امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محل خواب گربه
#1
یکی از چالش هایی که بسیاری از دوستداران گربه ها با آن مواجه هستند ، تعیین جای خواب مناسب برای گربه شان هست. این مسئله به ویژه در روزهای اول ورود گربه به منزل که گربه و مالک از شناخت کافی نسبت به همدیگر بهره مند نیستند ، مشهود تره .
1515984656383cbe159c292fdbb01cb6
یک معضلی که عموم عزیزان با آن درگیر هستند و همیشه از آن گله میکنند اینه که مالک گربه جای خوابی زیبا و راحت برای گربه ش تهیه میکنه، اما گربه هیچ علاقه ای به استفاده از اون جای خواب نشان نمیده. تلاش های فراوان صاحب گربه برای راضی کردن گربه به استفاده از آن جای خواب ، هیچ نتیجه ای نمیده و این نهایتا به سرخوردگی صاحب گربه می انجامه. من اینجا چند نکتهء مهم دراین باب رو توضیح میدم تا علت این مسئله برای عزیزان مشخص بشه.
دوستان دقت داشته باشید لطفا . اصولا اون تعریفی که ما انسان ها از “جای خواب مناسب” برای گربه مان داریم ، در بسیاری از موارد با تعریفی که خود گربه از “جای خواب مناسب” داره ، کاملا متفاوته. این یعنی چه ؟ یعنی جای خواب زیبا و مجللی که شما از پت شاپ برای گربهء خود خریدید و به نظر شما خیلی خوب و مناسبه، ممکنه از نظر گربهء شما اصلا و ابدا لایق خوابیدن نباشه ! گربهء شما تعریف خودش رو از جای خواب مناسب داره . و استاندارهای خودش رو.
گربه پرشین جای خواب
اما این استاندارها چی هستند ؟ چرا یک گربه از یک جای خواب خوشش میاد و گربهء دیگه به هیچ وجه حاضر نیست درچنین جایی بخوابه ؟ چرا یک گربه از یک جای خواب بسیار راحت و نرم و زیبا استقبال نمی کنه ؟ حقیقت اینه که پاسخ این پرسش ها مشخص نیستند. آنچه ما مدیونیم فقط اینه که گربه ها در مورد جای خواب خود بسیار گزینشی عمل میکنند و در اکثر موارد با مالک گربه ، اختلاف نظر دارند .
پس اگر گربهء شما حاضر نشد در جای خواب زیبایی که براش خریدید بخوابه ؛
اگر هربار شما اون رو در جای خوابش قرار دادید به بیرون پرید و جای دیگری خوابید ؛
اگر ترجیح داد زیر مبل یا روی تخت بخوابه اما به هیچ وجه حاضر نشد به جای خواب خودش بره ؛
بدانید که اولا این رفتارها کاملا عادی قلمداد میشه. مخصوصا در میان پرشین ها که گربه های بی نهایت خودسر و مغرورند. ایراد نه از جای خوابه و نه از گربه . فقط گربهء شما اون جای خواب رو مناسب نمیبینه.
ثانیا تغریبا کاری از شما ساخته نیست که بتوانید گربه رو متقاعد به استفاده از اون جای خواب کنید.
گاهی اوقات ایراد از خود جای خوابه و گربه اساسا از اون خوشش نمیاد . اما گاهی ایراد از محل قرار دادن جای خوابه. در اینگونه موارد شاید با تغییر محل قرار دادن جای خواب ، نظر گربه در مورد اون تغییر کنه . هرچند تجربه به ما ثابت کرده که این احتمال ، بعید به نظر میرسه.
در برخی از موارد هم مشاهده شده که با گذر زمان ، سلیقهء گربه تغییر کرده و نسبت به جای خوابی که قبلا بی میل بوده ، ناگهان رغبت نشان میده .
توصیهء ما در مورد جای خواب به عزیزان دوستدار گربه همیشه این بوده . که به هیچ وجه با گربه لج بازی کنید و گربه رو اجبار به خوابیدن در جایی یا بستری که تمایلی به اون نداره ، نکنید . فراموش نکنید که گربه ها برخلاف سگ ها، حیواناتی بی نهایت خودسر و مغرورند و مطیع انسان ها نیستند. پس به گربهء خود اجازه بدید جای خوابش رو خودش انتخاب کنه ، هرچند اون جای خواب از نظر شما ، چندان مناسب نباشه.
پاسخ
#2
جای خوابی رو بیشتر دوست دارن که سقف داشته باشه و همچنین نرمی مانند پتو داشته باشه . کلا یه چیزی که طبیعی باشه
گربه دوست داره جای خوابی مثل ما ادما داشته باشه و تمایل به جای خواب مصنوعی خیلی نداره
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان