امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عرضه غیر قانونی پرندگان مهاجر در بازار لنگرود
#1
Star 
۱۵ مهر ۱۳۹۶
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): موسم ورود پرندگان مهاجر به شمال کشور آغاز شده و با بارش های پاییزی نخستین گروه از پرندگان به تالاب ها و آبندان های استان های شمالی وارد شده اند.
در این میان همچون سال های گذشته به دلیل کمبود نیروی انسانی و در نتیجه عدم پایش مناسب زیستگاه های پرندگان مهاجر عده ای از فرصت استفاده کرده و دست به شکار انبوه پرندگان می زنند.این درحالیست که سازمان حفاظت محیط زیست تا این لحظه هیچ گونه پروانه ای را جهت صید و شکار پرندگان مهاجر صادر نکرده، بنابراین بر اساس مفاد قانون ادارات کل این سازمان در استان ها با استفاده از نیروهای یگان محیط زیست با هرگونه تخلف در این رابطه برخورد نمایند تا از کشتار رو به فزونى مهمانان تالاب های ایران در روزهاى پیش رو جلوگیری نماید.

در بازدیدی که ظهر امروز (شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۶) یکی از فعالان محیط زیست گیلان از بازار روز لنگرود بعمل آورده لاشه بیش از یکصد عدد انواع پرنده وحشی از جمله خوتکا، فیلوش، اردک های سر سبز، ارده ای و پرندگان زنده گیری شده ای چون ابیا، پاشلک بزرگ، گیلانشاه حنایی و غیره در این بازار مشاهده شده که بدون هیچگونه نگرانی به فروش می رسیده.


این بازار در راسته ماهی فروشان لنگرود واقع شده ودر آن  حتی برخی از مغازه ها نیز در کنار افراد دست فروش اقدام به خرید و فروش پرندگان مهاجر می کنند.


تصاویر این گزارش در روز شنبه ۱۵ مهرماه سال جاری از بازار لنگرود تهیه شده است.


[عکس: 960715_langerud-1.jpg]
[عکس: 960715_langerud-3.jpg][عکس: 960715_langerud-4.jpg][عکس: 960715_langerud-2.jpg]

همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان