امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انجام معاینات برای لقاح مصنوعی یوزپلنگ ماده
#1
Star 
دامپزشک باغ وحش ارم و پارک پردیسان گفت: معاینه‌هایی بر روی دلبر(یوزپلنگ ماده) انجام شده است تا مشخص شود که رحم آن قابلیت انجام لقاح مصنوعی را دارد یا خیر.[تصویر:  7371944_693.jpg]


ایمان معماریان دامپزشک باغ وحش ارم و پارک پردیسان در گفتگو با خبرنگار
حوزه محیط زیستگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛با اشاره به آخرین وضعیت جسمی دو یوزپلنگ ایرانی (دلبر وکوشکی)اظهار کرد: دلبر و کوشکی از لحاظ بالینی و جسمانی کاملا سالم هستند و تغذیه و مکمل‌های مناسب خود را استفاده می‌کنند. این دو یوزپلنگ جدا از هم نگهداری می‌شوند و همدیگر را نمی‌بینند.

وی افزود: رفتارهای دلبر و کوشکی به صورت 24 ساعته از طریق مانیتور رصد می‌شود تا زمان بروز استرس بتوانیم رفتارهای دلبر را از این طریق ارزیابی کنیم.

معماریان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست و گروه پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی از متخصصان و مشاوران آلمانی برای انجام لقاح مصنوعی بر روی دلبر(یوزپلنگ ماده) کمک گرفته اند.

وی ادامه داد: طبق برنامه زمان بندی، معاینه‌های کامل باید بر روی دو یوزپلنگ انجام شود تا ببینیم می‌توانیم وارد مرحله لقاح مصنوعی شویم یا خیر.

دامپزشک باغ وحش ارم و پارک پردیسان اظهار کرد: در گذشته تلاش زیادی برای جفت گیری طبیعی دلبر و کوشکی انجام شد، اما متاسفانه این جفت گیری موفقیت آمیز نبود.

وی در پایان گفت: معاینه‌هایی بر روی دلبر(یوزپلنگ ماده ) انجام شده است تا مشخص شود که رحم آن قابلیت انجام لقاح مصنوعی را دارد یا خیر.

همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان