امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حکم فراگیری رفتار با حیوانات برای متخلفان محیط زیست
#1
Star 
همدان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست کبودرآهنگ گفت: 2 متخلف حوزه محیط زیست این شهرستان براساس حکم یک قاضی به فراگیری نحوه رفتار با حیوانات محکوم شدند.

[تصویر:  n82745505-72019190.jpg]


پیمان زرین روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: چندی پیش 2 متخلف اقدام به اذیت حیوانات و فیلم برداری و انتشار آن در فضای مجازی کردند. 

وی ادامه داد: پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی، متخلفان شناسایی و پرونده قضایی برای آنها در مجموعه قضایی کبودرآهنگ تشکیل شد. 


رئیس اداره حفاظت محیط زیست کبودرآهنگ گفت: طبق حکم قضایی متخلفان به شرکت در دوره آموزشی تربیتی با محوریت 'نحوه رفتار با حیوانات' زیر نظر محیط زیست محکوم شده اند. 


زرین افزود: متخلفان همچنین در این دوره آموزشی ملزم به فراگیری اخلاق زیست محیطی، فضایل زیست محیطی، جایگاه حیوانات در زندگی انسان، دوستی با طبیعت، بینش زیست مدارانه نسبت به طبیعت، آشنایی با حیات وحش، رفتارشناسی حیوانات، بوم شناسی و آشنایی با مصادیق تخلفات زیست محیطی هستند. 


صدور احکام جایگزین حبس یا احکام سبز قضایی درمورد متهمان حوزه زیست محیطی همواره مورد توجه مسئولان بوده و همچنین اینگونه احکام بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشته است. 
اینگونه احکام اولین بار نیست که در همدان به اجرا گذاشته می شود، اواخر ماه گذشته یک دهیار به علت سوء مدیریت پسماندهای روستایی به کاشت 50 اصله نهال و نگهداری از آنها محکوم شد. 
همچنین یک قاضی فعال در بخش خزل نهاوند 2 دهیار متخلف را به خدمت رسانی به عنوان 'کمک محیط بان' به مدت 2 سال محکوم کرد. 

همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان