امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت بی حس شدن پای عقب گربه چیست؟
:133:سلام.
گربه م دیروز سالم بود.ولی امروز دیدم پاهای عقبش رو میکشه.یک جورایی انگار بی حس شده.نمیدونم چیکار کنم‌.آیا دلیل خاصی داره؟خوب میشه؟یا بهتره ببرمش پیش دامپزشک؟
ممنون میشم جواب بدین
پاسخ
OMHD.SH نوشته: :133:سلام.
گربه م دیروز سالم بود.ولی امروز دیدم پاهای عقبش رو میکشه.یک جورایی انگار بی حس شده.نمیدونم چیکار کنم‌.آیا دلیل خاصی داره؟خوب میشه؟یا بهتره ببرمش پیش دامپزشک؟
ممنون میشم جواب بدین
سلام ، همون گربه پرشينتون ؟ بچه يا مادر ؟ از ديروز چه اتفاقي افتاده ؟ با جايي برخورد نداشته ؟ از ارتفاع نپريده ؟ غذاي كنسروي يا مونده بهش نداديد ؟ مشكلي در دفع ، وضعيت تنفس و بلع نداره ؟ بي اختياري ادرار يا مدفوع؟ لبها كبود نيست ؟ مردمك چشم بازتر نشده ؟ از دهان نفس نميكشه ؟ هر تغييري ميبينيد بفرماييد
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.

پاسخ
animal lover نوشته: سلام ، همون گربه پرشينتون ؟ بچه يا مادر ؟ از ديروز چه اتفاقي افتاده ؟ با جايي برخورد نداشته ؟ از ارتفاع نپريده ؟ غذاي كنسروي يا مونده بهش نداديد ؟ مشكلي در دفع ، وضعيت تنفس و بلع نداره ؟ بي اختياري ادرار يا مدفوع؟ لبها كبود نيست ؟ مردمك چشم بازتر نشده ؟ از دهان نفس نميكشه ؟ هر تغييري ميبينيد بفرماييد

راستش نزدیک یک ماهه که پرورشگاه گربه راه اندازی کردیم.
الان نزدیک سی تا گربه داریم که همه واکسینه شده و انگل زدایی شدند.
ولی انگار تجربه ی کافی توی نگهداری این تعداد گربه نداشتیم.از پارسال خودم گربه ی خونگی داشتم و فکر میکردم رفتار همشون مثل همه.
الان این گربه ای که میگم سیامی هست.هیچ غذای کنسروی و غیر بهداشتی بهش ندادیم.نزدیک دو ماهی هست که داریمش.و از اولم همین غذا رو بهش میدیم(مرغ آبپز و هویج و کمی سیب زمینی ابپز).هیچکدوم از این علائم رو نداره.فقط پاهای عقبش رو میکشه.الان که دوباره بهشون سر زدم یه گربه ی دیگه هم اون وضعیتو پبدا کرده‌.ممکنه بیماری ویروسی باشه؟ممکنه گربه های دیگه مم مبتلا بشند؟خیلی ناراحتشونم.هر هفته هم دامپزشک معاینه شون میکنه ولی بازم هرکدوم یه مشکلی پیدا میکنند.
پاسخ
OMHD.SH نوشته: راستش نزدیک یک ماهه که پرورشگاه گربه راه اندازی کردیم.
الان نزدیک سی تا گربه داریم که همه واکسینه شده و انگل زدایی شدند.
ولی انگار تجربه ی کافی توی نگهداری این تعداد گربه نداشتیم.از پارسال خودم گربه ی خونگی داشتم و فکر میکردم رفتار همشون مثل همه.
الان این گربه ای که میگم سیامی هست.هیچ غذای کنسروی و غیر بهداشتی بهش ندادیم.نزدیک دو ماهی هست که داریمش.و از اولم همین غذا رو بهش میدیم(مرغ آبپز و هویج و کمی سیب زمینی ابپز).هیچکدوم از این علائم رو نداره.فقط پاهای عقبش رو میکشه.الان که دوباره بهشون سر زدم یه گربه ی دیگه هم اون وضعیتو پبدا کرده‌.ممکنه بیماری ویروسی باشه؟ممکنه گربه های دیگه مم مبتلا بشند؟خیلی ناراحتشونم.هر هفته هم دامپزشک معاینه شون میکنه ولی بازم هرکدوم یه مشکلی پیدا میکنند.
حتما هر چه سريعتر ، از دكتر براي ويزيت خانگي تقاضا كنيد . احتمال بيماري ويروسي هست كه يك نوع آن ،بيماري fip هست و متاسفانه نه درمان قاطعي داره و نه میشه به موثر بودن واکسنش اعتماد کرد. نوع خشك اين بيماري ، روندي كند داره كه وقتي شدت پيدا ميكنه ، ميتونه سيستم عصبي رو تحت تاثير قرار بده و منجر به فلج شدن بشه . بيشتر، پانسيون ها و مراكزي كه تعداد زيادي گربه نگهداري ميكنند رو شامل ميشه .
انشالله كه يك مورد كوچك و بي أهميت باشه و زودگذر چون ممكنه ويروسهاي در محيط باشه كه به طور موقت تأثيراتي بر روي سيستم عصبي داشته باشند.
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.

پاسخ
animal lover نوشته: حتما هر چه سريعتر ، از دكتر براي ويزيت خانگي تقاضا كنيد . احتمال بيماري ويروسي هست كه يك نوع آن ،بيماري fip هست و متاسفانه نه درمان قاطعي داره و نه میشه به موثر بودن واکسنش اعتماد کرد . نوع خشك اين بيماري ، روندي كند داره كه وقتي شدت پيدا ميكنه ، ميتونه سيستم عصبي رو تحت تاثير قرار بده و منجر به فلج شدن بشه . بيشتر، پانسيون ها و مراكزي كه تعداد زيادي گربه نگهداري ميكنند رو شامل ميشه .
انشالله كه يك مورد كوچك و بي أهميت باشه و زودگذر چون ممكنه ويروسهاي در محيط باشه كه به طور موقت تأثيراتي بر روي سيستم عصبي داشته باشند.

ممنون واسه راهنمایی مفیدتون.
امروز دامپزشک معینه شون کردو گفت که به احتمال خیلی زیاد بیماری ویروسیه.و بی حس شدن پاش به خاطر ضعف و مریضیه.آوردمشون خونه تا هم بتونم بیشتر بهشون برسم هم از گربه عای دیگه دور باشند.
حالا سیامی تقریبا بهتر شده و پاش رو خیلی کمتر میکشه.بهش داروهایی که دکتر داده رو دادم.دکتر چندتا امپول هم زد که خدارو شکر حالشونو انگار بهتر کرد. دارم دارو و غذاهای تقویتی میدم که انشاا... زودتر خوب بشند.
فکر کنم کل محل نگهداری رو باید دوباره ضد عفونی کنم که دیگه خدای نکرده گربه های دیگه مبتلا نشدخ
پاسخ
(12-24-2016، 03:12 PM)animal lover نوشته:
OMHD.SH نوشته: :133:سلام.
ممنون میشم جواب بدین
سلام ، همون گربه پرشينتون ؟ بچه يا مادر ؟ از ديروز چه اتفاقي افتاده ؟ با جايي برخورد نداشته ؟ از ارتفاع نپريده ؟ غذاي كنسروي يا مونده بهش نداديد ؟ مشكلي در دفع ، وضعيت تنفس و بلع نداره ؟ بي اختياري ادرار يا مدفوع؟ لبها كبود نيست ؟ مردمك چشم بازتر نشده ؟ از دهان نفس نميكشه ؟ هر تغييري ميبينيد بفرماييد
سلام.گربه ی ما دیشب توسط یه گربه ی بزرگ از ناحیه مابین کمر و شکم(پهلوی سمت راست)زخمی شده و از کمر به پایین انگار فلج شده.طوری که پاهاش و دمش کاملا بی حس هستن و دنبال خودش بزور میکشه.زخمش رو پانسمان کردم.شیر هم دادم خورد.تقریبا تو سن یک ماهگیه و خیلی سر حال بود . الان باید چکارش کرد؟ آیا فلجش موقتیه؟
پاسخ
سلام.یکماهشه؟!!!!!! بچه یکماهه کجا بوده که گربه بزرگتر بهش حمله کرده؟ حتی میتونست کشته بشه. لطفا مراقب باشید . این بچه ها آسیب پذیرن.

برای معاینه به دامپزشک مراجعه کنید. باید دقیق بررسی کنن. خواهشا جدی بگیرید شاید اقدام به موقعتون بتونه کمکش کنه. اگر تهران هستید این کلینیکها حمایتی هستن.

دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران :  خیابان دکتر قریب، خیابان آزادی

دکتر پیمان :  09123242117

کلینیک مهرگان : 44233420 

کلینیک وی آی پت : 26706472

کلینیک دکتر افروزی: ولیعصر ، نرسیده به چهار راه نیایش، خ بابک بهرامی ، پ 94 ، واحد 31 : 88650002

کلینیک لیان :

سعادت اباد خیابان علامه جنوبی کوچه ۳۸ شرقی پلاک۱
۰۹۱۲۵۱۲۱۴۱۹
۰۹۳۸۶۶۶۰۱۵۷

بیمارستان شبانه روزی ایرانیان:

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک15 

02122843643

بیمارستان خاورمیانه:

خ توحید. میدان امیرلو. تفاطع طوسی .پلاک156

تلفن 54185

بیمارستان پایتخت:

شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسيده به اتوبان يادگار، پلاك ١٣١ 88368585

بیمارستان ققنوس:

ظفر، بلوار آرش شرقی، خیابان دلیری، کوچهء افشین پلاک ۱ تلفن های تماس : ۲۲۰۰۴۱۵۱ _ ۲۲۶۰۳۳۶۵

بیمارستان غرب:

همت غرب .ستاری شمالی.چهارراه 35 متری گلستان.سمت راست بین سردار و ایران زمین. پلاک184

پاسخ
با پرورش حیوانات برای فروش به شدت مخالف هستم و با اهداف این سایت که شعار اصلیش حمایت از حیواتات هست منافات داره....دوست عزیز قبل از راه انداختن این کار باید در مورد تمام بیماری ها خطرات احتمالی و روش های نگهداری این تعداد گربه در یک مکان مطالعه کنید و با نداشتن اطلاعات جون اونها و سلامتشونو به خطر نندازید
بهتره تو پانسیون ها و مکان هایی که تعداد حیوانات بیشتر 2_3تا هست چکاب هر چند وقت یه بار انجام بشه محیط و جاهای خواب و غذاشون به صورت مداوم ضدعفونی و تمیز بشه ...حتما حتما با یه دامپزشک حاذق در زمینه نگهداریشون مشورت کنید
پاسخ
(07-08-2018، 07:14 AM)animal lover نوشته: سلام.یکماهشه؟!!!!!! بچه یکماهه کجا بوده که گربه بزرگتر بهش حمله کرده؟ حتی میتونست کشته بشه. لطفا مراقب باشید . این بچه ها آسیب پذیرن.

برای معاینه به دامپزشک مراجعه کنید. باید دقیق بررسی کنن. خواهشا جدی بگیرید شاید اقدام به موقعتون بتونه کمکش کنه. اگر تهران هستید این کلینیکها حمایتی هستن.

کلینیک دکتر افروزی: ولیعصر ، نرسیده به چهار راه نیایش، خ بابک بهرامی ، پ 94 ، واحد 31 : 88650002

کلینیک لیان :

۰۹۱۲۵۱۲۱۴۱۹
۰۹۳۸۶۶۶۰۱۵۷

02122843643

بیمارستان خاورمیانه:

تلفن 54185

بیمارستان پایتخت:

بیمارستان ققنوس:

ظفر، بلوار آرش شرقی، خیابان دلیری، کوچهء افشین پلاک ۱ تلفن های تماس : ۲۲۰۰۴۱۵۱ _ ۲۲۶۰۳۳۶۵

بیمارستان غرب:

همت غرب .ستاری شمالی.چهارراه 35 متری گلستان.سمت راست بین سردار و ایران زمین. پلاک184

پیش من نبوده.چند روزش بوده که مادرش تو تصادف مرده یه نفر که وارد هم نیست ازش مراقبت میکرده تا دیشب.بعد از زخمی شدنش رفته بیرون رهاش کرده تا از گرفتاریش رها بشه .من وقتی فهمیدم رفتم پیداش کردم آوردمش.الان بردمش دامپزشکی.گفت احتمالا لگنش شکسته ولی دستگاه ام آر آی نداشت که تشخیص قطعی بده.ما کاشان زندگی میکنیم اینجا امکانات دامپزشکی کمه.یه مسکن و یه چرک خشک کن داده فقط و گفت ده پونزده روز نگهش دار اگر بهتر نشد بیار خلاصش کنیم.یه چیزی هم بگم.فکر نمیکنم نخاعش آسیب دیده باشه.چون با تحریک کردن پنیسش پاهاش رو تکون میده آروم.به نظرتون چیکار کنم؟کسی هست تهران که بتونه بهش رسیدگی کنه بفرستمش؟
پاسخ
(07-08-2018، 11:20 AM)Terorristtv نوشته:
(07-08-2018، 07:14 AM)animal lover نوشته: سلام.یکماهشه؟!!!!!! بچه یکماهه کجا بوده که گربه بزرگتر بهش حمله کرده؟ حتی میتونست کشته بشه. لطفا مراقب باشید . این بچه ها آسیب پذیرن.

کلینیک لیان :

۰۹۱۲۵۱۲۱۴۱۹
۰۹۳۸۶۶۶۰۱۵۷

02122843643

بیمارستان خاورمیانه:

تلفن 54185

بیمارستان پایتخت:

بیمارستان ققنوس:

بیمارستان غرب:

پیش من نبوده.چند روزش بوده که مادرش تو تصادف مرده یه نفر که وارد هم نیست ازش مراقبت میکرده تا دیشب.بعد از زخمی شدنش رفته بیرون رهاش کرده تا از گرفتاریش رها بشه .من وقتی فهمیدم رفتم پیداش کردم آوردمش.الان بردمش دامپزشکی.گفت احتمالا لگنش شکسته ولی دستگاه ام آر آی نداشت که تشخیص قطعی بده.ما کاشان زندگی میکنیم اینجا امکانات دامپزشکی کمه.یه مسکن و یه چرک خشک کن داده فقط و گفت ده پونزده روز نگهش دار اگر بهتر نشد بیار خلاصش کنیم.یه چیزی هم بگم.فکر نمیکنم نخاعش آسیب دیده باشه.چون با تحریک کردن پنیسش پاهاش رو تکون میده آروم.به نظرتون چیکار کنم؟کسی هست تهران که بتونه بهش رسیدگی کنه بفرستمش؟
پرسیدم میگن تقریبا تو سه ماهگیه نه یکماهگی
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان