امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
یک توله خرس قهوه ای با حضور نیروهای محیط زیست نجات یافت
#1
Star 
یک توله خرس قهوه ای در اسلام آباد غرب با حضور نیروهای محیط زیست نجات یافت۲۰ مهر ۱۳۹۶
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۹۶/۷/۱۹ به دنبال دریافت گزارش مردمی مبنی بر نزدیک شدن یک خرس به روستای کلکش در حاشیه منطقه حفاظت شده قلاجه نیروهای محیط زیست اسلام آباد غرب و کرمانشاه عازم روستای مذکور شدند.
فرامرز بساطی رییس اداره حفاظت محیط زیست گیلانغرب در این باره گفت: پی از دریافت گزارش به همراه اکیپی از کارشناسان، محیط بانان و یک دامپزشک عازم روستا شده متوجه شدیم یک خرس بسیار جوان حدودا ۲ الی ۳ ساله پس از آنکه به روستا نزدیک شده و مورد هجوم سگ ها قرار گرفته از ترس به بالای یک درخت بلوط پناه برده است.

به منظور ایجاد آرامش و کاهش استرس در حیوان، اهالی روستا و نیروها را از اطراف درخت دور کرده و در فاصله دوری توله خرس را زیر نظر گرفتیم اما جانور وحشت زده به هیچ عنوان قصد پایین آمدن از درخت را نداشت.

به ناچار از صبح تا بعد از ظهر منتظر شدیم تا توله خرس پس از گذشت بیش از شش ساعت به آرامی و با احتیاط از درخت پایین آمد.
سیامک اسماعیلی کارشناس مسئول نظارت بر امور حیات وحش کرمانشاه نیز گفت: خرس پس از پایین آمدن از درخت از اطراف روستا فاصله نمی گرفت.

وضعیت ظاهری خرس و نظر کارشناسان و دامپزشک حاضر در صحنه این بود که حیوان در سلامت کامل قرار دارد. بنابراین به همراه تعدادی از مامورین به سمت خرس حرکت کرده و حیوان را از محدوده روستا دور نمودیم.
این توله خرس پس از مشاهده انسان ها از روستا فاصله گرفته و به سمت جنوب دهستان حیدریه معروف به کوه کچل که زیستگاه اصلی این گونه است حرکت نمود.[تصویر: 960721_khers-eslamabad-1.jpg][تصویر: 960721_khers-eslamabad-2.jpg][تصویر: 960721_khers-eslamabad-5.jpg][تصویر: 960721_khers-eslamabad-8.jpg][تصویر: 960721_khers-eslamabad-51.jpg][تصویر: 960721_khers-eslamabad-3.jpg][تصویر: 960721_khers-eslamabad-9.jpg][تصویر: 960721_khers-eslamabad-7.jpg]


همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان