امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
مردی که زندگیش را وقف نجات پرندگان کرده است
#1
Star 
برترین ها: دکتر سوامیجی اخیرا به عنوان کسی که از بیشترین گونه پرنده زیر یک سقف نگهداری می‌کند در گینس ثبت شده است. 

او کلکسیونری نیست که از محروم کردن پرندگان عجیب از آزادیشان لذت ببرد، بلکه یک مرد مهربان است که حیوانات در معرض خطر، آسیب دیده و ر‌ها شده را از دنیای بیرون نجات می‌دهد و در حیاط خویش به آن‌ها پناه می‌دهد.

این مرد هندی از زمانی که به یاد می‌آورد عاشق پرندگان بوده است. او که در جنگل بزرگ شده بیشتر زمان خود را صرف تماشای گونه‌های مختلف پرندگان در میان درختان بیرون خانه اش می‌کرده است. اما در سال ۲۰۱۱ بود که هدفش در زندگی را پیدا کرد، اینکه تا حد ممکن پرندگان رهاشده و درمعرض خطر را نجات دهد و حیاطی در جنگل‌های میسورو برای نگهداری از آن‌ها بسازد. او شش سال پیش به آبشار آنجل در ونزوئلا رفته بود که سر خورد و ۳۰ متر سقوط کرد و هوشیاری خود را از دست داد. وقتی به هوش آمد صد‌ها پرنده آمازونی زیبا او را احاطه کرده بودند و آنجا بود که تصمیم گرفت یک مرکز توانبخشی برای پرندگان مجروح و در معرض خطر بسازد.

سوامیجی به محض بازگشت به هندوستان به فکر ایجاد یک حیاط افتاد که با یک دامپزشکی، مرکز توانبخشی و ده‌ها اتاق انفرادی برای پرنده‌ها همراه باشد. او این مرکز را در سال ۲۰۱۲ افتتاح کرد که به یک مکان جذاب برای پرنده شناسان و پرنده دوستان تبدیل شد. امروزه او بیش از ۱۵۰۰ پرنده از ۴۶۸ گونه از سراسر جهان دارد. دکتر و کارمندانش که بیش از ۵۰ نفر هستند بیشتر زمان خود را وقف پرندگان، غذا دادن به آنها، درمان زخم‌ها و حتی آموزش تعامل بهتر با انسان‌ها کرده اند.

[تصویر: 1440943_309.jpg] 

[تصویر: 1440944_831.jpg] 

[تصویر: 1440945_783.jpg] 

[تصویر: 1440946_925.jpg] 

[تصویر: 1440947_490.jpg]

همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان