امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد یک پرنده شکاری.(شاهین لیل)(قصد ازاد سازی)
با سلام
اول خواستم بدونم متخصصی در مورد پرندگان شکاری در این انجمن داریم که من بتونم سوال و مشکلم رو مطرح کنم ؟ممنون دوستان
پاسخ
Peyman71 نوشته: با سلام
اول خواستم بدونم متخصصی در مورد پرندگان شکاری در این انجمن داریم که من بتونم سوال و مشکلم رو مطرح کنم ؟ممنون دوستان
سلام ، مشكلتونو بفرماييد لطفا ، اگر نتونستيد كمك كنيم ، شماره متخصص خدمتتون عرض ميكنيم
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.

پاسخ
سلام
من یهپرنده شکاری نجات دادم
که فکر میکنم شاهین لیل باشه
اول خواستم گونش رو شما تشخیص بدید
جایگاهش تو زیست بوم ایران
و فراوانیش و اطلاعاتی در موردش بهم بدید
بعدش مشکلاتشو بگم
اینم تصویرش [عکس: e10pxdo7ymjcwva9zxci.jpg]
پاسخ
منظورتون اينه كه پرنده اي كه نجات داديد دقيقا شبيه همين عكسه؟ اگر همينه ، بله شاهين ليل هست . اطلاعاتي هم كه در موردش لازم داريد با يك سِرْچ ساده توي نت پيدا ميكنيد .
از سرده شاهين و تيره شاهينيانه كه كاملا مشخصه به راسته شاهين سانان تعلق داره. زيستگاهش بيشتر كرمانشاه و استانهاي همجوارشه . جاهايي كه پراكندگي درختان زياد باشه . البته مناطق ديگه هم اگر موقعيت خوبي براي زيست داشته باشه ديده ميشه . امكان نگهداريش براتون نيست ، بايد از طرف محيط زيست كارت مخصوص داشته باشيد و فضاي ازاد بهش تعلق بگيره. . اين گونه ها چون به وفور بافت نميشند ، اگر زخمي يا بيماره و تهران هستيد بهتره به محيط زيست تحويلش بديد ، از طريق دامپزشكان متخصص ، اقدام براي درمان انجام ميشه .
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.

پاسخ
animal lover نوشته: منظورتون اينه كه پرنده اي كه نجات داديد دقيقا شبيه همين عكسه؟ اگر همينه ، بله شاهين ليل هست . اطلاعاتي هم كه در موردش لازم داريد با يك سِرْچ ساده توي نت پيدا ميكنيد .
از سرده شاهين و تيره شاهينيانه كه كاملا مشخصه به راسته شاهين سانان تعلق داره. زيستگاهش بيشتر كرمانشاه و استانهاي همجوارشه . جاهايي كه پراكندگي درختان زياد باشه . البته مناطق ديگه هم اگر موقعيت خوبي براي زيست داشته باشه ديده ميشه . امكان نگهداريش براتون نيست ، بايد از طرف محيط زيست كارت مخصوص داشته باشيد و فضاي ازاد بهش تعلق بگيره. . اين گونه ها چون به وفور بافت نميشند ، اگر زخمي يا بيماره و تهران هستيد بهتره به محيط زيست تحويلش بديد ، از طريق دامپزشكان متخصص ، اقدام براي درمان انجام ميشه .

الان ازش عکس میگیرم میذارم ببینید از این گونه هس یا خیر
جون نتونستم اپ کنم از نت عکس گذاشتم
پاسخ
[عکس: cr7t_20161018_115816.jpg]
پاسخ
[video]http://uupload.ir/files/651b_20160907_163604.jpg [/video]
پاسخ
اینو من از وقتی که گوشتی بود و پر نداشت با زحمت بزرگ کردم دارم پرواز یادش میدم ببرم زیست بوم مناسبی ازاد کنم من محیط زیست نمیدم اینو ببرن یه بلایی سرش بیارن شهر ما هم ادم نادرست زیاده مطمعنم باهاش خوب رفتار نمیشه
یک ماهس تقریبا
یتیمه بیچاره
تو باغ ازاد داره میگرده فقط شکار بلد نیس پرواز بلد نیس جز دست منم دست کسی دیگ نمیره فک کرده من پدر مادرشم خخخخ
شدیدا هم باهوشه از نوازش متنفره
راستی پرهاشم شکسته نمیدونم چرا
پر شکسته شکاری در میاد؟ شاه پر
پاسخ
Peyman71 نوشته: اینو من از وقتی که گوشتی بود و پر نداشت با زحمت بزرگ کردم دارم پرواز یادش میدم ببرم زیست بوم مناسبی ازاد کنم من محیط زیست نمیدم اینو ببرن یه بلایی سرش بیارن شهر ما هم ادم نادرست زیاده مطمعنم باهاش خوب رفتار نمیشه
یک ماهس تقریبا
یتیمه بیچاره
تو باغ ازاد داره میگرده فقط شکار بلد نیس پرواز بلد نیس جز دست منم دست کسی دیگ نمیره فک کرده من پدر مادرشم خخخخ
شدیدا هم باهوشه از نوازش متنفره
خيلي شبيه شاهين ليله ولي نميتونم مطمئن بگم . مگه كدوم شهر هستيد كه به مأمورين محيط زيستش اعتماد نداريد ؟ شكار و پرواز دو ركن اصلي پرنده هاي شكاريه ، اگر بلد نباشه زندگيش در خطره . نبايد انقدر دستيش ميكرديد . ممكنه شكارچيهاي منطقه اي بهش اسيب بزنن.

پاسخ
animal lover نوشته: خيلي شبيه شاهين ليله ولي نميتونم مطمئن بگم . مگه كدوم شهر هستيد كه به مأمورين محيط زيستش اعتماد نداريد ؟ شكار و پرواز دو ركن اصلي پرنده هاي شكاريه ، اگر بلد نباشه زندگيش در خطره . نبايد انقدر دستيش ميكرديد . ممكنه شكارچيهاي منطقه اي بهش اسيب بزنن.

نمیتونستم ولش کنم
یه نفرو میشناسم محیط زیست ادم درستی اصلا نیست رشوه میگیره اینا میترسم بدم اینم ببزن بفروشن وسوسه شن چون فک کنم گرون قیمت باشه اگه شاهین لیل باشه اگه عکس بخواین بازم میگیرم از هر زاویه ای
شکار داره یاد میگیره اموزشش میدم
خوب پیش میره
فقط منتظرم پرهاش کامل دربیاد شاه پر نداره کلا
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان