امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قناری
Payam333 نوشته است:با عرض سلام و خسته نباشید.
من یه قناری نر مست و قرص خون دارم چن روزیه یه قناری ماده جوون خریدم ولی حالا بعد از چن روز که روبه روی همند نر اصلا نمیخونه و ماده م زیاد واکنش نشون نمیده فقط پسش بالا اومده و هر دو چسبیدن به قفس هم.. وقتی کنار ماده میره نر حالت تهاجمی میگیره و جیک جیک میکنه. ایا وقتش هست جفتشون کنم؟ چیکار کنم؟؟
سلام ، قناريها رو اول از هم دور نگه ميداشتيد كه فقط به صداي هم واكنش نشون بدن و بعد ازچند روز نزديك به هم . اگر هر دو مستي كردن ، اونموقع بايد جفتشون كنيد . الان پس ماده برامده شده يعني امادگي داره ولي نر از خوندن افتاده . از هم دور نگهشون داريد و با اين راه اماده ترشون كنيد . شايد ماده يا نر بيش از حد جوان وبي تجربه باشن . ماده چند بارسابقه تخمگذاري داشته ؟ سنشونو ميدونيد ؟

جدا نگهشون داريد كه فقط صداي همو بشنون و به هر دو روزي يكبار ٥-٦عدد شاهدانه خام يا جوانه اون رو بديد تا ٥روز . و هر دو را با اين ويتامين تقويت كنيد . (يكروز درميان تا اولين تخمگذاري ) اگر شاهدانه داده نشه ، ميتونيد هر روز تا اولين تخمگذاري و بعد از اون هفته اي سه بار با اين ويتامين تقويتشون كنيد .

محلول ويتامينيِ ad3e: ٤قطره در ٤٠سي سي اب / اگر بعد از تولد جوجه ها ، نر مجدد قصد جفتگيري داشت ، ويتامين رو قطع و نر رو جدا كنيد

بعد از تقويت با شاهدانه و ويتامين ، اگر مستي هر دو رو مشاهده كرديد ، شاهدانه رو قطع كنيد ولي ويتامين رو يكروز درميان ادامه بديد
قفسها رو نزديك كنيد و بعد از امادگي كامل هردو ( نر قرص ميخونه ، بالها رو كنار بدن اويزان نگه ميداره ، مرتب در طول ني در حال اوازخواني حركت ميكنه ، به سمت قفس ماده ميپره / ماده با جيك هاي ممتد يا ريزه خواني پاسخ نر رو ميده ، پسش برامده ميشه (در صورتي كه سابقه تخمگذاري داشته باشه ) ، بالها رو كنار بدن ميلرزونه ، از بين ميله ها سعي در غذا گرفتن از نر داره ، مرتب به گوشه اي از قفس ميره و سعي در جمع اوري كاغذ ، الياف و حتي پر براي لانه سازي داره ) وقتي به اين مراحل رسيدند ، سريعا جفتشون كنيد ، چون ممكنه ماده از مستي زياد تخم پوچ بزاره و نر از مستي بيوفته . تا زماني هم كه اولين جفتگيري ، مشاهده نشده ، لانه رو نزاريد
اگر الان كنار هم گذاشتيد و ديديد مرتب درگيري هست و نر تمايلي نداره ، سريعا جداشون كنيد و اون روشو أجرا كنيد

لطفا سوالات مربوط به قناري در اين تاپيك پرسيده بشه http://mihanpet.ir/showthread.php?t=12133

Payam333:
با تشکر از جواب بسیار خوبتون خیلی ممنونم امیدوارم همیشه موفق باشین.
سن قناری ماده نهایتا ۱۰ ماهشه اولین بارشه.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان