امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی
#1
نحوه ساخت یک ماشین جوجه‌کشی خانگی ساده
این مقاله به شما نشان خواهد داد که چگونه به راحتی یک ماشین جوجه کشی خانگی بسیار ساده‌ بسازید.اگر نیاز به آموزش دیگری داشتید می توانید به ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی نیز مراجعه نمایید.
مراحل:
[تصویر: %D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AF%D8%B3%D8...%DB%8C.jpg]

۱_یک جعبه پیدا کنید که اندازه‌های آن ۲ فوت ( ۰٫۶ متر) به صورت عمودی و ۲ فوت ( ۰٫۶ متر) به صورت افقی باشد.
[تصویر: %D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9...%D9%87.jpg]
۲_یک دایره با قطر ۲ سانتی متر (۰٫۸ اینچ) روی یک طرف آن رسم کنید و سپس برش دهید.
 
[تصویر: %D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D8...%DB%8C.jpg]
۳_یک لامپ با همان قطر به آرامی در جعبه نصب کنید.
 
[تصویر: %D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9...DB%8C1.jpg]
۴_یک فنجان یا کاسه آب در جعبه قرار دهید.

[تصویر: %D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8...%DB%8C.jpg]
۵_تخم مرغ‌های بارور را در نزدیکی لامپ قرار داده و منتظر باشید تا جوجه‌ها خارج شوند.
 
[تصویر: Making-incubator.jpg]
روزانه سه بار تخم مرغ‌ها را بچرخانید. جوجه‌ها در ۲۱ روز خارج می شوند. در۳ روز آخر آنها را نچرخانید زیرا ممکن است وضعیت آنها را غیر عادی کند.

[تصویر: Making-incubator-home.jpg]
۶_بر رطوبت و دما نظارت کنید.
[تصویر: Making-incubator-at-home.jpg]
درجه حرارت باید بین ۹۷تا۱۰۱ فارنهایت باشد و رطوبت باید بین ۵۵ تا ۷۰ باشد.
 
پاسخ
#2
این هم یک نمونه دیگر 
------------------------------
ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – در خانه دستگاه جوجه کشی بسازید


[تصویر: %D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AF%D8%B3%D8...%DB%8C.jpg]


ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی :
دستگاه های جوجه کشی امروزه نسبت به گذشته پیشرفت های بسیاری کرده اند.دیگر مانند گذشته نیاز به نظارت و سر زدن های مداوم نیست و بیشتر کارهای لازم را دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می دهد.
از چرخش تخم ها گرفته تا تامین و تنظیم دما و رطوبت را می توانید به ماشین های جوجه کشی مدرن بسپارید.کار به جای کشیده است که در دستگاه های جوجه کشی خانگی نظیر دستگاه جوجه کشی 48 تایی ایزی باتور دیگر حتی نیاز به تنظیمات اولیه نیز نمی باشد و کافیست فقط پرنده مورد نظر را انتخاب کنید تا دستگاه به صورت اتومتیک سایر کارها را انجام دهد.
همه این موارد بسیار عالی و قابل ستایش می باشند و کمک بسیاری است برای شخصی که اقدام به جوجه کشی می کند.
ولی همه این ها هزینه بر می باشند و برای مثال دانش آموزشی که نیاز به یک دستگاه جوجه کشی برای تحقیقات خود دارد شاید زیاد وجود سنسور سوئیسی برای تنظیم دما و رطوبت یا موتور چرخان اتوماتیک و یا حتی بدنه ABS حرارت دیده نداشته باشد.

در مطلبی مشابه به روشی دیگر در نوشه  آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – چگونه یک ماشین جوجه کشی بسازیم  آموزش دادیم که یک دستگاه برای جوجه کشی برای خود بسازید.
در این مطلب میخواهیم از تجربه آقای علیرضا ایمانی دانش آموزش رشته تجربی از شهر آشخانه شهری در استان خراسان شمالی استفاده کرده و آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با تجهیزات ابتدایی را به شما آموزش دهیم.
در این دستگاه جوجه کشی انتظار راندمان بالایی را نباید داشت ولی ساخت آن و جوجه کشی با آن مطمئن تجربی شیرینی خواهد بود.اگر هم نیاز به دستگاه پیشرفته برای جوجه کشی با راندمان بالا و حرفه ای را دارید سری به لیست دستگاه های جوجه کشی گروه اسکندری EIG بزنید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی :

دماسنج
دیمر (دیمر وسیله ای است که در مدار به صورت سری قرار می گیرد ومی تواند ولتاژ را کنترل کند .از این وسیله جهت کم وزیاد کردن نور لامپ ها استفاده می شود .)
لامپ
کارتن
ظرف آب
تخم مرغ ( تخم مرغ ها باید نطفه دار باشند در غیر اینصورت تبدیل به جوجه نمیشوند.)  آموزش تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ
 

آقای ایمانی در ساخت این ماشین جوجه کشی خانگی از کارتن برای بدنه دستگاه استفاده کرده است ، کارتن مناسب را می توانید از مغازه دارها و سوپر مارکت ها تهیه کنید .اندازه کارتون نیز 27 سانتی متر عرض ، 33 سانتی متر طول ، 37 سانتی متر ارتفاع داشته باشد.این اندازه مناسب ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی می باشد.

دماسنج برای ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

بعد از آنکه کارتن مناسب را تهیه کردید و به شکل شمایل آن رسیدید نوبت آن می رسد که لوازم مورد نیاز را داخل ان بچینیم.اولین قطعه که مهم نیز می باشد دماسنج است.دماسنج را از داروخانه ها می توانید تهیه کنید و قیمتی بالایی ندارد ، فقط مد نظر داشته باشید که دماسنجی تهیه کنید که از نوع الکلی باشد زیرا دماسنج جیوه ای درجه دمایش دیده نمیشود.

[تصویر: Thermometer.jpg]


لامپ مناسب برای ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی 
حال که دماسنج را تهیه کردید نوبت به لامپ می رسد ، از لامپ برای تامین گرمای داخل کارتن برای گرم نگاه داشتن تخم های نطفه دار استفاده خواهیم کرد.
در این آموزش از کارتن با سایز مشخص که در بالا گفته شد استفاده شده است و لامپ مناسب برای این سایز کارتن یک لامپ حبابی 60 وات است و همین مقدار کفایت می کند.تنها به این نکته دقت کنید که حتما لامپ حبابی استفاده کنید زیرا مم ارزان هستند هم گرمایی زیادی دارند.
اگر کارتن شما بزرگتر است باید از لامپ بزرگتری استفاده کنید.


 [تصویر: Lamps-incubator.jpg]

دیمر برای ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی 
دیمر :  دیمر وسیله ای است که در مدار به صورت سری قرار می گیرد ومی تواند ولتاژ را کنترل کند .از این وسیله جهت کم وزیاد کردن نور لامپ ها استفاده می شود .در هنگامی که لامپ روشن است رفته رفته دمای داخل کارتن افزایش می یابد بعد از مدتی نیاز پیدا خواهیم کرد که این دما را کاهش دهیم در اینجا است که با کم کردن ولتاژ به وسیله دیمر نور لامپ کم شده و گرمای لامپ کمتر میشود.در صورتی که دیمر را تهیه نکنید احتمال اینکه تخم های نطفه دار شما تبدیل به جوجه شوند از این هم پایین تر می آید .در هنگام وصل کردن دیمر دقت کنید که آن را اشتباه وصل نکنید زیرا می سوزد.اگر نحوه نصب آن را بلد نیستید در هنگام خرید از فروشنده سوال کنید.
[تصویر: dimmer-switch-incubator.jpg]
 

خوب تا این لحظه لوازم مورد نیاز برای ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی را تهیه کردیم.در ادامه مقاله خواهیم پرداخت به چگونگی ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی .

خوب پس از آنکه وسایل مورد نیاز را تهیه کردید ، حال کارتن را بردارید و کامل آنرا از هر دو جهت ببنید تا هیچ درزی نداشته باشد.در صورتی که به خوبی کارتون بسته نشود دما و رطوبت داخل آن نمی ماند.

بعد از آن لازم است بر روی کارتن تعدادی سوراخ برای ورود اکسیژن مورد نیاز تخم ها باز کنید از سوراخ ها نباید زیاد بزرگ باشند و سعی کنید جوری سوراخ ها را ایجاد کنید که در صورت نیاز بتوانید آنها را ببنید.

دقت کنید که حتما روبه روی دما سنج یک سوراخ ایجاد کنید تا هم بتوانید اکسیژن مورد نیاز را وارد کارتن کنید و هم در زمان های که نیاز به دیدن دما است کارتن را باز بسته نکنید.

[تصویر: %D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AE-%D8%A7%DA...%DB%8C.jpg]

حال قبل از آنکه درب بالایی کارتن را ببندید مقداری کاه در کف کارتن بریزید تا تخم مرغ های نطفه دار را روی کاه ها قرار دهیم.بعد از آن دما سنح را در یک طرف کارتن نصب کنید و در طرف دیگر یک ظرف آب پلاستیکی قرار دهید و روی ظرف آب لامپ را بگذارید تا لامپ گرما را به ظرف آب دهد تا رطوبت مورد نیاز جوجه کشی تامین شود.در صورتی که آب نباشد دما بالا رفته و تخم ها خشک می شوند و جوجه می میرد.

 [تصویر: %D8%AA%D8%AE%D9%85-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D...%DB%8C.jpg]

توجه داشته باشید که محل قرار گیری لامپ در دستگاه جوجه کشی نباید وسط و نزدیک به تخم ها باشد.دما باید در حد استاندارد برای تخم های نطفه دار باشد در غیر این صورت به آنها آسیب وارد می شود.

در هنگامی که می خواهید تخم ها را در داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید بر روی آنها یک ضربدر بزنید دلیل این ضربدر آن است که بایست هر 6 ساعت یک بار تخم ها را بچرخانید و وقتی بر روی تخم ضربدر باشد خواهید دانست که به کدام طرف باید بچرخانید.

دلیل چرخش تخم ها این است که تخم های نطفه دار یک لایه نازک دارند که به پوسته تخم می چسبد در صورتی که تخم را نچرخانید این پوسته در جای خود محکم شده و در صورت تکان خوردن تخم پاره میشود و جوجه  داخل آن می میرد.

در دستگاه های جوجه کشی هوشمند عمل چرخش به آرامی و مداوم صورت می گیرد.

حال تخم ها را علامت زدید در ابتدا قبل قرار دادن تخم ها باید دمای داخل کارتن را تنظیم کنیم.در جوجه کشی از مرغ دمای مورد نیاز 37 درجه می باشد.لامپ را روشن کنید و یک ساعتی صبر کنید تا دما بالا رود اگر دما بیش از 37 درجه بود با دیمر روشنی لامپ را کم کنید و برعکس .

در نهایت به دمای ثابت 37 درجه برسید و بعد تخم ها را در داخل دستگاه جوجه کشی خود قرار دهید .

هر 6 ساعت یک بار تخم ها را بچرخانید و در جوجه کشی از مرغ این عمل را باید تا روز 21 ام انجام دهید.


اطلاعات بیشتر در مورد ساخت دستگاه جوجه کشی


[تصویر: %DA%A9%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB...%DB%8C.jpg]


[تصویر: %DA%86%D8%B1%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%AE%D9...%DB%8C.jpg][تصویر: %D8%AC%D9%88%D8%AC%D9%87-%DA%A9%D8%B4%DB...%DB%8C.jpg]

[تصویر: %D8%AC%D9%88%D8%AC%D9%87-%DA%A9%D8%B4%DB%8C.jpg]
پاسخ
#3
معرفی دستگاه جوجه کشی خانگی ارزان


[تصویر: %D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8...%D8%B1.jpg]اون دسته از دوستانی که نمی تونند دستگاه جوجه کشی مناسب خودشون رو درست کنند پیشنهاد میکنم این دستگاه رو هم مشاهده کنند

نمونه ارزان دستگاه جوجه کشی خانگی 12 تایی
دستگاه جوجه کشی خانگی ارزان قیمت با راندمان جوجه کشی ایده آل 
دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور پنج یک ماشین جوجه کشی کامل و دقیق و با کیفیت با استفاده آسان مخصوص استفاده خانگی میباشد. وجود دماسنج و رطوبت سنج دیجیتال دقیق در کنار استفاده از سنسور ساخت بسیار دقیق ساخت کشور سوئیس و لوازم الکترونیکی ساخت مالزی کیفیت مضاعفی را به این دستگاه جوجه کشی داده است این دستگاه قابلیت جوجه کشی از انواع پرندگان مختلف را دارد و درجه حرارت داخل دستگاه با استفاده از هوش مصنوعی کنترل میگردد . دستگاه قابلیت جوجه کشی از از دوازده عدد تخم پرندگان متوسط همانند مرغ و قرقاول ، شش عدد تخم پرندگان درشت مانند بوقلمونو غاز و سی و شش عدد تخم نطفه دار پرندگان ریز مانند بلدرچین و کبک را دارا میباشد و شانه های لازم برای جوجه کشی از تمام پرندگان همراه دستگاه بصورت رایگان ارائه میگردد ایزی باتور ۵ دارای یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش شامل تمام قطعات میباشد از دیگر ویژگی های این ماشین جوجه کشی میتوان به بدنه تمام کریستال از نوع کریستال نشکن اشاره کرد که با شفافیت بالا باعث زیبای خاص نیز میشود و موجب آن میگردد که شما بتوانید داخل دستگاه را به خوبی مشاهده فرمایید.


دستگاه جوجه کشی خانگی ارزان
پاسخ
#4
[تصویر: %D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AF%D8%B3%D8...%DB%8C.jpg]

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی :

شاید شما هم مثل من در یک روستا زندگی می کنید و چند مرغ و اردک در خانه روستایی شما وجود دارد که دوست دارید از آنها جوجه کشی کنید.

شاید هم به عنوان یک تحقیق علمی از روی حس کنجکاوی یا یک تکلیف مدرسه تصمیم به ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی گرفته اید.

وقتی برای اولین بار ایده داشتن یک دستگاه جوجه کشی به سرم زد تصمیم گرفتم از بازار یک ماشین جوجه کشی خریداری کنم و دست به کار شدم.

اول از همه در گوگل به دنبال شرکت های تولید کننده دستگاه جوجه کشی گشتم نمونه های زیادی وجود داره مثلا دستگاه جوجه کشی حرفه ای یک ماشین جوجه کشی عالی به حساب میاد یا دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت مناسبی داره ولی خوب آخر همه گشتن های من به اینجا ختم شد که خرید ماشین جوجه کشی برای من ایده خوبی نیست پس تصمیم گرفتم یک دستگاه جوجه کشی خانگی خودم بسازم.

وقتی در اینترنت دنبال آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی گشتم ، آموزش جالبی پیدا نکردم و مطئنم که شما هم مثل من نا امید شده بودید.

ولی نگران نباشید من دست به ساخت یک ماشین جوجه کشی خانگی کاملا ساده زدم و با آن تخم های نطفه دار مرغ را جوجه کشی کردم.

در این آموزش می خوام تجربه خودم با شما به اشتراک بذارم.

نکته : اگر شما هم تصمیم به ساخت دستگاه جوجه کشی گرفته اید می توانید آموزش ساخت به همراه عکس ماشین جوجه کشی ساخت خودتان را به شماره تلگرام ۰۹۱۴۳۸۸۰۶۶۹ ارسال نمایید تا با نام خودتان روی سایت قرار گیرید.اول از همه باید بگم این دستگاه جوجه کشی که من ساختم کمتر از ۱۵ هزار تومان هزینه اش شده و حدودا هم یک ساعت وقت براش گذاشتم.
میدونم شما می تونید بهتر از این رو بسازید پس سعی خودتون رو بکنید.مرحله اول از ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : آماده سازی وسایل مورد نیاز


[تصویر: %D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D8...%D8%B2.jpg]


برای ساخت دستگاه جوجه کشی نیاز داریم به :

 1. یک جعبه از جنس یونولیت یا همون آکاسیف یا همون پلاستوفوم
 2. یک سرپیچ لامپ
 3. یک لامپ رشته ای معمولی
 4. چند تکه چوب برای ایجاد چهار چوب مانند تصویر
 5. یک توری فلزی به همراه یک طلق شفاف
 6. دماسنج با رطوبت سنج
 7. فنجان کوچک برای نگه داشتن آب
 8. مقداری چسب و یکم حوصله
 

یک توجه ویژه : بیشتر وسایلی که بالا نوشتم رو من داشتم و نیاز به خریدش نبود شاید اگر شما بخواهید همه وسایل رو خرید کنید از ۱۵ هزار تومان کمی بیشتر بشه پس اگه یکم ساخت دستگاه جوجه کشی هزینه اش بیشتر شد نگران نشید.


ادامه آموزش در وبسایت منبع : ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان