه بیش از حیوانات بر انسان و بیگانگی او از مادر طبیعت تاکید کند. تمام آثار او با ابعادی بزرگ و تکنیک آکریلیک روی بوم کار شده و نگاهی مستقیم، بی‌پرده و اندکی تلخ به این رابطه از دست رفته دارد.

این مجموعه شامل 15 اثر نقاشی در قطع بزرگ و بیشتر از یک متر است. این هنرمند، کارشناس گرافیک و کارشناسی ارشد نقاشی خوانده است و این مجموعه حاصل کار دو سال اخیر اوست که جمعه 17 فروردین 97 به تماشا گذاشته خواهد شد.


نمایشگاه تا تاریخ 22 فروردین ادامه دارد و ساعت بازدید روزانه از 10 صبح تا 9 شب است.


علاقه مندان هر روز می توانند به گالری ثالث واقع در خیابان کریمخان بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره 148 مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با 
تلفن88325376 تماس بگیرند.

همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم

پاسخ
#2
کار خوبیه. آفرین به برگزار کنندگان
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان