امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باند بزرگ قاچاق حیات وحش کشور متلاشی شد
#1
Star 
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): پس از چند هفته کار اطلاعاتی توسط نیروهای یگان محیط زیست استان تهران، اعضای یک باند قاچاق حیات وحش در شهر تهران شناسایی و یک توله یوزپلنگ آسیایی که در مناطق شرقی کشور از طبیعت زنده گیری و به تهران منتقل شده بود کشف و ضبط گردید.

فرمانده یگان محیط زیست استان تهران در این باره گفت: از هفته ها قبل در جریان فعالیت مجرمانه اعضای این باند قرار گرفته و تحقیقات نیروهای این یگان جهت شناسایی متخلفین آغاز شده بود.


[تصویر:  961004_YOOZ-1.jpg]

نقی میرزاکریمی اظهار داشت: متخلفین این توله یوزپلنگ را در مناطق شرقی کشور از طبیعت زنده گیری و به قاچاقچیان حیات وحش فروخته شده بود.

قاچاقچیان این گونه ارزشمند را به شهر تهران منتقل کرده و در مکانی نگهداری می کردند که توسط نیروهای محیط زیست شناسایی شدند.

اعضای این باند یک به یک در تهران شناسایی و بازداشت شده و امروز (دوشنبه ۹۶/۱۰/۴) نیز توله یوزپلنگ از متخلفین کشف و ضبط گردید.


[تصویر:  961004_YOOZ-2.jpg]

توله یوزپلنگ کشف شده جهت مراقبت های ویژه و تصمیم گیری به سازمان حفاظت محیط زیست منتقل شده است.

فرمانده یگان محیط زیست استان تهران از سرپرست محترم دادسرای ناحیه ۱۹ تهران و پلیس اطلاعات امنیت تهران بزرگ تشکر و موفقیت در کشف این گونه ارزشمند را مدیون مساعدت و همکاری آنان دانست.

دامپزشک کلینیک حیات وحش پردیسان درباره وضعیت توله یوزپلنگ کشف شده گفت: توله یوزپلنگ پس از ورود به کلینیک سازمان بیهوش شده و سلامت جانور تحت معاینه قرار گرفت.[تصویر:  961004_toole-yooz.jpg]


دکتر ایمان معماریان اظهار داشت: این یوزپلنگ به لحاظ جنسیت ماده و حدودا هشت ماهه است. توله یوزپلنگ به لحاظ بالینی سالم است اما از رشد مناسبی برخوردار نبوده و دچار کمبود وزن و لاغری است.

این گزارش در حال تکمیل است…

همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان